18 Haziran 2019 Salı

  • 5,873 TL
  • 6,600 TL
  • 252,15 TL
  • 92.250
ISPARTA
MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

KIZILAY ISPARTA ŞUBE BAŞKAN OLDU

KIZILAY ISPARTA ŞUBE BAŞKAN OLDU

Isparta

Eğitim camiasının sevilen ismi Ramazan Tamer Büyükküpçü, Kızılay Isparta Şube başkanlığına getirildi. Büyükküpçü başkanlığındaki Kızılay yönetimi şöyle oluştu:

Büyükküpçü başkanlığındaki Kızılay yönetimi şöyle oluştu:

Başkan :Ramazan Tamer BÜYÜKKÜPCÜ

Başkan Yardımcısı Halil İbrahim KARDAŞ

Üye: Hamidullah SARI

Üye:Murat MIZRAKÇI

Üye:Şule ÇELİK.

İŞTE KIZILAY

MİSYONUMUZ

“Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak.”

VİZYONUMUZ

“Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak.”

TEMEL İLKELERİMİZ

Uluslararası  Kızılay ve Kızılhaç Hareketi öğretisi, 1965’de ilan edilen Hareketin Temel İlkeleriyle özetlenmiştir. Bu Temel İlkeler, Uluslararası Federasyon (IFRC), Ulusal Dernekler (Kızılay/Kızılhaç) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin (ICRC) görevli ve gönüllülerine yardım çalışmalarındaki faaliyet alanlarını belirleme ve kolaylaştırma konularında yol gösterirken, aynı zamanda Hareketin amacını ve yardımseverlik değerlerini tanıtmak için evrensel bir temel oluşturur.

İNSANLIK

Savaş alanında yaralılara ayrım gözetmeksizin yardım etme isteğinden doğan Kızılay, her nerede olursa olsun insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dâhilinde önlemek ve dindirmek için çabalar. Amacı insan hayatının, sağlığının korunması ve insan onuruna saygı duyulmasının sağlanmasıdır. Bütün insanlar arasında karşılıklı anlayışı, dostluğu, işbirliğini ve kalıcı barışı destekler.

AYRIM GÖZETMEMEK

Kızılay, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmez. İnsan ıstırabını, en ivedi ve zaruri ihtiyaçlara öncelik vererek dindirmeye çalışır.

TARAFSIZLIK

Kızılay, herkesin güvenini kazanmak amacıyla, düşmanlıklara taraf olmaz ve hiçbir zaman siyasal, ırksal, dinsel ve ideolojik nitelikteki ihtilaflara girmez.

BAĞIMSIZLIK

Kızılay bağımsız bir kurumdur. Kızılay, insancıl faaliyetlerinde kamu otoritelerinin yardımcısı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasalarına tabii, ancak kendisine her daim Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketi temel ilkelerine uygun hareket etme olanağı veren bir özerkliğe sahiptir.

GÖNÜLLÜ HİZMET

Kızılay, hizmetlerinden hiçbir şekilde çıkar gözetmeyen gönüllü bir yardım kurumudur.

BİRLİK

Türkiye’de “Kızılay” adı altında tek bir dernek kurulabilir. Bu dernek herkese açıktır. İnsancıl faaliyetlerini bütün yurdu kapsayacak şekilde yürütür.

EVRENSELLİK

Diğer ülke ulusal dernekleri ile eşit statüye sahip ve karşılıklı yardımlaşmada onlarla eşit sorumlulukları ve görevleri paylaşan Kızılay, dünya çapında bir organizasyonun içinde yer alır..

KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

ADALET

Kızılay, adaleti temsil eder. Hizmetlerini, ihtiyaç sahibi herkese ayrım gözetmeden ulaştırır. Bütün toplumlara yönelik hizmetlerini Uluslararası Hareketin Temel İlkelerine ve Kurumsal Değerlerine bağlı kalarak yürütür.

“Adalet” değerini Kızılay;

Her kesime, sınıfa, kişiye karşı din, dil, ırk, milliyet ve cinsiyet ayrımı yapmadan aynı tutum ve davranışı sergilemek,

Her durumu ve seçeneği adil ve tarafsız bir biçimde değerlendirmek,

Tüm faaliyetlerinde ve hizmetlerinde adalet değerine uygun hareket etmek,

İnsani değerlerin yaygınlaştırılmasıyla kalıcı barışa katkıda bulunmak,

Kızılay mensupları arasındaki ilişkilerin dayanağı olarak tanımlar ve bunu kurum içinde kültür haline getirir.

 AÇIK İLETİŞİM

Kızılay; varoluş sebebi gereği kalıplardan ve önyargılardan uzak, paylaşımcıdır. Bilgiyi; bağışçıları, çözüm ortakları ve toplum ile paylaşır, ulaşılabilir kılar.

 “Açık İletişim” değerini Kızılay;

Bilgi ve deneyimleri paylaşmak,

Toplumla etkileşim sağlamak,

Erişilebilir, şeffaf ve hesap verebilir olmak,

Teşkilat içinde de sürekli ve eşzamanlı bilgi paylaşmak olarak tanımlar ve bunu kurum içinde kültür haline getirir.

DAYANIŞMA

Kızılay, dayanışmanın ve yardımlaşmanın timsalidir. Tarihi köklerinden ve halkının duyarlılığından beslenen Kızılay, bağışçılarıyla ortak değerlerde birleşir ve birlikte hareket eder. Kızılay, her türlü hizmetini toplumun gücüyle destekler. Kızılay mensupları da köklerinden aldığı kültür, gelenek ve birikimleriyle hizmetlerini üretirken kendi aralarında da dayanışmaya önem verir.

“Dayanışma” değerini Kızılay;

Bağlılık, takım ruhu, güven, işbirliği, yardımlaşma ve paylaşım olarak tanımlar ve bunu kurum içinde kültür haline getirir.

GÜVEN

Kızılay, Temel İlkeleri ve Kurumsal Değerlerini hayata geçirerek güven sağlar. İnsan onurunun korunmasını her türlü değerin üstünde tutar ve bunu teminat altına alır. Kızılay mensupları arasındaki ilişkiler de güvene dayanır.

“Güven” değerini Kızılay;

Söz, iş ve davranışlarında güvenilir olmak,

Başarının ve itibarın dayanağı,

İlişkilerde güven ve süreklilik,

Kaynak ve kapasitesi dahilinde hizmet üretmek,

Tutarlılık,

Toplumsal sorunların çözümünde bir araç olarak tanımlar ve bunu kurum içinde kültür haline getirir.

 KIZILAYCILIK ONURU

Kızılaycılık; halkının sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilik severliğini insanlığa hizmete dönüştürmekten haz duymaktır. Kızılaycılar, Kızılayın Temel İlkelerini ve Kurumsal Değerlerini samimi olarak benimseyen, içselleştiren, tutum, davranış ve hizmetlerine yansıtan, insan ızdırabını dindirmek için fedakarca hizmet üreten "İyilik Dervişleri"dir. Ülkesinin en yüce makamı olan Cumhurbaşkanlığının yüksek himayesinde bulunan Kızılayın mensubu olmak bir onurdur.

“Kızılaycılık Onuru” değerini Kızılay;

Kurumsal değerleri ve Uluslararası Hareketin ilkeleri kılavuzluğunda,

İrade ve akılla,

Coşku, tutku ve bağlılıkla,

Çağdaş, yenilikçi ve fark yaratarak insanlığa hizmet etmek olarak tanımlar.

Kızılaycılar, kendi aralarındaki ilişkilerde “Kızılaycılık Onurunu" incitmeyecek şekilde davranışlar sergiler ve bunu kültür haline getirir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartalı

13 Ekim 2018 Cumartesi 18:58

Hayırlı olsun güzel insan. Bulunman gereken yer tam da burası. Yardım için, iyilik yapmak için hiç usanmadan binlerce kilometre yolculuğa çıkan insan hayırlı olsun. HOCAM AYRICA YORUMLARI GÖRDÜKTEN SONRA ŞU NOTU DÜŞMEK İSTEDİM:YİĞİDE YİĞİTLİK YAPARKEN GELEN BELA ŞEREFTİR.

Tolga

13 Ekim 2018 Cumartesi 11:10

Kızılayın yeni başkanının ne işe yaradığını topluma ne faydası olduğunu bilmeyenler ya Isparta'da yaşamıyor yada......... yapıyor. Ramazan hocama başarılar dilerim. Yaptığı her iş gibi bu işinde üstesinden Allah'ın izniyle başarıyla geleceğini biliyorum. Gerisi.... ürür kervan yürür.

Dayı

13 Ekim 2018 Cumartesi 11:02

Ahlaklı olun bilmediğiniz hakkında yorum yapmayın. Adamın iyiliklerini, topluma kazandırdığı güzel insanları, ümmet için yaptıklarını bilmiyorsunuz. O zaman bilmedikleriniz hakkında yorum yapmayın. ADAM HAKİKATEN ADAM.

Kerimoğlu

11 Ekim 2018 Perşembe 10:29

Eğitim camiasındaki yalakalarını almış yanına faydası olmaz.

Ali

11 Ekim 2018 Perşembe 10:24

Bıktık bu öğretmenlerden yeter ya işinizi yapın

can

11 Ekim 2018 Perşembe 07:43

Atatürk düşmanı olduğunu ve tarikatçı olduğunu biliyorum ama hangi tarikattan olduğunu bilmiyorum.

Alex

10 Ekim 2018 Çarşamba 19:06

Kızılay başkanı Doktor olan birisi olsa çok iyi olur. Peygamberimiz işi ehline verin demiş.Büyüklerimiz böyle uygun gördüyse yapacak bir şey yok.

yıldız

10 Ekim 2018 Çarşamba 12:42

Kime ne faydası olmuş bu adamın? yağlamaktan başka.

ismail g

10 Ekim 2018 Çarşamba 11:48

Yorumlara bak ; iftira, karalama ,bigisizlik vs. ayıp yaw hayatını toplumuna adamış bir insana söylenen laflara bakın? buna meyva veren ağacı taşlamak denir, Allah sizlere hidayet etsin akıl fikir versin.

Osman B.

10 Ekim 2018 Çarşamba 11:05

Türk Kızılay ı, kan bagısı merkezi degil. Yardim merkezli calisan bir Sivil toplum kurulusu. Hocamı Tebrik eder basarilar dilerim.

Kerimoğlu

10 Ekim 2018 Çarşamba 10:32

Bol bol çeşme yapar yurt dışına gezmeye gider. Faydası olmaz.

Genç

10 Ekim 2018 Çarşamba 10:27

Allah tan TAZE kan

Tarkan Ç

10 Ekim 2018 Çarşamba 01:26

Yeni seçilen Başkan ve Yardımcısı gönüllü olarak Kızılay'ın hangi etkinliğine katılmış. Kaç kere kan bağışında, aferez bağışında bulunmuşlar. Kök Hücre bağışı yapmışlar mı? Kızılay ruhundan bi haber adamları nasıl olurda başkan yaparlar.

OSMAN

09 Ekim 2018 Salı 21:28

sen ne kadar fırıldak adamsın. senelrdir idarecisin allah rızası için kime faydan oldu. ben varsan ben yokum kızılayda

hüsam

09 Ekim 2018 Salı 21:00

ne yapak yani?

ıspartalı

09 Ekim 2018 Salı 18:46

oğlu da TÜGVA il başkanı ohh ne ala memleket.

Kardaş

09 Ekim 2018 Salı 18:26

Torpille atanacağına genç dinamik insanlara yer verilmiş olaydı keşke

ıspartalı

09 Ekim 2018 Salı 16:01

KIZILAY DA TORPİLLE GÖREVLENDİRİLEN BU KİŞİERİN YERİNE SAĞLIK BAKANLIĞINDA ÇALIŞAN KİŞİLER GÖREVLENDİRİLSEYDİ DAHA İYİ OLURDU.BU KİŞİLER KIZILAY KURUMUNDA BAŞARILI OLABİLECEKLER Mİ?????

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR