25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,764 TL
  • 5,577 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

KONGRE BAYRAM YERİ

AK Parti 5. Olağan İl Kongresi Işıkkent Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Kongrede ilk olarak daha MHP'den AK Parti'ye katılan Başkal konser verdi. Başkal, "Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Bu kongre bizim düğünümüzdür. Kıskananlar çatlasın" dedi.

Isparta

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfin Elvan katıldı. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,"Ak Parti olarak, Türkiye olarak teröre karşı nasıl dimdik durmuşsak, tümAvrupa da tüm dünya da teröre karşı dimdik ayakta durmalı. Şimdi bu ülkelerbizi çok daha iyi anlıyorlar diye düşünüyorum" dedi.

Ak Parti Isparta İl Başkanlığı'nın 5'inci olağan genel kurul toplantısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gıda Tarımve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AkParti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun katılımıyla yapıldı. Işıkkent Spor Salonu'nda gerçekleşen kongrede, Ak Parti'ye katılan Sanatçısı Başkal mini konser verdi. Sonrasında Ayşenur Bahçekapılı ve Süleyman Soylu, Başkal'a parti rozeti taktı.

Bakan Eker'DEN YENİ ANAYASA VURGUSU

Kongrede konuşan Bakan Mehdi Eker, Ak Parti ile birlikteTürkiye'nin birçok sorununu çözdüğünü söyledi. En önemli konulardan birinin de Türkiye'nin demokratik ve sivil bir anayasaya kavuşması olduğunu aktaran Bakan Eker, "2015 Haziranı'nda milletten alacağımız destekle yeni sivil demokratik anayasa yapacak ve milletimizin bundan sonraki süreçte daha demokratik, daha sivil bir rejimle yönetilmesini sağlayacak. Onun için Haziranseçimleri çok önemli" dedi.

'2015'İ HAMLE YILI İLAN EDİYORUZ'

Bakan Eker'in ardından kürsüye çıkan Bakan Veysel Eroğlu ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra sonuçlarına baktığı ilk vilayetin Isparta olduğunu aktardı. Haziranda yapılacak milletvekilliği seçiminin Türkiye için çok önemli olduğuna işaret eden Bakan Eroğlu, "Isparta'da 4-0 yapmanın sözünü veriyor musunuz? Çünkü Isparta'ya bu yakışır. Hükümetimiz döneminde Isparta'ya büyük yatırımlar yapıldı. 2015 yılında Isparta'da fırtına gibi eseceğiz. Türkiye açısından 2015'i hamle yılı ilan ediyoruz" diye konuştu.

'BUNLARI LANETLE KINIYORUZ'

Bakan Lütfi Elvan da kongredeki konuşmasında şöyle dedi: "Bizim medeniyetimiz öyle bir medeniyet ki merkezinde insan vardır. Bizim için enöncelikli konu insandır. Medeniyetimizdeki birçok sözden bir tanesi 'İnsanıyaşat ki devlet yaşasın' anlayışıdır. Bizim medeniyetimizde barış vardır. Ama maalesef karanlık güçlerin, çevrelerin yetiştirdiği birtakım tetikçiler yine karanlık çevrelerin senaryolarının bizatihi uygulayıcıları bazı teröristler insana karşı, insanlığa karşı suç işlemişlerdir. İşlemeye de devam ediyorlar.Biz bunları lanetle kınıyoruz. Ama hiç kimse bu terörist eylemleri, bugirişimleri İslam'la, peygamberimizle irtibatlandırmasın. Bizim dinimiz barış,hoşgörü dinidir. Dinimizle peygamberimizle ilişkilendirmek isteyen o kesimleride nefretle kınıyorum. Türkiye terörden çok çekti. Bugün Avrupa'da terörfaaliyetinde bulunanları lanetle kınadığımız gibi o ülkelerin şu anki durumunuçok iyi anlıyoruz. Çünkü bunu biz yıllarca yaşadık. O nedenle bizim buradan çağrımız şu; Ak Parti olarak, Türkiye olarak teröre karşı nasıl dimdik durmuşsak tüm Avrupa da tüm dünya da teröre karşı dimdik ayakta durmalı diye düşünüyorum. Şimdi bu ülkeler bizi çok daha iyi anlıyorlar diyedüşünüyorum."


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR