24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Kesikbaş Cinayeti' Davasında Tutukluluğa İtiraz

Kesikbaş Cinayeti' Davasında Tutukluluğa İtiraz

Isparta

Isparta'da silah zoruyla kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider'i öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım'ın tutukluluğunun devamına yönelik karara bir üst mahkemede itiraz eden avukatı Hüseyin Aksoy, müvekkilinin 2 yıldır tutuklu olduğunu, ağırceza mahkemelerinde tutukluluk halinin 2 yıldan fazla olamayacağını belirtti.

 

Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Koruyaka köyünde 29Ağustos 2012 tarihinde kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü 2 çocuk babasıNurettin Gider'i av tüfeğiyle öldürdükten sonra kafasını kesip köy meydanınaatan Nevin Yıldırım'ın yargılanmasına devam edildi. Son duruşmada akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için İstanbul 4'üncü İhtisas Dairesi'ne sevkine karar verilen Nevin Yıldırım, henüz hastaneye gitmedi. Mahkeme2 Eylül'deki dosyayı gözden geçirme duruşmasında, internet üzerinden NevinYıldırım'ın yargılamasına devam etti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin gözden geçirilmesine karar verince sanık avukatı Hüseyin Aksoy,müvekkilinin 2 yıldan bu yana tutuklu olduğunu ve ağır ceza mahkemelerinde tutukluluk halinin 2 yıldan fazla olamayacağını belirterek, karara itiraz etti.

 

AKŞEHİR AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NE İTİRAZ

 

Yaşanan olayla ilgili mahkeme heyetinin tüm tanıkları dinlediğini, delillerin toplandığını belirten avukat Hüseyin Aksoy, "Ağır ceza mahkemesinde yargılaması devam eden sanıkların tutukluluk hali 2 yıldan fazla olamaz. Müvekkilem 2 yıldan bu yana tutukludur ve yargılaması devametmektedir. Ortada ne karartılması muhtemel delil, ne de etkilenecek bir tanıkkalmıştır. Bu nedenle bir üst mahkeme olan Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazılı itirazımızı yaptık. Kararı bekliyoruz" dedi.

 

YA RAPOR CEZAİ EHLİYETİ YOK DİYE GELİRSE

 

Müvekkili Nevin Yıldırım'ın cezai ehliyetinin olup olmadığı yönünde rapor alınmak üzere İstanbul 4'üncü İhtisas Dairesi'ne sevk edildiğine işaret eden avukat Aksoy, "Kuruldan 'cezai ehliyeti yoktur' şeklinde bir karar çıkarsa bunca zamandır tutuklu kalmasını kimse izah edemez. O nedenle bizmüvekkilemin daha fazla tutuklu kalmasına itiraz ediyoruz" diye konuştu.

 

OLAYIN GEÇMİŞİ

 

Nevin Yıldırım, Yalvaç İlçesi'ne bağlı Koruyaka Köyü'nde kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 2 çocuk babası Nurettin Gider'i 28 Ağustos 2012 gecesi tüfekle vurdu, başını kesip bir çuvala koyarak'İşte namusuma uzananın kellesi' diyerek köy meydanına attı.

 

Olaydan sonra tutuklanan ve Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapiscezası istemiyle yargılanan Yıldırım, 17 Kasım 2012'de bir kız Bebek dünyaya getirdi. DNA testi sonucu babalığı belirlenen Nurettin Gider'in nüfusuna kayıtedilen Bebek, anne Nevin Yıldırım tarafından istenmeyince devlet korumasına alınarak koruyucu aileye verildi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR