26 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,063 TL
  • 4,927 TL
  • 173,20 TL
  • 107.015
ISPARTA 19°
PARK KAVGASINDA ISPARTALI BABA VE OĞLU ÖLDÜ

PARK KAVGASINDA ISPARTALI BABA VE OĞLU ÖLDÜ

ISPARTA'DA OTOMOBİL ŞARAMPOLE UÇTU

ISPARTA'DA OTOMOBİL ŞARAMPOLE UÇTU

ISPARTA'DA EĞİTİM MÜFETTİŞİYDİ! O KORKUNÇ KAZADA ÖLDÜ

ISPARTA'DA EĞİTİM MÜFETTİŞİYDİ! O KORKUNÇ KAZADA ÖLDÜ

Isparta Fuhuş Operasyonu

Isparta Fuhuş Operasyonu

KAYINPEDERİNİ TECAVÜZLE SUÇLAYAN GELİN

KAYINPEDERİNİ TECAVÜZLE SUÇLAYAN GELİN: BAŞKALARIYLA OLMAM İÇİN DE ZORLADI İDDİASI

Isparta

Yalvaç'ta kayın pederinin kendisine tecavüz edip, başkalarınada pazarladığını iddia eden 34 yaşındaki K.S., şikayeti sonrası açılan davanın ilk duruşmasında, "Kocam okula gider gitmez hemen yanıma geliyor, bana sarkıntılık ediyordu. Başkalarıyla olmam için de beni zorlamaya başladı"dedi.

 

Ağustos 2014’te aile içi şiddetin yaşanmasıyla ortaya çıkan olayda, kayınpederi 55 yaşındaki H.H.S.’den 8 yıldan bu yana şiddet gördüğünü söyleyen ve zihinsel engelli olduğu belirtilen 34 yaşındaki K.S., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. İfadesinde şiddet olayının neden yaşandığı sorulan K.S., kayın pederinin kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini,başkalarıyla da birlikte olmaya zorladığını iddia etti. Bunun üzerine konuYalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi. Savcılıktaki ifadesinde de benzer şeyleri anlatan K.S.’nin iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

 

ÇOCUKLARDAN BİRİ BAŞKASININ ÇIKTI

İddiaların doğruluğunu araştırmak için savcılık talimatıyla K.S.’nin 8 ve 6 yaşındaki çocukları, eşi, kayınpederi H.H.S. ve K.S. ile cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen 61 yaşındaki İ.T., 62 yaşındaki M.A. ve 5 şüpheliden daha DNA örneği alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. DNA sonuçlarında çocuklardan küçük olanın, kadının resmi nikahlı eşinden olmadığı belirlendi. Çocuk ile şüphelilerden M.A.’nın DNA’sının uyuştuğu saptandı.

 

DAYAKTAN VÜCUDUNDA YARALAR OLUŞMUŞ

Bunun üzerine kayınpeder H.H.S. ile İ.T., M.A. ve diğer 5 şüpheli geçen 8 Mayıs günü gözaltına alındı. Savcılıkta yeniden ifade verenmağdure K.S. kayınpederinin kendisine şiddet uyguladığını, bu nedenle psikolojik sorunlar yaşadığını, bazı zamanlarda çok dayak yediği için vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluştuğunu, kimse görmesin diye eve kapatılıp günlerce dışarı çıkartılmadığını öne sürdü.

 

DAVA AÇILDI

Savcılıktaki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerden kayınpeder H.H.S. ile İ.T. ve M.A. tutuklanırken, 5 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha sonra H.H.S. hakkında’cinsel saldırı’ ve ’fuhşa yer temin etmek’, İ.T. ve M.A. ile tutuksuzsanıklardan S.S. ve İ.Ş. hakkında ’cinsel saldırı’ iddiasıyla dava açıldı.

 

’KENDİSİNİ KIZIM GİBİ SEVERİM’

Sanıklar Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. 5 sanık ve mağdure K.S.’nin katıldığı duruşmada, kayınvalide 58 yaşındaki Z.S. ve K.S.’nin eşi H.S. de tanık olarak dinlendi. Mahkeme heyeti,sanıklardan H.H.S.’ye ’cinsel saldırı’ ve ’fuhşa yer temin etmek’ten hakkında dava açıldığını hatırlatarak savunmasını sordu. H.H.S., gelini K.S’nin suçlamalarını karakolda öğrendiğini belirterek, "Ben kendisini kızım gibi severim. Kesinlikle kendisi ile beraber olmadım, kimseye de pazarlamadım"dedi.

 

Sanık İ.T., 2007 ve 2012 yıllarında iki kez fıtık ameliyatı olduğunu ve cinsel saldırı olayını gerçekleştirmesinin fiziken mümkün olmadığını anlatarak, suçlamayı kabul etmedi.

 

’20 TL KARŞILIĞINDA BİR KEZ BERABER OLDUM’

Sanık M.A. ise mahkeme heyetinin "Çocuklardan S.’ninsana ait olduğu DNA raporuyla belirlendi. Hakkında cinsel saldırı suçunu işlediğin yönünde dava açıldı. Ne diyorsun" sorusu üzerine, "Ben para karşılığı bu kadınla 1 kez beraber oldum. Kayınpederi H.H.S.’ye 20 TL,kendisine de 20 TL verdim. Beni K.S. çağırdı. ’Gel nenem uyuyor’ dedi ve nenesine ait eve giderek onunla beraber oldum. Benim bir bacağım 10 santim kısadır. 10 yaşındaki çocuk ittirse düşürür. O nedenle tecavüz etmem mümkün değil. Kendi rızasıyla beraber oldum. Çocuğun benden olduğunu ise burada öğrendim" diye konuştu.

 

Tutuksuz sanıklar da cinsel saldırı fiilini işlemediklerini,adlarının bu işe sonradan karıştırıldığını belirterek, suçlamaları reddetti.

 

’BUNLARDAN DA KOCAMDAN DA ŞİKAYETÇİYİM’

Sanıkların savunmasının ardından psikolog gözetiminde konuşan mağdure K.S. ise şöyle dedi:

"Kaç kez eşim H.S.’yi ’Baban bana rahat vermiyor, beni satıyor’ diye uyardım ama inanmadı. Hatta bir defasında ’Kömürlüğe saklan neler oluyor gör’ dediğim halde inanmadı. Kaynanam Z.S.’ye de söyledim. O da bana,’Kocamda gözün var ondan yapıyorsun’ diyerek inanmadı. Komşumuz K.Ç.’yeanlattım. Bana ’polise git’ dedi. Kocam biz evlendikten sonra bir okulda kaloriferci olarak çalışmaya başladı. Kocam okula gider gitmez hemen yanıma geliyor, bana sarkıntılık ediyordu. Sonra başkaları ile de olmam için zorlamayabaşladı. Beni sürekli dövüyor, her yerimi çürükler içinde bırakıyordu. Bunlardanda kocamdan da şikayetçiyim."

K.S. mahkeme heyetinin, çocuklarından birinin M.A.’dan olması konusundaki sorusuna da "M.A. bana ’Senden çocuğum olsun’ dedi,bilerek hamile bıraktı" şeklinde cevap verdi.

 

’KOCAMLA ÇOK İYİ OLDULAR, BENİ DIŞLADILAR’

Duruşmada tanık olarak dinlenen kayınvalide Z.S., K.S.’nin zihinsel engelli olduğunu önceden bilmediğini eve gelin geldikten sonra farkına vardıklarını anlattı. Z.S., "K.S. gelin geldikten 1 ay sonra kocamla çok iyi ilişki kurdu ve beni dışladılar. Gelinim bana ’Avrat ol da kocana sahip ol,sen banyo kapısının nerede olduğunu bile bilmiyorsun, ben her gün banyodayım’ diyordu" diye konuştu. K.S.’nin eşi H.S. ise eşinin iddiaları ile ilgili hiçbir şey bilmediğini, eşinin de kendisine bir şey söylemediğini belirtti.

 

Mahkeme heyeti İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan K.S’nin engellilik durumu, sanıklardan İ.T.’nin ise başka bir kurumdan sağlık durumu ile ilgili gelecek raporların beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 

Nurettin Arkan / DHA - YALVAÇ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ALEXIS

04 Ocak 2017 Çarşamba 23:47

AY GELIN KAYIN VALIDEYE AVRAT OLDA KOCANA SAHIP CIK DEMIS BOYLELERINI ALLAHIM ORTADAN KALDIRSIN HERKESE KOTU ORNEK OLUYORLAR REZIL KOPEKLER ALLAHSIZLAR

ayıp

22 Kasım 2016 Salı 23:08

bu haberleri yapmaktaki maksat nedir, millet burdan öğrenip aynısını yapsın tekrar haber olsun diye mi yuh olsun ya hu.

Nurettin ARKAN

08 Mayıs 2017 Pazartesi 21:51

Burada suçlu gazeteci mi oldu yine? Haberi ben yaptım. Eğer sen bu haberi okuyup ibret almak yerine **** ****leri okur gibi okuyup olumsuz etkileneceksen bence bir psikiyatriste git. Yuh olsun sana yuh

kemal cüce

31 Ocak 2016 Pazar 01:37

''Pislik karıştırıldıkça kokar''atasözünden yola çıkarak,2014 yılında olan bu ahlaksız olayı,her mahkeme görüldükçe basına olayı ****olaştırarak servis edenlerin amacı Türk aile yapısısnın sabote edilmesimidir.

ali

31 Ocak 2016 Pazar 01:33

yalvacı ıspartaya taşısınlar.

sss

29 Ocak 2016 Cuma 19:11

Normalde ülke genelinde bu tür haberler ya da buna benzer kötü; ahlaksız, uygunsuz v.b olaylar adanada oluyor ama ısparta için yalvaç aynı oranda tutulabilir. Adana için internet üzerinde dalga geçiliyor ama yalvaç ilçesi içinde ger kalır bir yanı yok yani :))) Adana = Yalvaç :))))

Yalaveçli

29 Ocak 2016 Cuma 16:04

Yalvaç, Yalvaç hep Yalvaç. Bu kaçıncı yahu. Gören de bu olaylar hep Yalvaç'ta oluyor sanacak. Ya diğer ilçeler çok namuslu ya da Yalvaç bu işi yapmasını bilmiyor. Artık gerisini siz düşünün.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR