24 Eylül 2020 Perşembe

ISPARTA
ISPARTA'DA KAÇAK YAPILAR UYDU GÖRÜNTÜSÜYLE TESPİT EDİLDİ

ISPARTA'DA KAÇAK YAPILAR UYDU GÖRÜNTÜSÜYLE TESPİT EDİLDİ

ÜST GEÇİTTE BİR İNTİHAR GİRİŞİMİ DAHA

ÜST GEÇİTTE BİR İNTİHAR GİRİŞİMİ DAHA

EVİNDE BAYGIN HALDE BULUNDU

EVİNDE BAYGIN HALDE BULUNDU

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE VALİDEN TEPKİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE VALİDEN TEPKİ

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIN YAŞANDIĞI ESKİ FETÖ YURDU YIKILSIN

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIN YAŞANDIĞI ESKİ FETÖ YURDU YIKILSIN

Isparta

Davraz Mahallesi sakinlerinin binanın yıkılması ile ilgili açıklamalarının ardından CHP ve Saadet Partisi İl Başkanlarından da açıklama geldi. İl Başkanları binanın yıkılması için Belediye Başkanı Başdeğirmen’e çağrıda bulundular.

Isparta Tren Garı’nın altında bulunan eski FETÖ Yurdu.  15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında yurda el konuldu.  Ancak bina, o günden bu güne kötü alışkanlıkların merkezi haline geldi.  

Davraz Mahallesi Muhtarı Coşkun Kunt ve mahalle sakinleri, binanın yıkılması noktasında Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e çağrıda bulunmuştu.

Kunt,  “Davraz mahallesinde bulunan eskiden FETÖ’nün kullandığı Altınbaşak yurdu olarak bilinen tren garının altında bulunan binanın kapısı, penceresi, çatısı her yeri yıkılmış buralarda fuhuş, balici ve kötü alışkanlıkların merkezi haline geldiği için biran önce yıkılmasını talep ediyoruz. Daha önce belediyeye dilekçe verdim Çevre ve Şehirciliğe dilekçe verdim bu konuda valiliğe dilekçe verdim hatta ve hatta burası vakıfların olduğunu söylediler ve vakıflar Antalya bölge müdürlüğüne dilekçe verdim. Emniyetten arkadaşlar zaman zaman gelip kontrol ediyorlar bize en kısa zamanda yıkılacağını söylüyorlardı ama hali hazırda yıkılmadı bizler bu binanın en kısa zamanda yıkılmasını talep ediyoruz.”dedi mahalle sakinleri, Halkın geçtiği yer geçende gördük polislerin bastığı tinercilerin, madde bağımlılarını dolandığı bir yer haline döndü onun için biran önce yıkılmasını istiyoruz

Muhtar Kunt ve mahalle sakinlerinin yıkım çağrısının ardından bina ile ilgili Başkan Başdeğirmen’e bir çağrıda muhalefet partilerinden geldi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, bina içinde kötü alışkanlıkların yaşandığını belirterek, binanın yıkılması gerektiğini ifade etti.

O bölge zaten o tip insanların bulunduğu bölgeydi tren yolunun altı şimdi hazır binayı da bulmuşken binada sahipsiz bir durumda olduğu için orası kötü alışkanlıklar için kullanılıyor. Yakın zamanda binayı görmedim ama çok hasar gördüyse biran önce yıkılmalı tabiî ki.  

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay da, binanın yıkılmasını ve mevcut alana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Bahçesi projesinin yapılmasını önerdi.

O mahallede yaşan mahalle sakinleri ve muhtarı eski Altınbaşak yurduyla ilgili açıklama yaptılar oradaki rahatsızlıklarını belirttiler binanın fuhuş yuvası, uyuşturucu yeri olduğunu ilan ettiler tabi orada olan insanlarımız bu konudan çok rahatsız Isparta olarak bizlerde rahatsızız buraya madem devlet el koydu burasının biran önce yapılması içinde gayret sarf etmesi gerekir bunun içinde çözüm çareleri çok o bölge şimdi Isparta’nın en değerli yeri oldu en kalabalık yeri oldu orada şehir hastanemiz var, şehir hastanesine insanlarımız hastalarını yatırdıktan sonra tıp fakültesinin önündeki gibi bir bahçeleri yok onun için Cumhurbaşkanımız her ile bir millet bahçesi sözünü verdi orası da insanların en ihtiyaç duyduğu yer olduğu için Cumhurbaşkanımızın söylediği yapılır millet bahçesi olarak açılır orada milletimize kek, çay, özelliklede ücretsiz olarak ikram edilirse mahallelinin sorunu çözülmüş olur.        

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ERHAN

12 Şubat 2020 Çarşamba 17:01

zaten kötü amellere hizmet ediyordu halen devam ediyorsa yıkın gitsin ne tartışılıyor ki

Men dakika dukka

12 Şubat 2020 Çarşamba 15:29

Fütü Fütü dediniz çocuklarınızı ıslah eden yuvaları yıktınız madem, sonucuna da katlanacaksın, nokta!..

Hd

12 Şubat 2020 Çarşamba 13:39

Binaya kurumlarımız sahip çıkmadı. Keşke bi devlet yurduna dönüştürülseydi, bina bu hale gelmeseydi.

saaas

12 Şubat 2020 Çarşamba 12:04

bi taraf diyor ki uyusturucu fuhus, diğer taraf cay kek. Allah akıl fikir versin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR