24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

Köy Hizmetleri Genel Müd.vefat etti

Köy Hizmetleri Genel Müd. koltuğunda oturduğu 6 yıllık dönemde, Isparta'da susuz ve asfalt yolsuz köy içerisinde yer alan Güner Saygılı, 72 yaşında hayata veda etti.

Isparta
Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel döneminin Köy Hizmetleri Genel Müdürü hemşerimiz Güner Saygılı, önceki gün akşam 21.00 sularında tedavi gördüğü İzmir Bozyaka Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 72 yaşında hayatını kaybeden Saygılı, Ramazan Bayramı'ndan önce bağırsak düğümlenmesi nedeniyle ameliyat olmuştu. Saygılı, dün İkindi Namazı'na müteakiben İzmir'de toprağa verildi.
 
Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanlığı yapan, 89 seçimlerinde Isparta Belediye Başkan aday adayı da olan Saygılı, 1997-2003 yılları arasında genel müdürlüğünü yaptığı Köy Hizmetleri Teşkilatı'nın neredeyse tüm imkanlarını Isparta’ya seferber etmişti. Bugünkü gurur duyduğumuz içme suyu, sulama suyu, asfalt yol ve kanalizasyon hizmetleri devrimi o dönemde gerçekleştirilmişti.
 
Isparta merkez, ilçe, kasaba ve köylerinde hizmet seferberliğinin başlatıldığı, sulama başta olmak üzere içme suyu, kanalizasyon ve yol hizmetlerinde devrim yaşatılan yılların kahramanlarından Güner Saygılı'yı kaybettik.
 
9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in Köy Hizmetleri teşkilatının zirvesinde görev verdiği Saygılı, önceki gün akşam saat 21.00 sularında tedavi gördüğü İzmir Bozyaka Araştırma Hastanesi'nde vefat etti. Ramazan Bayramı'ndan önce bağırsak düğümlenmesinden ameliyat olan Saygılı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 72 yaşında hayatını kaybeden Saygılı, dün İkindi Namazı'na müteakiben İzmir’de toprağa verildi.
 
BİR SÜRE SİYASET YAPTI BENİM İŞİM DEĞİL DEDİ
 
5 Ocak 1940 yılında Isparta merkez doğumlu olan Güner Saygılı, memuriyet hayatına Antalya'da Toprak Su Teşkilatında krediler başmühendisi olarak başladı.
 
Daha sonra kurulan Köy Hizmetleri Antalya Bölge Müdürlüğü'nde müdür yardımcısı olarak görev alan Saygılı, Erzurum'a mühendis olarak tayin edilmesi nedeniyle memuriyetten istifa etti. Memuriyetten uzak olduğu dönemde bur süre Doğru Yol. Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak görev yapan Saygılı, 1989 yerel seçimlerinde partisinden Isparta Belediye Başkan Aday
adayı oldu. Aday yapılmayan Saygılı, 'siyaset benim işim değilmiş' diyerek memuriyete yeniden döndü. Demirel'in cumhurbaşkanlığı döneminde Köy Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Saygılı, 4 yıl sonra kurumun en zirvesine ulaştı. Saygılı, 1997'de genel müdür olduğu Köy Hizmetleri'nden 2003 yılında emekliye ayrıldı. Emeklilik hayatını yazları Bodrum'da kışları Ankara'da geçiren Saygılı, 72 yaşındaydı. O DÖNEMİN MÜDÜRÜ SAYGILIYI ANLATTI
Emekli Köy Hizmetleri Genel Müdürü Güner Saygılı'nın vefatı Isparta’yı derinden üzdü. Isparta’da hizmet devriminin yaşandığı yılların Köy Hizmetleri II Müdürü Asım Yılmaz, son 5 yılında birlikte çalışma şansı bulduğu Saygılı'yı Akdeniz'e anlattı. 'Keşke herkes Güner Saygılı gibi Isparta sevdalısı olsaydı' diyen Yılmaz,  o yılları şöyle anlattı:
"Güner Saygılı Isparta aşığı, 174 köyün hizmet babası bir insandı. Ölümünden ötürü çok üzüntülüyü/-. O dönemde sulama itlerinde payımı fazla oluyordu. Köy Hizmetleri'nin her türlü imkanları Isparta’ya seferber edilmişti. Genel Müdürlük makine parkı alırken Isparta İl Müdürlüğü'ne bizzat kendisi açar, ihtiyacın olan araç var mı diye sorardı?
 TÜM YOLLARIMIZI ASFALT YAPTIRDI
 Bir çok derdimizi direk kendisi ile 24 saat görüşme imkanımız olurdu. Her seferde taleplerimizi karşılardı. Köy Hizmetleri imkanlarıyla Isparta ilinde yapılabilecek tüm gölet alanları tarandı, uygun yerlerin tamamı Güner Saygılı beyi sağladığı ödenekle yapıldı. Isparta’nın 1992 yıllarda toplam asfalt ağı 152 kilometre iken, O'nun zamanında köy yollarının' tamamı asfaltlandır'
 DAVRAZ'I KÖY HİZMETLERİ YOL AĞINA ALDIRDI
 Kanalizasyon ve arıtma tesislerinin yapılmasında büyük destekleri oldu. Şimdi herkesin sahiplendiği Davraz Kayak Merkezi'nin yolu ve suyu olmadığı dönemlerde programda olmadığı halde büyük destek verdi. Yolu Köy Hizmetleri yol ağına aldırdı, daha sonca her türlü işini yapabildik. Eğer köy yolu ağına alınmasaydı o zamanın şartlarında yapmak mümkün değildi. Personeline karşı sevecen, güler yüzlü, isteklerini büyük ölçüde karşılayan birisi idi. Keşke herkes Güner bey gibi
bilseydi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR