24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Küllerinden yeniden doğuyor

Küllerinden yeniden doğuyor

Isparta

Atabey Belediyesi'nin gelir kaynağı Atabeton, yeni dönemde Ertokuş adıyla yeniden piyasaya sunuldu. 570 gündür emanet tutulan hazır beton mikseri ve diğer araçlar Isparta ve Burdur'daki yedi emin depolarından toplandı, sadece park ücreti olarak 120 bin TL ödendi.Atabey Belediyesi'nin en önemli gelir kaynağı olan hazır beton tesisleri, 30 Mart seçimlerinde yenilenenyönetim ile yeniden hizmete sunuldu. Atabeton adıyla markalaşan hazır beton tesisi, Gül Küçük Sanayi Sitesiiçerisindeki yerinde Ertokuş adıyla yeniden hizmete girdi.

 

  Ancak Atabeton hazır beton tesislerinin hizmete sokulması o kadar kolay olmadı. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra halkın yüzde 60'ından fazlasının oyuyla yeniden Belediye Başkanı seçilen Tevfik Atasoy'un ilk işi Atabeton Hazır Beton Tesisleri'ni yeniden çalışır hale getirmek için çalışmak yapmak oldu.

  Ali Bal'ın başkanlığı döneminde işçilere ve başka şirketlere olan borçlar nedeniyle haczedilen ve 570 gündür emanette tutulan mikser ve diğer araçlar tek tek geri alındı. Isparta ve Burdur'daki yedi emin depolarından mikser ve diğer araçların çıkarılması için sadece park parası olarak 120 bin TL ödendi. Bu para Belediye Başkanı Atasoy ve meclis üyelerinden karşılandı.150 işçinin alacağı nedeniyle fabrika üzerindeki haciz ile ikili görüşmelerle sonlandırdı. 

  Belediye Başkanı Atasoy, alacaklı 150 işçiye bir yıl sonra işe başlama taahhüdünde bulundu. İşçiler ile Belediye arasında yapılan mukamele sonrasında hacizler kaldırıldı. İşçiler hem bir yıl sonra Ertokuş şirketinde işe başlayacak hem de geçmiş alacaklarını alabilecekler.Öte yandan daha önce maaş ödeyemez halde olan Atabey Belediyesi, 30 Mart yerel seçimlerinden sonrayenilenen yönetim ile birlikte maaş öder duruma geldi. Atabey Belediye Başkanı Atasoy, şirketlerden veAnkara'dan yarattığı kaynaklarla 3 aydır tüm personel maaşlarını kuruşu kuruşuna ödüyor. Memurların eski maaş alacakları da kapatıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Araslı

09 Temmuz 2014 Çarşamba 23:58

Bu adam değilmidir zaten Atabey'i küle çeviren, buna oy verenlerin hepsi bu küle destek olanlar hangi yüzle hala ortaklılıkta dolaşabiliyorsunuz..

sahte halife

08 Temmuz 2014 Salı 18:29

Hırsızı ve hırsızlığı gördükleri halde herkes hırsızlık yapıyor diye savunma olurmu? yok saymak olurmu? Allah lanet etsin hırsızları.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR