28 Mayıs 2020 Perşembe

ISPARTA
ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

GÜL TARLALARINI DON VURDU

GÜL TARLALARINI DON VURDU

KÖTÜ KOKU SORUNU İÇİN BÖLGEDE ÇALIŞMA BAŞLADI

KÖTÜ KOKU SORUNU İÇİN BÖLGEDE ÇALIŞMA BAŞLADI

Isparta

Yıllardır devam eden kötü koku sorunu Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in girişimleri ile sonuca kavuşuyor. Belediye Başkanı Başdeğirmen’in seçimlerde verdiği ‘kötü koku sorununu biz çözeceğiz’ vaadi yerine geliyor. Kentin kronik sorunu haline gelen kötü kokunun bertaraf edilmesi için çalışmalar Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatları ile başladı. Isparta Belediyesi Atık Arıtma Tesisi ile Deri Organize Sanayi Bölgesinin atıklarının kapalı sistemle şehir dışına taşınması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Derelerden akan atık sular kapalı sistemle 5200 metrelik kapalı sistemle şehir dışına taşınıyor.

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Halil Turan, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatları ile arıtma tesisinden 5200 metre kapalı büzle alınacak suyun şehir dışına bırakılacağını söyledi. Turan, şu ana kadar hattın 1200 metresinin döşendiğini ve hat döşeme çalışmaları için 700 bin liralık 1200’lük büz alım ihalesi gerçekleştirildiğini belirtti.

Deri Organize Sanayi Bölgesinin (DOSB) koku sorununu çözmek için yaklaşık bir kilometre uzunluğunda korge borunun döşendiğini aktaran Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Halil Turan, “Oradaki suyu da buradaki ana hatta bağlayarak hem Isparta’nın hem de Sav’ın koku sorununu çözmüş olacağız. Belediye Başkanımız bu konuda çok hassasiyet gösteriyor, bir an önce bitirilmesi amacıyla tüm malzemelerin temini ve işçi takviyesini de gerçekleştiriyor” dedi.  

Yapılan çalışmalara katılan Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi de, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve geldiği günden itibaren koku sorununu ele aldığını ve 5200 metrelik bir hat döşemesinin gerçekleştirildiğini belirtti. İpekçi, “Duyarlılığından dolayı Şükrü Başkanım ve ekibine teşekkür ediyorum. Sav kasabamız bu konudan çok mustaripdi. Bundan sonra Sav gül kokacak. Şükrü Başkanımız bize çok destek veriyor. Bundan sonra Isparta’mız, Sav gül kokacak. Isparta’ya giriş yapan vatandaşlarımız kötü koku ile değil gül kokusuyla karşılanmış olacak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ISPARTA li

19 Ağustos 2019 Pazartesi 21:33

****ar imara açil madan DERİ OSB simdiki yerine yıllar önçe satin aldı yerini hatırlatma.

Biri

19 Ağustos 2019 Pazartesi 19:12

Ayazmanada mangal kokusuyla bk kokusu birbirine giriyor yeter artik yaa

Çakallar

19 Ağustos 2019 Pazartesi 15:45

Yzg baslattı diyenlere soruyorum yzg yıllarca neden çözmedı bu sorunu, sırf giderayak baslattı ki şükrü baskan da yapsa bız baslattık demek için cok komiksiniz

ISPARTA GÜLKENTLİ

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:12

davrazkentin olduğu yeri imara açan belediye baskani kimse ona söyleyin ne söyleycek seniz. saygılarimla

alettin

19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:23

çalışmayı zaten ziya başkan başlatmıştı neyin havası bu...

Sedat

19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:03

Orada sorun bitmez. Bugün koku için milyonlar harca yarın kedi gibi fareler başına dert olur. Acil olarak şehir dışına taşımak gerekli.

DAVRAZ KENT SAKİNİ

19 Ağustos 2019 Pazartesi 10:13

Artık hiç bir haberiniz inandırıcı gelmiyor.bir çözüm olmuyor kokuyu çeken bizleriz herkese her şey kolay geliyor şehrin girişinde deri organize sanayi olması zaten tesis taşınmadan bu sorun çözülmez kaç yıldır süre gelen bir çalışma var sonuç hep hüsran inandırıcılığınız kalmadı.

Onur

19 Ağustos 2019 Pazartesi 09:23

Deri OSB ye yatırım yapılmasın. O Bölgede ciddi konutlar yapılıyor ve şehir o tarafa doğru büyüyor. O nedenle er yada geç DERİ OSB nin taşınması gerekecek. Yapılan bir yatırımın ölü olmaması için şehrin 50-100 yıllık gelişim ve imar planlarını göz önüne alarak hareket etmeliyiz. Günü kurtarmak adına yapılan her şey birikerek daha büyük sorunlara neden olmakta diye düşünüyorum.

Halk şairi

19 Ağustos 2019 Pazartesi 04:39

Sakala bak sakala / Sen sat onu bakkala

Savlı

18 Ağustos 2019 Pazar 22:42

O proje günaydın başkan zamanında başlatıldı, o günlerin gazetelerinde boy boy haber olmuştu, sizin sitenizde de haber olmuştu. şimdiye bitmesi gerekirdi ama malzeme alımını yapamadı yeni arkadaşlar.

Yilanlili

18 Ağustos 2019 Pazar 22:15

Deri organizedeki dericileride sehir disina tasimak lazim butun pislikleri ortada o yuzdende cok koku oluyor

Ali

18 Ağustos 2019 Pazar 21:19

birde su halikenntteki MODAPARK DENEN DÜĞÜN SALONUNA el atsaniz sayin baskan basimiz şişiyor yine maşallah kafa goz kalmadi disarda yapilan kır düğünlerinden....bekliyoruz

Lost

18 Ağustos 2019 Pazar 20:36

İnşallah, hadi bakalım. Kolay gelsin

Fuat

18 Ağustos 2019 Pazar 18:33

İnşallah Şakir Beyin dediği çıkar bugün geçtim hala kötü koku vardı .

Muharrem

18 Ağustos 2019 Pazar 18:30

Koku sorununu çözerse Şükrü Başkan çözer.

Ss

18 Ağustos 2019 Pazar 17:47

Yaparsa akp yapar

Selim

18 Ağustos 2019 Pazar 17:29

4 ayda başlayan çalışma 4 yılda biter artık

VATAN MAH. SAKİNİ

18 Ağustos 2019 Pazar 17:29

Sayın Başkan,Tabakane kokusu için geçen ay yüklenici firma geçici teslimatı yaptı dendi fakat hala vatan mahallesine koku geliyor ve kapı pencere açamıyoruz. Birisi desinki koku bu kadar gidiyo yada gidecek yada gitmeyecek.... aklımızla dalga geçiliyor gibime geliyor... SABIR TAŞI DEĞİLİZ AMMA VELAKİN SABIR TAŞI ÇATLAMAK ÜZERE

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR