27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

KOMŞUDA PAZAR KARIŞTI!!!

İçişleri Bakanlığının uyarılarına rağmen Kutlu Doğum programı düzenleyen Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen ‘Kutlu Doğum Programı’ kriz yarattı. İç İşleri Bakanlığı Vali’yi neden aradı? İŞTE BÜROKRASİYİ KARIŞTIRAN DÜN GECE

Isparta

Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından dün Hüsnü Bayer Kapalı spor salonunda düzenlenen ‘Kutlu Doğum’ programı krize neden oldu. Salonu kimin tahsis ettiği henüz belirlenemez iken Gençlik Spor İl Müdürü hakkında soruşturma başlatıldı.

VALİ, İÇ İŞLERİ BAKANLIĞINCA UYARILDI MI?

Vali Nurettin Yılmaz’ın haftalar öncesinden planlanan ve Cuma akşamı yapılacak olan programla ilgili olarak İç İşleri Bakanlığınca uyarıldığı iddia edildi. İç İşleri Bakanlığınca programın yapılmaması yönünde kendisine Cuma saat 17 sularında ulaşıldığı ancak Vali Nurettin Yılmaz’ın programın yapılması yönünde karar belirttiği iddia edildi. İddialara göre programı düzenleyen Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Necip Bedür salon için Vali Yışmaz’dan sözlü olarak izin aldı.

RESMİ İZİN TARTIŞMASI

Programın düzenleneceği Gençlik Spor Bakanlığının Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis ettiği Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonuna ilişkin muamması ise devam ediyor. Ne Milli Eğitim Müdürlüğü nede Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü salonun tahsisi hakkında açıklama yapmıyor. Yetkililerden edinilen bilgilere göre saat 12’den sonra salon hakkında söz sahibi olan kurum Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Sancar.

JET SORUŞTURMA!

Salonun hangi kurum tarafından tahsis edildiği açıklanmaz iken Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Sancar hakkında jet soruşturma başlatıldı. Sancar’ın bağlı bulunduğu Vali Yardımcısı izinli olarak gittiği Antalya’dan çağrılarak soruşturma başlatıldığı iddia edildi.

VALİ YILMAZ AFYON’DA

Konunun birinci derece muhatabı Vali Nurettin Yılmaz ise dün katıldığı Kutlu Doğum Programının ardından Afyonkarahisar’a gittiği belirtildi. Vali Yılmaz hakkında da İç İşleri Bakanlığının soruşturma açması bekleniyor.

MİLLİ EĞİTİM’DE TOPUN AĞZINDA

Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin içinde Milli Eğitim Bakanlığının da soruşturma açmak için düğmeye basmaya hazırlandığı iddia edildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

süleyman

20 Nisan 2014 Pazar 22:11

Ne yapmış eğitim gönüllüleri?Peygamber efendimizin doğum sevincini bir programla paylaşmak ne zamandır suç oldu?Müslüman bir ülkede olacak iş mi bu?

ali d

20 Nisan 2014 Pazar 06:29

iyi de Eğitim Gönüllüleri Derneği için Bakanlık bu kadar ortalığı ayağa kaldırıyorsa neden Eğitim Gönüllüleri Eğirdir Dernek Başkanının Eğirdire ilçe milli eğitim müdürü olarak atanmasına ses çıkarmıyor?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR