28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,648 TL
  • 5,438 TL
  • 196,80 TL
  • 104.824
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

KORKUYORUZ!

Isparta’da uyuşturucu kullanımın çok yaygın olduğunu ileri süren Baro Başkanı Av. Gökmen Gökmenoğlu, üniversite gençliğinde kullanım oranının yüzde 30 seviyelerine ulaştığını iddia etti. Gökmenoğlu, "Isparta’da uyuşturucu kullanımı lise çağlarına inmiş durumda. Bu ürkütücü" dedi.

Isparta

Isparta’da uyuşturucu kullanımın çok yaygın olduğunu ileri süren Baro Başkanı Av. Gökmen Gökmenoğlu, üniversite gençliğinde kullanımoranının yüzde 30 seviyelerine ulaştığını iddia etti. Gökmenoğlu,"Isparta’da uyuşturucu kullanımı lise çağlarına inmiş durumda. Bu ürkütücü" dedi.

Isparta Baro Başkanı Av. Gökmen Gökmenoğlu, Türkiye BarolarBirliği (TBB) ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde başlatılan Hayat AğacıProjesi'yle ilgili bilgi verdi. Projeyle uyuşturucunun önüne geçilmesinin hedeflendiğini ifade eden Gökmenoğlu, Isparta’da da uyuşturucu kullanımın arttığım ileri sürdü.

HAYATIN GERÇEKLERİYLE TANIŞMAMIŞ GENÇLERİN KULLANMASI ÜZÜCÜ

Isparta’da uyuşturucu kullanımın çok olduğuna dikkat çeken Gökmenoğlu, "Artık seviyesi lise çağlarına kadar inmiş durumda. Üniversite gençliğinde yüzde 30 seviyesinde uyuşturucu kullanılıyor diyebilirim. Liseseviyesine inmesi daha da ürkütücü. Hayatın gerçekleriyle karşılaşmamışgençlerin buna bulaşması üzücü. Gençlerin bu batağın içine sağlanması devletin batağın içinde kalmasına neden olacaktır. Tüm toplum kesimleri bu konuda güçlüsavaş vermeli" dedi.

BATAKLIK DA ANTALYA

Öte yandan Isparta’nın her geçen gün kozmopolitlikleştiğine dikkat çeken Gökmenoğlu, "Isparta her geçen yıl yabancı nüfus alıyor.Üniversitenin olmasından dolayı genç nüfusa sahip. Bu tür yabancı maddelerinden bir rantı durumunda. Antalya ayağından Isparta pazarlama ayağı olarakkullanılıyor. Emniyetimiz burada çok iyi çalışıyor. Geçenlerde çok iyi bir operasyonla belki de uyuşturucu müptelasının başyazarlarını çökertti. Bu operasyon inşallah Isparta’yı uyuşturucu batağından kurtaracaktır. Asıl önemliolan bataklığı kurutmak. Bataklık Antalya. Antalya'dan buraya sevkiyat gerçekleşiyor. Sadece Isparta emniyetinin çalışması yetmez, Antalya Emniyetininde çok iyi çalışması gerekir" diye konuştu.

BİR KEZ KULLANIMDA BONZAİNİN ESİRİ OLUYORLAR

Diğer taraftan uyuşturucunun etkisiyle birlikte Hayat Ağacı Proje'sinin detaylarını aktaran Gökmenoğlu şöyle devam etti; "Özellikle bonzai konusunda Türkiye Barolar Birliği Sağlık Bakanlığı ile işbirliği ile Hayata Ağacı isminde bir proje başlattık. Tanıtımı Ankara'da geçen ay yapıldı.Hayata Ağacı, çok iyi bir sosyal sorumluluk projesi. Günümüzün en tehlikeli maddelerinden birisi uyuşturucu. Uyuşturucunun çeşitli tipleri var. Belki en tehlikelerinden birisi bonzai. Çünkü içerisinde 450 adet kimyasal maddebulunmakta. Fare zehrinden tloresan kırıklarına kadar bunun içerisine konuluyor ve merdiven altlarında çok rahat üretilebiliyor. Isparta’mızda yoktur diye umut ediyorum ama büyükşehirlerde okul önlerinde şekerlemelerin içerisinde 1 TLolarak satılıyor. Bir kez kullanılmasıyla siz bonzainin esiri oluyorsunuz.

15 GÜN İÇİNDE ISPARTA'DA DA ANLATILACAK

Vatandaşlarımıza iletişim hattımız olan 444 84 98 nolutelefon numaramızı duyurmak istiyorum. Bu hattın ucunda Ankara'da her gün 24saat bir avukat arkadaşımız bulunuyor. Burası bir haber merkezi olarak faaliyetgösteriyor. Daha sonra tüm illere bu hat yayılacak. İlk kez Bursa'da gerçekleştirildi. Arkasından Eskişehir'de oldu. Üçüncü il olarak ise Isparta kararlaştırıldı. 15 gün içinde Türkiye Barolar Birliğinden yetkililer gelecekler ve Hayata Ağacı Projesini tüm Ispartalara anlatacağız. Bu numarayıaradıktan sonra ilgili arkadaşımız bilgileri alıyor. Avukatların sır saklama yetkileri var. Biz buradan yola çıktık. Halkımız iletişim numarasını aradıktansonra özel bilgilerin saklanabileceği güvencesini taşıyabilirler. Bu güvenceyle ilgili kişiler uyuşturucu kullanıyorsa tedavi ve rehabilitasyon yardımında bulunabilirler. Biz en kısa sürede Türkiye'nin neresinde boş yatağı olan AMATEM varsa oraya yönlendiriyoruz. O kişinin ivedi olarak tedavi almasını sağlıyoruz.

ISPARTA'DA 2 AĞIR CEZA MAHKEMESİ KESKİN ÖNLEMLER ALDI

Uyuşturucu ticareti yapmanın yanı sıra kullananılar da bugünartık büyük cezalar alıyorlar. 20 yıla yakın cezalarla yargılanıyorlar. Mahkemelerimiz bu konuda çok hassas. Isparta’da 2 ağır ceza mahkemeleri de uyuşturucukonusunda keskin önlemler almış durumda. Bunlar uyuşturucunun önünü kesecektir diye umut ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ÖĞRENCİ VELİSİ

10 Ocak 2015 Cumartesi 10:53

SECİM ZAMANI VAATLERDE BULUNAN LİDERLER NERDE? ONLAR ANCAK BÜTCE TOPLANTILARINDA GÖVDE GÖSTERİRLER MAAŞLARININ ZAMLANMASI ZAMAN KAVGA EDERLER ASIL YAPILMASI GEREKEN EĞİTİMLE İLĞİLİ OLARAK OKULLARA BİRER GÜVENLİK VE BİRER SAGLIK MEMURU KOYMALILAR OKULLARDA O KADAR ÖĞRENCİ TEHLİKE ALTINDA HER KONUDA APARTMANLARA BİLE ŞİMDİ HEMŞİRE BULUNDURMA KARARI CIKARKEN DEVLETTEN NEDEN OKULLARA HASSASİYET VERİLMİYOR???

teşekkürler

09 Ocak 2015 Cuma 21:01

teşekkürler sayın gökmenoğlu. soysal-toplumsal sorumluluk, bilinç budur.

Mustafa Kemal

09 Ocak 2015 Cuma 12:51

Okullarda öğretmenlerin elinden disiplini alırsanız olacağı budur. Öğrenciyi azarladı diye öğretmenlere soruşturma açarsanız, yönetmeliklerle elini kolunu bağlarsanız, veliyi öğretmenin tepesine çıkartırsanız bunların olması çok normal.Atalarımız güzel bir sözü var. Ne ekersen onu biçersin. Sorumsuz, saygısız, doyumsuz ver pohpohlanmış bir nesil yetişecek. Bunlar normal şeyler.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR