25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,700 TL
  • 5,508 TL
  • 197,37 TL
  • 102.825
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

KOLAY GELSİN BAŞKAN!

KOLAY GELSİN BAŞKAN!

Isparta

Isparta Belediyesi Şehir Merkezinde Radikal Kararlar Almaya Devam Ediyor. Mimar Sinan Ve Cumhuriyet Caddeleri İle Kaymakkapı Meydanı’na Bisiklet Yolu Ayrılacak. Uygulama Diğer Bölgelere De Entegre Edilecek.Kaymakkapı Meydanı Yeniden Düzenlenecek, Otobüslere Park Yasağı Getirilecek.Otobüsler Sadece Kısa Süreli Yolcu Bindirme-İndirme İçin Bekleyecek.

Isparta Belediyesi şehrin kalbi olarak nitelendirilen,Cumhuriyet Caddesi, Kaymakkapı Meydanı ve Mimar Sinan Caddelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Cumhuriyet Caddesi altyapısı ile birlikte dayanıklıasfalta kavuşurken, Kaymakkapı Meydanı ile Mimar Sinan Caddelerinde çalışmalarsürüyor. Bu kapsamda Mimar Sinan Caddesi’nde de 3 Eylül’de tamamlanmak üzere altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmaları başladı.

Kaymakkapı Meydanı ile Özkanlar Kavşağı arasında yapılacak olan çalışmalar toplamı bin 500 metrelik bir alanı kapsıyor. Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı çalışmaların ilk etabı Kaymakkapı Meydanı ile Belediye arasında kalan bölümde sürdürülüyor.

TÜM ALTAPI YENİDEN ELE ALINACAK

Mimar Sinan Caddesi’nde yapılan çalışmalar kapsamında yok denecek şekilde bulunan tüm altyapılar yeniden ele alınacak. Yağmur Suyu hattı başta olmak üzere içme suyu ve diğer altyapılar döşenecek ardından cadde dayanıklı asfaltına kavuşturulacak. Çalışmaları yerinde inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, altyapının ekonomik ömrünü doldurduğunu hatırlatarak tüm bunların değişeceğini aktardı.

MİMAR SİNAN’A PARK YASAĞI ve BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Isparta şehir merkezinde bisiklet yollarının oluşturulacağını müjdeleyen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu çalışmaların ilkinin Mimar Sinan Caddesi’nden başlatılacağını duyurdu. Mimar Sinan Caddesi’nde araç park yasağı uygulamasına geçileceğini ve caddeye bisiklet yolunun ayrılacağını aktaran Günaydın, bisiklet yolunun Kaymakkapı Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi’nde de olacağını aktardı. Otopark sorununun çözümü ile birlikte Mimar Sinan Caddesi’ne getirilecek park yasağının ardındanburadaki araçların belediyenin altında bulunan otoparka konabileceğini dilegetiren Başkan Günaydın, bu otoparkta da 60 araçlık daha yer açılacağını vearaç sayısının 120’ye çıkarılacağını dile getirdi.

KAYMAKKAPI’YA YENİ DÜZENLEME

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Kaymakkapı Meydanı’nın yeniden ele alınacağını ve meydanda çift şeritli caddede karşılıklıikişer adet cep yapılacağını, yeni otobüs durakları konacağını, otobüslerin artık meydanda park etmelerinin önüne geçileceğini aktardı. Otobüslerin meydanda sadece yolcu indirip-bindirme işlemi için çok kısa süreli bekleme yapacağını belirten Günaydın, böylece Mimar Sinan Caddesi-Kaymakkapı Meydanı ve Cumhuriyet Caddelerinde bisiklet yollarının oluşturulacağını ifade etti.

DEKORATİF AYDINLATMALAR ve ÇİÇEKLENDİRME ÇALIŞMASI

Mimar Sinan ve Cumhuriyet Caddeleri ile KaymakkapıMeydanı’ndaki tüm kaldırımlar yeniden düzenlenecek. Kaldırımlar yenilenirken,caddeler dekoratif aydınlatmalarla aydınlatılacak, süs bitkileri ile diğer değişik dekoratif ürünler kullanılarak bölgeye yenilik ve hareketlilik kazandırılacak.

İŞİN BAŞINDAYIZ

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın,şehir merkezinde en ağır işlerden birisinin yapıldığını, teknik ekip ile personellerin işin başında olduklarını ve aralıksız çalıştıklarını belirtti. Günaydın, geçen yıllarda edindikleri tecrübeleri şehir merkezinde uyguladıklarını kaydetti.

HALKIMIZDAN SABIR İSTİYORUZ

Son günlerde gerek Cumhuriyet Caddesi, gerek Kaymakkapı Meydanı gerekse son olarak başlatılan Mimar Sinan Caddelerindeki çalışmalardan dolayı vatandaşların ve esnafın serzenişte bulunduğu yönündeki haberlere de değinen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta halkından sabır istedi.Yapılan çalışmaları en kısa sürede tamamlamak için yoğun çaba sarf ettiklerinihatırlatan Başkan Günaydın, “3 ayda bitirilemeyecek olan çalışmaları 15 güniçerisinde tamamlıyoruz. Çalışmalardan dolayı halkımız ve bölge esnafımızserzenişte bulunuyor. Ancak vatandaşlarımızın daha güzel ve daha modern bir ortamda yaşamaları için yapmış olduğumuz bu çalışmalarımızdan dolayı sabırlı olmalarını diliyoruz ve kendilerinden anlayış bekliyoruz” derken, yapılan çalışmaların Isparta’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

fahri kınıcı

30 Ağustos 2014 Cumartesi 00:59

10 senedir ne yaptında şimdi ne yapacan reis

başkanım

20 Ağustos 2014 Çarşamba 21:58

SAYIN BAŞKANIM SİZ SECIMDE PANKARTA DAR GELİRLERE EV YAPACAKTIN DİYE YAZDIRDIN BU EV NEZAMAN YAPACAKSIN ONCE SOZUNDE DUR BENCE

vatandas ömer

20 Ağustos 2014 Çarşamba 17:09

Sayin baskanim masallah cumhuriyet caddesini aydinlattin bu sene ayazmana mesireligine gece hic gitmedin galiba saat birden sonra o parkin ici balici doluyor birtane isik yanmayinca karanliktan göz gözü gormuyor

@GolgeBaskan

20 Ağustos 2014 Çarşamba 09:14

Paris gibi olması için ilk önce insana saygılı yollar olmalı. Pariste araçların aşırı hız yapmasını önlemek için döşeme taş yapılmıştır mesela

TÜRKIYE

19 Ağustos 2014 Salı 22:29

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN TÜM EMEGI GECENLERIN VE BIZE BU HABERI TARAFSIZ ULASTIRAN BOMBA32´NIN !

asd

19 Ağustos 2014 Salı 21:25

kazma sapı kurek sapı olmaz belediyeden nedeni gökgubeli pazar yerine durduğu gibi orada aynısını yapar

spartans

19 Ağustos 2014 Salı 20:34

yılmaz erdoğanda bizi görecekmiiiiii ???

mstf akbş

19 Ağustos 2014 Salı 20:20

syn blldy bsknm sze hyrl hzmtler sbrlr olsn bnl ispartaya yksir.simdidn bsrilar.

baskan

26 Ağustos 2014 Salı 10:07

SAYIN BASKANIM SIZ SOYLENENLERE KULAK ASMAYIN BUNLARIN HEPSI BOS BOS TENEKEDEN SES NASIL CIKIYOR BUNLARDANDA OYLE BASKANIM IYIKI VARSINIZ OKADAR INSAN SIZI BU YUZDEN SECTI ALLAHIM HER DAIM YOLUNUNUZU ACSIN BOS BOS KONUSAN ISI GUCU YOK ISTE MILLETIN BURDA MUALEFET OLIMDE UGRASIYORLAR KENDINI BILMEYEN BIR TAKIM INSAN IYIKI VARSINIZ BASKANIM HER DAIM YLUNUZ ACIK OLSUN INSAAAALLAH BIZ SIZLEYIZZ ! !

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR