24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,587 TL
  • 5,377 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

KATİL ZANLISININ SOĞUKKANLILIĞI ŞAŞIRTTI

KATİL ZANLISININ SOĞUKKANLILIĞI ŞAŞIRTTI

Isparta

Afyonkarahisar’da kaybolduktan 8 ay sonra cesedi bulunan Hatice Taşkın’ın katil zanlısı Soner A.’nın genç kızı öldürdükten sonra ailesiile ilişkisine normal bir şekilde devam ettiği, kaybolan Taşkın’ı aile üyeleri ile aramaya gittiği ortaya çıktı. Katil zanlısının soğukkanlılığı köylüler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Oynağanlı köyünde yaşayan 16 yaşındaki Hatice Taşkın isimli genç kız Ekim 2016 tarihinde bir andaortadan kaybolmuştu. Olaydan yaklaşık 8 ay sonra genç kızın annesi FadimeTaşkın kızını aramak için çıktığı bir televizyon programındaki canlı yayında kızını aynı köyde yaşayan Soner A., isimli bir kişinin kaçırdığını ve onaöldürme talimatı verdiğini itiraf etmişti. Kan donduran itirafın ardından anneçıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Olay sonrası anne ile ilişkisi olduğu belirtilen Soner A. isimli şahıs jandarma ekipleri tarafından geçtiğimiz hafta sonu gözaltına alınmıştı. Soner A., jandarmadaki sorgusunda ‘HaticeTaşkın’ı, annesi ile arasındaki ilişkiyi öğrendiği için’ öldürdüğünü itiraf etmiş ve genç kızı boğarak öldürdükten sonra Isparta’nın Senirkent ilçesindeki dağlık bir arazide gömdüğünü söylemesi üzerine yapılan kazı çalışmalarında talihsiz kızın cesedi bulunmuştu. Soner A., olayın ardından 'çocuğu kasten ve tasarlayarak öldürme’ suçundan tutuklanarak Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.

“KESİNLİKLE BÖYLE BİR ŞEY BEKLEMİYORDUK”

Genç kız ve katil zanlısının yaşadığı Oynağanlı köyünün Muhtarı Abdullah Akyol, kendisinin ve köylülerin Taşkın’ın cesedinin bulunmasına kadar böyle bir olaya ihtimal vermediklerini belirterek, bunun danedeninin katil zanlısı Soner A.’nın köyde kendi halinde yaşayan ve kimse ile herhangi sorunu bulunmayan bir kişi olarak bilmelerinden kaynaklandığını belirtti. Akyol, “Kesinlikle böyle bir şey beklemiyorduk, olayın halen şokunu yaşıyoruz. Soner sakin kendi halinde tek başına yaşayan bir kişiydi. Kimse ilebir husumeti falan da yoktu” dedi.

“YİNE ESKİSİ GİBİ EVLERİNE GİDİP GELİYORDU”

Katil zanlısı Soner A.’nın ne denli soğukkanlı olduğu ise muhtar Akyol’un anlattığı şu sözler ile ortaya çıktı: “Soner öldürdüğü kızın ailesi ile sürekli görüşüyordu. Bir çok şeylerini birlikte yapıyorlardı birlikte patates bile satmaya gidiyorlardı. Sonradan anladık ki öldürdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi aile ile 8 ay boyunca görüşmüşler. Yine eskisigibi evlerine gidip geliyordu. Birlikte yemek yiyip, çay içmişler. Hatta Sonerbazen öldürdüğü Hatice Taşkın’ı ailesi ile aramaya dahi gitmişti. Kendimle birlikte köyde kimse ondan şüphelenmedi. Dediğim gibi kendi halinde sakin birisiydi.”

Olayın köylülerde büyük bir şaşkınlık ve üzüntü oluşturduğunu da ifade eden Akyol, “Ben 60 yaşındayım bizim köyümüzde hiç böylebir şey olmadı. Olaydan sonra büyük bir şok yaşıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR