20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,046 TL
  • 4,979 TL
  • 174,64 TL
  • 111.503
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

KÖYLÜLER İSYAN ETTİ

Burdur-Antalya karayolunda yapılan çalışma Gönen'e bağlı Gölbaşı köyünün ana girişinin aşağıda kalmasına neden oldu.

Isparta

 

 Köy girişinde oluşan rampa hem araçların ana yola çıkmasını zorluyor hem de köylülerin can güvenliğini tehlikeye sokuyor. Ortaya çıkan soruna köy sakinleri tepki gösteriyor.

 Burdur-Antalya karayolunda yapılan çalışma sonucu Gönen’e bağlı Gölbaşı köyünün ana giriş yolu aşağıda kaldı. Oluşan rampa hem araçların ana yola çıkmasını zorluyor hem de köylülerin can güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Ortaya çıkan soruna tepki gösteren Gölbaşı Köyü Muhtarı Şevket Avşar, “Bizim yolumuz sakat bir yol. Rampalardan dolayı araçların giriş çıkış yapması oldukça zor. Buraya bir ambulans daha girip çıkamıyor. Ben üç kez Antalya Bölge Müdürlüğüne dilekçe verdim. Herhangi bir cevap gelmedi. Gönen Kaymakamımızda dilekçe verdi ama ona da cevap gelmedi. Biz bu sorunun biran evvel çözülmesini istiyoruz. Köyümüzün ilerisinde bir mahallemiz var. Birde sağlık ocağımız var. Bu iki yere ve Isparta’ya gidiş yoluna geçmek için ters şeridi kullanıyoruz. Buda bizim can güvenliğimizi tehdit ediyor. Ben burada bir ölüm veya kazalar olursa muhtar olarak ben sorumlusu değilim. Özellikle kış aylarında daha zor olacak. Kar yağdığında rampadan çıkışlar daha zor olacak. Buz tuttuğunda falan araçlar nasıl çıkacak. Burada hiç mi ambulans veya başka herhangi bir şey giremeyecek ” dedi.

Köy sakinleri de Muhtar Avşar ile aynı görüşte. Köyün ana yola rampa ile değil alt geçitle bağlanması gerektiğini vurgulayan Gölbaşı Köyü sakinleri, yaşanan sorunun yetkililer tarafından biran evvel çözülmesini istiyorlar.

Yaşanan sorun sadece köyün ana yol girişinde değil. Gölbaşı Köyünün bir mahallesinin de ana yol kenarında olması aynı sorunu gözler önüne seriyor.

Köylüler sorunlarının biran evvel çözülmesini istiyor. Şimdi gözler sorunu çözecek ilgili makamlarda.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR