25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,745 TL
  • 5,574 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Keşke demesek!

Bir olay vuku bulduktan sonra Keşke demenin hiç bir anlamı ve faydası olmuyor. Davraz sirene otelin kapatılması ve satışa çıkartılmasından sonra biliyorum ki; bir çoklarınız Keşke ile başlayan cümleler kurmuştur.

Isparta

  ‘Keşke’ hiçbir şeyi geri getirmiyor, belki otelin satışı durdurulabilir, belki İşletme sahipleri geri adım atarak yeniden oteli işletmeye açabilirler¡ ama Isparta’nın kaybettiği imajı kimse geri getiremez. Şu iki günde yaşanan olayları herkes gibi bende yakınen ve üzüntü ile takip ediyorum.

Verilen tepkiler kesinlikle şahsi tepki değil, tepki kaybedilen imajın, kaybedilen geleceğin tepkisi.Konuya duyarlı kişilerin yaptığı açıklamalardan ders çıkartarak olaylara yaklaşmamız gerekiyor. birbirimize kızarak yada o kişiyi rencide edecek şekilde olmamalı.

Ortada bir gerçek var bu gerçeği kimse gözardı etmeden olayın düzeltilmesi, onarılması ve kısa sürede yaraların sarılması yönünde çaba sarfetmeli diye düşünüyorum.

Dün gazetelere yansıyan açıklamalarda sayın vali Oğuz 11 trilyon liraya satışa çıkartılan Otelin Valilik, Belediye ve SDÜ ortaklığı ile alınabileceğini açıkladı ve bu konuda tarafların olumlu görüş belirttiğini ifade etti.Oysa bana göre bu en son çare olmalı....

         Öncelikle Sirene otelin işletmecisi Akkanat Holdingin bu düşünceden vazgeçmesi için acilen girişimde bulunmalıyız.Bu girişimi yapacak olanlar siyasetçiler, yerel yöneticiler, Bürokrasi ve iş dünyası, gerekirse araya hatırı sayılır kişiler sokulmalıdır.

Akkanat Holdingin kapatma ve satış kararına neden olan olumsuzlukların biran evvel ortadan kaldırılması sağlanmalı, vaad edilmeli....

         Akkanat holdingin işletmeyi açmasını sağlamanın ötesinde işletmenin yaşatılması için girişimlerde bulunulmalı ve desteklenmeli.

         Yurt içinden ve yurt dışından birçok futbol takımı ile diyaloğa geçilerek burada kamp yapmaları sağlanmalı,Atatürk stadının zemini acilen düzeltilerek futbol turnuvaları düzenlenmeli.

         Davraz kupası altındaki bu turnuvalar televizyon kanallarından canlı yayınlanması sağlanmalı, bu canlı yaınlarda Isparta davraz kayak merkezinin önemi, güzellikleri anlatılmalı....

         Davraz’ın eksiklerinin süratli bir şekilde giderilmesi için çalışılmalı.              Davraz’ın geleceği acil olarak masaya yatırılmalı ve ilgili kişilerin öneri ve projeleri dikkate alınarak Davraz kayak merkezinin hem kış sporlarına hem de yaz kamplarına elverişli, alt ve üst yapısı tamamlanmış hale getirilmeli...

         Bu arada sayın Vali Oğuz’un Sirene davraz oteli alma fikrinin yanlış olduğunu ve son çare olarak düşünülmesi gerektiğini ifade etmiştim.Şayet bu üç kurum Sirene oteli alacak  güce ve işbirliğine sahip ise satın alma yerine, yeni bir beş yıldızlı otel yaparak buradaki yatak kapasitesini artırmaları çok daha anlamlı ve yararlı olur.

         Yazımın başındada ifade ettiğim gibi birbirimize kızarak ve eleştirerek değil, oturup aklı selim düşünerek Davrazda kaybettiklerimizi geri getirme ve yerine yenilerini ilave etmemiz gerekiyor.

Yıllardır söylediğim ve dilimde tüy bittiği hususları birkez daha sıralayarak yazıma son noktayı koymak istiyorum.

         Şehrin mutlaka bir AR-GE si, ve kent konseyi olmalı. Birleşme ve yatırım ruhunu harekete geçirecek formüller geliştirilmeli, IYAŞ örneği ile hareket edilmeli.

Şehrin tanıtımı için kurulan dernekler desteklenmeli, gerekirse çok daha kapsamlı bir tanıtım vakfı ile Ispartanın A’dan Z’ye tüm güzellikleri dünyaya tanıtılmalı.

Bazen arkadaş sohbetlerinde ‘Bana yetki versinler 10 yılda Ispartayı uçururum’ iddiasının altındada işte bu düşüncelerin gerçekleşmesi ile herşeyin mümkün olabileceğini vurgulamaya çalışıyorum.

Bir süre önce gündeme getirdiğim bir projemin hayata geçmesi için gayretlerimin sonuçsuz kalacağı endişesi beni yeni projeler üretmekten alakoyuyor.

Saygılarımla....

                                                                                           HAKAN YAMAN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR