21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,500 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

KARŞIMIZDA BİR TERÖR ÖRGÜTÜ VAR

Isparta'da Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ-PDY) yönelik mücadele sürerken AK Parti İl Başkanı Osman Zabun'dan uyarı niteliğinde o açıklama geldi: Bu terör örgütünün yapıp ettikleri bu kadar ayyuka çıkmışken hala eğer onlarla dirsek temasını sürdürenler varsa biz artık bu saatten sonra onların da iyi niyetlerinden şüphe etmeye başlarız.

Isparta
Isparta'da FETÖ -PDY'ye yönelik ses getiren operasyonlar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu aracılığıyla kurumlardaki paralel yapılanmanın boyutunun tespitine yönelik kararlılıkla birlikte AK Parti İl Başkanı Osman Zabun'dan da terör örgütünü hedef alan sert açıklamalar geldi.
KARŞIMIZDA BİR TERÖR ÖRGÜTÜ VAR
Hükümet olarak paralel yapı ilgili, onların yaptıkları ile ilgili, bu ülkeye verdikleri zararla ilgili duruşlarının oldukça net olduğunu söyleyen Zabun, "Bu noktada en yukarıdan en aşağıya kadar başta sayın cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız, il ve ilçe yöneticilerimizle birlikte bütün arkadaşlarımız gerekli hassasiyeti taşıyorlar. Biz bu yapının bu ülkeye nasıl bir zarar verdiklerini ve bundan sonrada boş durmayacaklarını biliyoruz. Onlarında emir aldıkları noktalar sonucu bugüne kadar yaptıklarını yapmaya devam edecekleri konusunda bizimde öngörülerimiz var. Bu ülke büyük bir ülkedir. Bu devlet büyük bir devlettir bunlara asla fırsat vermeyecektir. Bütün kamuoyunun da gördüğü gibi bu mücadele en çetin şekilde devam etmektedir. Geçmişe dönüp bakacak olursak bu yapı milli güvenlik kurulu raporlarına da FETÖ/PDY olarak yansımış, terör örgütü olarak yansımış bir yapıdır. Ne demektir bu, terör örgütü olarak bu yapı bu devletin temel değerlerini sarsmayı hedefleyen, bu ülkenin milli çıkarları, milli duruşu yerine bu ülkeye zarar vermeyi hedefleyen bir yapıyı ifade eder. Terör yapısı olarak görülmek, değerlendirilmek altı çizilmesi gereken bir durumdur" dedi.
BÖYLE BİR İNANÇ DİNİMİZLE BAĞDAŞMAZ
Halen safça bu yapının arkasından gidenlerin olduğunu kaydeden Zabun; "Bu insanlarımızın artık gözündeki perdeyi indirmesi gerekir. Özellikle biz sahada karşılaşıyoruz. İnsanlar bir takım korkularının esiri oluyorlar. Bu korkular kimi zaman maddi kimi zamanda manevi oluyor. Bu yapı ile ilgili bu yapının başındaki o şahısla ilgili her hangi bir şey söylendiğinde başına bir şey geleceğine inananlar oluyor. Ama kesinlikle böyle bir şey olmaz. Ne İslam inancı ile ne de dinimizin her hangi bir noktası ile böyle bir şey bağdaşmaz. Kaldı ki vatanına, milletine ihanet eden, bu ülkenin yapısına zarar vermek için ne menem olduğu belli olmayan çevrelerle işbirliği içerisine giren ve onların uşaklığını üstlenen bir şahsa böyle bir itibar gösterilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Bizim dinimizin ve kültürümüzün de kabul edebileceği bir şey değil. Dolayısıyla artık o insanlarda gözlerini açmak ve korkularını aşmak zorundalar. Böyle korkularla yaşayamazlar" şeklinde konuştu.
HALEN DİRSEK TEMASINDA OLANLARIN İYİ NİYETİNİ SORGULAMAYA BAŞLARIZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu yapının altının ibadet, ortasının ticaret, üstünün ihanet şebekesi olarak yorumladığını anımsatan Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü;
Bu yapının, bu terör örgütünün yapıp ettikleri bu kadar ayyuka çıkmışken hala eğer onlarla dirsek temasını sürdürenler varsa biz artık bu saatten sonra onların da iyi niyetlerinden şüphe etmeye başlarız. Onların da saflıklarını, iyi niyetlerini sorgulamaya başlarız. Mesele saflık boyutunu aşar ihanet boyutuna ulaşır. Bu yapı ile bir şekilde dirsek teması olanlar varsa onlarında kendilerine çeki düzen vermesi ve kendilerini toparlamaları gerekir.
TÜRKİYE YOĞUN SALDIRILARLA KARŞI KARŞIYA
Bir başka boyutu ile de Türkiye 2011 seçimlerinden bu yana yoğun bir saldırı ile karşı karşıya. Birileri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden bu ülkeyi eski vesayet günlerine döndürmeye çalışıyor. Artık bu ülke eski Türkiye değil. İnsanlarımızın ufku gelişti. Artık milletimiz bu ülkenin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu gördü. Gördü ki Ak Parti’yi 14 yıldır her seçimde desteğini artırarak yeniden iktidara taşıdı. Hamdolsun milletimiz son girdiğimiz seçimlerde de yüzde 50 civarı bir oyla Ak Parti’yi yeniden iktidara taşıdı. Biz her zaman milletimizin iradesi bizim için baş tacıdır dedik.
PKK'YA YANDAŞ TOPLAMAK İÇİN EVLERE GİRDİLER
Özellikle biz bu seçim süreçlerinden sonra bu yapının nerede kimlerle nasıl kafa kol ilişkilerine girdiklerini gördük. Özellikle doğu ve güneydoğuda PKK’nın giremediği muhafazakar insanların evlerine bu yapının HDP’ye oy toplamak, PKK’ya yandaş toplamak için girdiklerini biliyoruz. Bunlar kabul edilebilir, affedilebilir şeyler değil. Millet olarak bunlar çok canımızı acıttı. Böyle bir ihanetle karşı karşıya kalmak hepimizi derinden yaraladı. Biz bunların hesabını sormazsak eğer, özellikle 2014 yerel seçimlerinde ondan sonra gelen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve arkasından gelen iki genel seçimde milletimiz bize bu yapı ile mücadele edin mesajını verdi. Bu yapı ile mücadele bizim tarihi görevimizdir.
MÜCADELEDEKİ HAKLILIĞIMIZI VATANDAŞ GÖRÜYOR
Paralel yapıyla mücadele konusunda Isparta olarak da gerekli hassasiyeti taşıdıklarını kaydeden Zabun, " Bunları kamuoyu önünde çok fazla tartışmıyoruz. Bu konuları kamuoyu önünde çok fazla tartıştığınız zaman maniple edilir hale gelir. Bu konularda spesifik olarak şahıslar üzerinden örnek verilmesi doğru değildir. Fakat vatandaşlarımız her şeyi takip ediyor ve görüyorlar. Dolayısı ile bu gözlemlerde bu sürecin nasıl yürütüldüğünü de anlayacaklardır. Bir takım makamlarla ilgili bizim mücadelemizi tüm arkadaşlarımız görüyor. Bugün gelinen nokta ile ilgili de ne kadar haklı olduğumuzda ortaya çıkmış durumda.
KILIKTAN KILIĞA GİRİYORLAR
Aslında biz bu yapının karakterini biliyoruz. Özellikle ihanet boyutunda olan bu yapı içindeki aktörlerin nasıl kılıktan kılığa girdiklerini görüyoruz. Bu yapının artık bu ülkede barınabilmesi mümkün değildir" diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yenişarlı

31 Mart 2016 Perşembe 00:44

Sayın başkan Yenişarbademli ilçe başkanı nın esnaf dükkanında hala paralel yapının öğrenci yurdunun bağış kumbarası duruyor. düne kadar himmet parası topluyordu o ne olacak.?

Her şey guzel

30 Mart 2016 Çarşamba 22:05

Üniversite de milletin canı baya yanmış bolca haksızlık yapılmış ,diğer ****leri herkes biliyor (Himmet kurban gazete dergi ) bunlar olurken iktidar da kim vardı aga .sade vatandaşın bildiğini değerli büyüklerimiz bilmiyormuy du.Beraber mi yuruyorlar di yoksa esir.mi alınmışlar di yoksa bana dokunmayan yılan

Isparta

30 Mart 2016 Çarşamba 21:36

Osman Başkan, keşke bu lafları, 1 sene önce etseydin de sana inansaydık şimdi. Kızın paralelin okulunda okudu mu okudu hem de son ana kadar,yönetim kurulunda, hala tutuklanan hoca ve işadamlarıyla oturup kalkan var mı var, hatta, tutuklanan IYAS Genel Müdürünün evine geçmiş olsuna giden, eski vekil aday adayın var mı var, sen daha neyin derdindesin? "Bugünler de geçecek", "ne yapalım, emir" diye teselli veren YK üyeni sen de biliyorsun Sayın Başkan.

Kaymak kapılı

30 Mart 2016 Çarşamba 18:42

Kim bu vatana ihanet etmişse,kim bu devleti Perslerle birlikte yıkmaya çalışmışsa,kim milletin bir kuruşunu kendi Eş ve akrabasının lehine kullanmışsa,kim PKK ile Ortaklık yapıpta vatan evlatlarının kolayca şehit OLMASINA vesile olmuşsa,kim PKK lıların Habur'dan kahraman gibi gelişlerine yol açmız,PKK karın ayağına Hakimi-Savcıyı ****ürüp mahkeme kurmuşsa,kim menfaati için ülkenin her türlü imkanını kullanıyorsa Allah bin bir türlü belasını versin.Amin

Vatandaş

30 Mart 2016 Çarşamba 12:52

Teşkilatındakileri bir temizle sonra konuş.

Yorumcu

30 Mart 2016 Çarşamba 12:28

İl başkanının söyledikleri çok doğru. Bu haddini bilmezlerin ülkenin seçilmiş başbakanına kurdukları tuzağı henüz unutmadık. Başbakanın değiştirilmesini gerekli görüyorsa millet değiştirir bunlar kim oluyor? Bunların milletimize saygısı olsaydı seçilmiş başbakana darbe girişiminde bulunmaz, terör örgütü PKK'ya destek çıkmazlardı. Millet kendine ihanet edenleri ayırt eder, hainler de cezasını bulur Allahın izniyle.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR