22 Ocak 2018 Pazartesi

  • 3,826 TL
  • 4,681 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
ISPARTA
CİNNET GEÇİREN ANNE KIZINI BIÇAKLADI

CİNNET GEÇİREN ANNE KIZINI BIÇAKLADI

5 DAKİKADA OLANLAR OLDU KORKU DOLU ANLAR

5 DAKİKADA OLANLAR OLDU KORKU DOLU ANLAR

YENİŞARBADEMLİ EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

YENİŞARBADEMLİ EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

YALNIZ YAŞAYAN ADAMIN CESEDİ BULUNDU

YALNIZ YAŞAYAN ADAMIN CESEDİ BULUNDU

KATİLİ OTOMOBİL ANAHTARI YAKALATTI

Konya'da kayınpederini öldüren zanlı, arabasının anahtarını başka bir isimle ağabeyine gönderdiği adresten yola çıkılarak yakalandı.

Isparta

Konya'da kayınpederini öldüren zanlı, terk ettiği arabasının anahtarını başka bir isimle ağabeyine gönderdiği adresten yola çıkılarak yakalandı. Yakalanan zanlının 46 gün içerisinde otostopla şehir şehir gezip Suriye sınırına kadar gittiği ve korktuğu için tekrar geri döndüğü öğrenildi.

 

Olay, 25 Mayıs günü saat 12.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Hocacihan Yüzüncü Yıl Mahallesi Erduran Sokak'ta meydana gelmişti. İddiaya göre, Halis Mendi'nin (70) yaptırdığı kooperatiften damadı Yüksel T. (41) ev aldı. Ev parasını ödeme yapmasına rağmen bitiremeyen Yüksel T., kayınpederini otomobilinde otururken pompalı tüfekle vurup öldürdükten sonra olay yerinden kendi aracıyla kaçmıştı. Yüksel T'nin başka bir adrese otomobilini de bırakıp gittiğini gören polis geniş çaplı arama başlatmıştı.

 

SURİYE SINIRINDAN GERİ DÖNMÜŞ

 

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kayınpederini öldürdükten sonra kaçan zanlıyı yakalamak için özel bir ekip oluşturarak çalışmalara başladı. Polis, yaptığı çalışmalarda zanlının otostopla Hatay'a kadar gidip Suriye sınırında bekledikten sonra geri döndüğünü tespit etti. Telefon dahi kullanmayan zanlıyı bulmak için her türlü imkanı kullanan polis, yakınlarını da takibe aldı. Takip sırasında Mersin'den zanlının ağabeyine bir posta geldiğini ve içinde otomobil anahtarı olduğunu öğrenen özel ekip harekete geçti. Mersin'e giden Konya polisi, bölgede yaptığı çalışmada cinayet zanlısının başka bir isim kullandığını ve Isparta'ya gittiğini öğrendi.

 

KENDİSİNİ ACINDIRIP İŞE GİRMİŞ

 

Isparta'ya giden polis, şahsı bulmak için 5 gün yaptığı çalışmada zanlının bir iş yerinde bekçilik yaptığını belirledi. İş yerine gece baskını düzenleyen polis, katil zanlısı T'yi yakalayarak gözaltına aldı. Nasıl yakalandığını anlayamayan Yüksel T'nin, sürekli otostopla kaçtığı ve çevresinde paraya ihtiyacı olan iş arayan biri olarak kendini başka isimle tanıttığı belirlendi. Zanlı, cinayeti de kayınpederinden aldığı evin borcunu bir türlü bitirememesi nedeniyle işlediğini de söylediği öğrenildi.

 

Otostopla kaçan ve 46 gün sonra yakalanan zanlının Adana'dan Hatay'a oradan da Samandağ ilçesine geçerek Suriye'ye kaçmak istediği ancak iç savaş nedeniyle korkup geri döndüğü ileri sürüldü. Isparta'da yakalanan zanlı Konya'ya getirilerek Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlının ifadesinin alınmasının ardından kasten adam öldürme suçundan mahkemeye sevk edileceği bildirildi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR