18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,744 TL
  • 5,499 TL
  • 194,15 TL
  • 94.541
ISPARTA 21°
BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

Kaybolan öğrencileri 136 Kişilik Ekip Arıyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde çıktıkları doğa gezisinde kaybolan 3 turistin arama çalışmaları devam ediyor.

Isparta

Antalya'nın Kemer ilçesinde çıktıkları doğa gezisindekaybolan 3 turistin arama çalışmaları devam ediyor. Antalya Vali Yardımcısı veKemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, kaybolan 3 turisti 136 kişilikekiple aradıklarını söyledi.

 

Arama çalışmaları 8 ayrı grupla birlikte AFAD, jandarma,Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi ekipleri, özel koku alanköpekler, Afyon ve Isparta'dan gelen özel ekipler ve yöre halkı tarafındandevam ediliyor. Kaybolan turistleri arama çalışmaları Tahtalı Dağı çevresindebulunan 40 kilometrelik alanda sürdürülüyor.

 

"136 KİŞİLİK EKİPLE ARAMALAR DEVAM EDİYOR"

 

Arama çalışmalarının hem havadan hem de karadan sürdüğünüdile getiren Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Halil SerdarCevheroğlu, 136 kişilik bir ekibin olduğunu söyledi. Halil Serdar Cevheroğlu,"Arama çalışmaları hem helikopterle, hem diğer aramalar olsun koordinesiburadan sağlanmakta. İnşallah iyi haberler vermeye çalışıyoruz. 136 kişilik birekiple arama çalışmaları sürüyor. İl jandarma ekipleri, buna bağlı koku alan köpekler,Afyon, Isparta, Kemer, Antalya'nın AFAD ekipler, yerel halk, Antalya BüyükşehirBelediyesi, doğa dostları 136 kişi 8 ayrı koldan hem havadan hem karadanarıyoruz. Valimizin talimatıyla başbakanlıktan da konu gerekli mercilertarafından takip ediliyor. Hollanda ve İngiltere'nin konsolosları burada.Kaybolan turistlerin aileleri de burada. İnşallah iyi haber vereceğiz"dedi.

 

"BÖLGE DE HER YERİ TEK TEK ARIYORUZ"

 

Her bölgeyi tek tek aradıklarını belirten Antalya ValiYardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, "Aramalardevam ediyor. Kaybolan turistler bölgeye ayın 12'sinde girmişler. Girdiktensonra en son tarif ettikleri yer var. Bahsettikleri yerde iki tane sivri yerdenbahsediyorlar. Suların olduğundan bahsediyorlar. Denizi göremediklerinibahsediyorlar bunlar bu bölgede dedikleri yerin olduğu her yeri tek tekarıyoruz. Her türlü ihbarı ve bize gelen bilgiyi değerlendiriyoruz. Ama şunusöyleyebilirim. Antalyalılar bilir Döner Gazino'dan Tahtalı Dağı'na kadar olanbütün bölgeyi karadan ve havandan taradık. Tabi coğrafya dağlık, derin vadilervar, sular var. Geçen hafta özellikle hava şartları çok değişti. Yağmur yağdı,sis vardı. Dağın zirvelerine kar yağıyor. Güneş çıkıyor. Olumsuz şartlarla dabugün daha iyi çalışıyoruz. Her yeri tek tek tarıyoruz" şeklinde konuştu.

 

"KAYBOLAN TURİSTLERLE İLETİŞİM KURAMIYORUZ"

 

Kaybolan turistlerle bir iletişim kuramadıklarını sözlerineekleyen Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Halil SerdarCevheroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

 

"İletişim kuramıyoruz. Kursaydık koordinatlarınırahatlıkla bulurduk. Hem İngilizceyi hem de Hollanda dilini bilen kişilerle demuhabere için bekliyorlar. En son iletişimi Cuma günü 15.45'de 112'yiarıyorlar. Ondan sonra da onlardan bir çağrı alamadık. Bizi umutlandıran noktavar. Bir kere üzerlerindeki kıyafetler iklime uygun, ondan sonra yaşları genç.Doğa sporlarını seviyorlar. Bunlar bizi umutlandırıyor. Kaybolan turistleribulmayı umut ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR