22 Ocak 2018 Pazartesi

  • 3,835 TL
  • 4,702 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
ISPARTA
CİNNET GEÇİREN ANNE KIZINI BIÇAKLADI

CİNNET GEÇİREN ANNE KIZINI BIÇAKLADI

5 DAKİKADA OLANLAR OLDU KORKU DOLU ANLAR

5 DAKİKADA OLANLAR OLDU KORKU DOLU ANLAR

YENİŞARBADEMLİ EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

YENİŞARBADEMLİ EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

YALNIZ YAŞAYAN ADAMIN CESEDİ BULUNDU

YALNIZ YAŞAYAN ADAMIN CESEDİ BULUNDU

KORKUTAN YANGIN UYARILARI DİKKATE ALALIM

KORKUTAN YANGIN UYARILARI DİKKATE ALALIM

Isparta

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını söndürüldü. Yangının soğutma çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Sarayköy ilçesi Tekkeköy, Kabaağaç veTırkaz Mahalleleri yakınındaki ormanlık alanda başlayan ve rüzgarın etkisiyleyaklaşık 100 hektarlık alanda etkili olan yangına karadan gece boyu söndürm çalışmaları devam etti.

Havanın kararması ve aşırı rüzgar nedeniyle ara verilen havadan söndürme çalışmaları, sabah saatlerinden itibaren 3 amfibik uçak ve 3 helikopter ile tekrar başladı.

Geniş bir alana yayılan yangında, 3 yangın söndürme helikopteri, 2 yangın söndürme uçağı, 21 arazöz, 17 ilk müdahale aracı, 2 dozerle soğutma çalışmalarına devam ediyor. Arazide İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), orman ve Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor.

Yangın nedeniyle tedbir amaçlı boşaltılan Tekkeköy, Kabaağaç ve Tırkaz mahalleleri sakinleri, yangın söndürüldükten sonra evlerine dönmelerine izin verildi.

ISPARTA’DA DESTEK VERDİ

Yaklaşık 19 saat sonra kontrol altına alınan yangını söndürmek için Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Isparta, Aydın ve Muğla'dan gelen orman ekipleri ile Denizli Büyükşehir ve Sarayköy İtfaiye Grubu da söndürme çalışmalarına destek verdi. Yangında 2 itfaiye çalışanı ile 1 orman işçisi yaralanırken, yaralılar, Denizli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yanının soğutma çalışmaları havadan ve karadan sürüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR