20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,046 TL
  • 4,993 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

KISA DÖNEM JANDARMA ERLERİ YEMİN ETTİ

İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde 349'uncu kısa dönem jandarma erleri düzenlenen törenle yemin ettiler.

Isparta
Vali Memduh Oğuz, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Erdem, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ömer Uyan ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Or başta olmak üzere; Gönen İlçe protokolü, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve asker ailelerinin katılımıyla Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi spor salonunda düzenlenen yemin töreninde 130 jandarma eri yemin ederek usta birliklerine gittiler. Ay yıldızlı bayrağımızın yerini alması ve ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan yemin töreninde İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ömer Uyan yapmış olduğu konuşmada; yemin töreninin Kahraman Türk Askerinin bir kabul belgesi olduğunu belirtti.
Yemin eden jandarma erlerin Isparta’nın ilçelerinde görev yapacaklarını belirten Jandarma Albay Uyan konuşmasında; “Bu an vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün ve emirlere itaatin ve aynı zamanda Kahraman Türk Ordusuna mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir. Taşıdığınız üniformanın yüce Türk ulusunun şerefinin simgesi olduğunu ve yurdumuzun en ücra köşelerinde bile sizlerle onurlanacağının bilincinde hareket ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin aynası olduğunuzu asla unutmayınız” dedi.
Jandarma Albay Ömer Uyan’ın konuşmasının ardından 130 kısa dönem jandarma eri Şanlı Türk Bayrağı ve silah üzerine el basarak yemin ettiler. Yemin edilmesinden sonra kısa dönem askerler adına konuşma yapan J.Eri Rasim Bozer ve yine kısa dönem erler adına şiir okuyan J.Eri Arif Kaya’nın ardında Vali Memduh Oğuz, birliğe ilk katılan J. Eri Cem Sarıhan’a hediyesini verdi. Jandarma teşkilatının Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Vali Memduh Oğuz, Isparta’nın asayiş ve güvenlik bakımından en düzenli illerden bir tanesi olduğunu söyledi. Hareket noktalarının insan sevgisi olduğunu belirten Vali Oğuz konuşmasında; “Jandarma teşkilatımızın birkaç özelliği var.
Bir güvenlik birimi, asayiş ve zabıta birimi olan jandarma teşkilatımız aynı zamanda da Türk Silahlı Kuvvetlerinin de ayrılmaz bir parçası durumundadır. Yaptıkları vazife emniyet ve asayiş vazifesidir. Bu bakımdan mülki idarenin bir parçasıdır. Bu üniformayı giyerek teşkilatın herhangi bir yerinde vazife yapmış olmak sizlere hayatınızın hiçbir yerinde elde edemeyeceğiniz tecrübe ve bilgi birikimini kazandıracaktır. Bu bakımdan hepinizi gönülden tebrik ediyorum. Isparta Türkiye’nin asayiş bakımından en düzenli ve en düzgün illerinden bir tanesidir. Burada suç işleme oranı son derece düşük, halkın tamamı kanunlara saygılı, devletine bağlı ve kurallara riayetkârdır. Memnuniyetle görüyoruz ki hem il jandarma komutanlığı hem de il emniyet müdürlüğü hiçbir olumsuzluğa meydan vermeyecek şekilde insan sevgisini ön planda tutarak titiz bir vazife anlayışıyla görevini sürdürmektedir.
Bu çocuklarımızda bugün bu sevgi kervanına dahil oldular. Ailelerine ve kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Büyük beğeniyle izlenen Narkotik Köpeği Alıç’ın gösterisiyle devam eden yemin töreni, İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi halkoyunları ekibinin gösterisiyle sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR