23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,082 TL
  • 5,010 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

KESKİN ISPARTADAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, iktidarın hedefine ulaşabilmek için Türkiye'yi korku üzerine oturtarak açık cezaevi haline dönüştürdüğünü öne sürdü

Isparta

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Örgütü tarafından dayanışma ve tanışma yemeği düzenlendi. Büyük Isparta Oteli’nde düzenlenen dayanışma gecesine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ve çok sayıda partili katıldı. MHP’li Isparta Belediye  Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da programa davetli olarak katıldı.

 

Dayanışma gecesinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, AK Parti’nin insanları gerçek dışı bilgilerle kendi ütopyasındaki projeleri hayata geçirdiğini söyledi. Keskin, iktidarın hedefine ulaşabilmek için Türkiye’yi korku üzerine oturtarak açık cezaevi haline dönüştürdüğünü öne sürdü. Keskin, “Toplumun dinamik unsurları olan ülkenin aydınları, yurtseverleri,bilim adamları, yapay gerekçelerle sivil toplama kampında hapse atılmış aylarca yıllarca savunma veremeden insanlar hapishane de gün geçirmek zorunda kalmışlardır. Türkiye’yi açık cezaevi haline dönüştürmüşlerdir” diye konuştu.

GÜNÜMÜZDEKİ SOSYAL

DEMOKTARIN ADI CHP

Türkiye kendi ekonomisini kendi dinamikleriyle ayakta tutamayacak bir güçsüzlük içine girdiğini belirten Keskin, “Siyasetin izi son yıllarında kısa dönemler hariç maalesef Türkiye’de iktidarı kullanan siyasi iktidarlar genellikle Türkiye’nin çıkarlarını ulusal değerlerini korumanın dışında uluslar arası güçlerin ve onların iç ortaklarının isteği doğrultusunda Türkiye’yi yönetmişlerdir. Siyasetimizi ideolojik çerçevesi Toplumsal hedefleri Türkiye insanının geleceği ve çıkarlarına göre değil uluslar arası finans kuruluşlarının ürettikleri evrensel reçetelere göre şekillenmiştir. Bu yaklaşımlar bu uygulamalar Cumhuriyetle başlattığımız aydınlanma devrimi üzerine bir kabus gibi çökmüştür. Hukukun yerine siyasal iktidarın buyrukları talimatları yerini almıştır. Türkiye’nin bu karanlık geçişten kurtulması gerekir. Bir demokratik silkinişe, toplumsal başkaldırıya ihtiyaç vardır. Demokratik direnci yapacak toplumsal iktidara ihtiyaç vardır. Sosyal demokrasinin çıkışında insan vardır, ulaştığı yerde insan vardır. Sosyal demokrasinin temel işlevi toplumsal yaşamdan haksızlıkları çıkartarak emeğin hakkını almasını sağlamaktır. Sosyal demokrasinin günümüz Türkiyesindeki örgütlü adı Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.

 

YETTİ ARTIK

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner de başbakanın bu hükümeti kendi isteği doğrultusunda yönettiğini belirterek “Yetti artık. Bir zulüm dönemini inşallah çok geçmeden geride bırakacağız. Çiftçiyi, çalışanı ihmal eden, emekliyi hor gören, sanatçıya, akademisyenlere hakaret eden demokratik yoldan geldiği halde kuvvetler ayrılığı da neymiş gibi garip söylemler sergileyen tekel idaresi başkanı olmaya hevesli bir başbakanı keyfiyle bu memleketi yönetmek isteyen bir zatı iktidardan uzaklaştırmanın kararlılığı içindeyiz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR