26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Korkutan Uyarı: Bu Tarihe Dikkat!

Korkutan Uyarı: Bu Tarihe Dikkat!

Isparta

Türkiye’ye asıl yaz 7 Temmuz’dan itibaren gelecek. Avrupa’yı kavuran Afrika sıcakları gelecek hafta Türkiye’yi etkisi altına alacak,sıcaklıklar bazı kentlerde 40 dereceyi aşacak.

 

Milliyet'ten Seray Yalçın'ın haberine göre, aşırı sıcak hava ve nem Türkiye’nin kapısına dayandı.

 

Önümüzdeki günlerde Türkiye’yi etkisi altına alacak sıcak hava, uzmanlara göre Türkiye’ye zor günler yaşatacak.

 

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.Orhan Şen, “Sıkıntılı günler bizi bekliyor” dedi.

 

Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasıyla kasıp kavrulan Avrupa’da sıcaklık 40 dereceleri aşarken, Türkiye ise gelecek hafta sıcaklardan nasibini alacak.

 

Meteoroloji uzmanları “Asıl yaz gelecek hafta başlıyor”dedi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Mühendisi AdilTek, hafta sonundan itibaren yağışların kesileceğini vurguladı.

 

Salı'dan itibaren artacak

Tek, “Yağışlar artık yerini sıcak havalara bırakacak.Önümüzdeki hafta salı ve çarşamba gününden sonra sıcaklıklar artacak.

 

Marmara’nın güneyinde önümüzdeki haftalarda sıcaklıklar34-35 derecelere çıkacak. İstanbul 31-32 derecelerde seyredecek.

 

Poyrazdan esen rüzgar olduğu için nemin bunaltıcılığı var.Yurdun doğusunda ise özellikle Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar 40 derecenin üzerine çıkacak. Ayın 7’sinden sonra beklediğimiz yaz gelmiş olacak. Bunaltıcısıcaklar bizi bekliyor” dedi.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen ise şunları aktardı: “Avrupa’daki sıcak havanın şu anda Türkiye’ye ulaşması söz konusu değil. Tüm dünyayı saran sıcak dalga var, bunun nedenlerinden birisi küresel ısınma birisi de Doğu Pasifik’teki deniz yüzeyinin ısınması. Bu ısınmadan kaynaklanan dünyadaki sıcak dalgaların hakim olduğu bir havaya doğru gidiyoruz.

 

Bütün dünyada sıcaklıklar artacak. Türkiye’yi etkisi altına alacak sıcak hava güneyden, Arap Yarımadası üzerinden gelecek. Önümüzdeki hafta sıcaklar başlayacak.

 

İstanbul 30 derecelerin üzerine çıkacak. Güneydoğu Anadolu 40 dereceleri geçecek. Bu yaz sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. ‘Keşke biraz daha serin olsaydı’ diyeceğimiz günler bizi bekliyor. Kısaca sıkıntılı günler bizi bekliyor. Özellikle Marmara ve Ege bu yaz biraz sıkıntı yaşayacak.”

 

ISPARTA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR