23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,082 TL
  • 5,010 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

KRİZ Mİ BAŞLIYOR?

Belediye Başkanı Tekin Bayram, Yalvaç'taki hastanenin boşaltılmasını istedi

Isparta

 Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi kapatılıyor mu? Bu soruya neden olan Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram’ın, hastaneyi boşaltın yazısı oldu. İl Genel Meclisi’nde konuyu gündeme getiren isim de yine Yalvaçlı meclis üyesi Osman Çiftçi’ydi. Çiftçi hem Başkan Bayram’a hem de Vali Memduh Oğuz’a yüklendi.

 Yalvaç ilçesinde yaklaşık 10 yıldır Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi olarak hizmet veren binanın boşaltılması istendi.

Binayı sembolik bir rakamla hastaneye kiralayan Belediye Başkanı Tekin Bayram, geçtiğimiz ayın 26’sında hastane yetkililerine bir yazı gönderdi. Ne olduysa bu yazının ardından oldu. İl Genel Meclisi’nin yalvaçlı üyesi Osman Çiftçi, bundan sonraki gelişmeleri, gündem dışı söz alarak meclis üyeleriyle paylaştı. Çiftçi, “Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, hastaneye hitaben gönderdiği yazıda şunları belirtiyor: (17.11.1997 tarihli protokolle tarafınıza devredilen binanın protokolünün yenilenmeyeceği size 6 ay önce ihtar edilmiştir. Protokol süresi sona erdiğinden taşınmazın boşaltılarak teslimi rica ederim.) Bu şu anlama geliyor. Yalvaç’ta belediyeye ait binada 10 yıldır 1 lira bedelle kiralanmış hastane var. burası belediyeye ait. Belediye 6 ay önce de ihtar etmiş, burayı boşaltın diye. Yalvaç halkına da buradan duyuruyorum. Kadın doğum ve çocuk hastaları bundan böyle Şarkikaraağaç’a ve Isparta’ya gitsin. Bunu anlamak mümkün değil. Hem oy alacaksınız hem de insanların sağlığıyla oynayacaksınız, bu yazıyı, bu yazıyı yazan sayın başkanı da şiddetle kınıyorum ve protesto ediyorum” dedi.

MİSİLLEME Mİ VAR?

Osman Çiftçi, Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram’ın böyle davranmasının nedeni olarak da Sümerhalı Fabrikası’ndaki ekipmanları zamanında alamayınca tazminat ödeyecek olmasına bağladı. Çiftçi, “Konunun meclisimizi ilgilendiren bölümü şu. Yalvaç belediyesine Sümerhalı’nın ekipmanları devretmiştik. Protokol 90 gün yapılmıştı. Sonradan sayın başkan alet ve ekipmanları taşıyamayacağını, bunun 100 gün olmasını istemişti. O, 100 gün de kabul edildi. Bugün 160.gün. hala taşımadı. Bu yazı ile aba altında sopa gösteriyor. Bu ne akla ne vicdana uyar. Sağlık müdürlüğü, halı fabrikasını zamanında boşaltmadığı için belediyenin tazminat ödemesi gerektiğini söylüyor, bunun için bu yazıyı yazıyor” dedi.

VALİ OĞUZ’A DA YÜKLENDİ

İl Genel Meclisi Üyesi Osman Çifti’nin hedefinde Vali Memduh Oğuz da vardı. Çiftçi, Vali Oğuz’u siyaset yapmakla suçladı. Çiftçi, “sayın valim biliyorsunuz, herkese yardımcı olmaya çalışıyor. OSB konusunda da desteklerinden dolayı kendine çok teşekkür ediyorum. Bu OSB konusuna da başkan karşı gelmişti. Sayın vali bizi desteklemişlerdi. Ama o günden sonra ne oldu bilmiyorum. Pazartesi günü sayın valim Yalvaç’a gelir, belediye başkanını ziyaret eder. Belediye başkanının ortak olduğu fabrikaya gider ve buranın elektriklerinin yapılması için TEDAŞ İL Müdürünü arar, elektrik ışıklandırılmasının yapılması talimatını verir. Şimdi ben üzüldüm. Bununla ilgili belediye başkanının ortak olduğu bir fabrikaya mı açıyoruz bu elektrikleri yoksa herhangi birine de elektrik tesisatı döşeyebiliyor muyuz? Madem böyle bir durum var. Bizim Özbayat kasabamızda 2 bin insanımızı ilgilendiren direklerini ve masrafını çekmek kaydıyla TEDAŞ’a müracaat var, ekmek parası kazanacaklar. Bu 50 direği de kendileri almalarına rağmen, bir türlü elektrik bağlatamadık. Ben merak ediyorum. Bizim valilik makamı koltuğunu değiştirelim arkadaşlar. Siyaset bulaşıyor herhalde. Isparta’nın siyasetçisi kendine yeter. Valiler emekli olduktan sonra siyaset yapsın” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR