28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

KOMŞUDA KAN DONDURAN İTİRAF

KOMŞUDA KAN DONDURAN İTİRAF

Isparta

Burdur'un Gölhisar ilçesinde geçen yıl 8 Temmuz günü evindedünyaya getirdiği kız çocuğunu çuval içerisinde mezarlığa bırakarak ölümüneneden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 23 yaşındaki Fatma Eratalay, ömürboyu hapis cezasına çarptırıldı. Annesi Sebahat Eratalay da 12,5 yıla mahkumolarak tutuklandı.

 

HASTANEDE GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

 

Burdur'da 7 Temmuz 2014 tarihinde rahatsızlanarak GölhisarDevlet Hastanesi'ne giden Fatma Eratalay'a yapılan muayene sonucu hamileolabileceği söylendi. Ultrason çektirmeyi kabul etmeyerek hamile olmadığınısöyleyen genç kadın, hastaneden ayrıldı. Fatma Eratalay, ertesi sabah yoğunkanama nedeniyle Gölhisar Devlet Hastanesi'ne geldi. Muayenede, kadının en az7- 8 aylık bir bebek dünyaya getirdiği, kanamanın da bundan kaynakladığı tespitedildi.

 

BEBEĞİNİ ÇUVALIN İÇERİSİNE KOYUP ATTIRDI

 

Polise bilgi verilirken sorguya alınan Fatma Eratalay, kızçocuğunu evinde doğurduğunu, daha sonra bir çuval içerisinde kardeşine vererekatmasını istediğini itiraf etti. Bu bilgilerin ardından harekete geçen polis,Konak Mezarlığı'nda bebeğin cesedini buldu. Antalya Adli Tıp Kurumu'nda yapılanotopside, canlı olarak doğduğu tespit edilen kız bebeğin, çuvalda havasızlıktanboğulduğu belirlendi.

 

ANNESİ VE KARDEŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI

 

Tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilenFatma Eratalay ile tutuksuz yargılanan erkek kardeşi 19 yaşındaki H.E. veannesi 41 yaşındaki Sebahat Eratalay hakkında 'ağırlaştırılmış ömürboyu hapis'istemiyle dava açıldı. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen davanın kararduruşmasında sanıklar son kez hakim karşısına çıktı.

 

BERAATİNİ İSTEDİ

 

Fatma Eratalay, çocuğunu öldürmediğini belirterek, beraatinive tahliyesini talep etti.

 

KARDEŞİ OLAYI İTİRAF ETTİ

 

Kızının hamile olduğunu dahi bilmediğini anlatan SebahatEratalay ise olayda kusuru olmadığını söyledi. H.E. de olay günü çuvalıannesiyle beraber araçla boş araziye götürdüklerini, kendisinin araçtaninmediğini, çuvalı annesinin yere koyduğunu kaydetti.

 

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ALIRKEN, ANNESİ 12 YIL CEZA ALDI

 

Mahkeme heyeti son savunmaların ardından kararını açıkladı.Ağırlaştırılmış 'ömürboyu hapis' cezası istemiyle yargılanan Fatma Eratalay'ıncezası iyi halden 'ömürboyu hapis' cezasına indirilirken, 'suça yardımetmek'ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen annesi SebahatEratalay'ın cezası 12 yıl 6 aya indirildi. H.E.'nin ise suçu işlediğinin sabitolmaması nedeniyle beraatine karar verildi. Duruşmanın ardından tutuklananSebahat Eratalay da Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR