24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

KARİYER GÖZ, SATILDI !

Prof. Dr. Yavuz Bardak'ın kurup, Isparta göz sağlığı hizmetine sunduğu Özel Kariyer Göz Hastanesi, Türkiye'nin önemli göz merkezlerinden Avrupagöz tarafından satın alındı.

Isparta

Isparta sağlık alanında gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Göz hastalıkları alanında devlet hastaneleri ve Tıp Fakültesi Hastanesi imkanlarının yanı sıra 2 özel hastaneye sahip olan Isparta, önemli bir marka ile buluşuyor. Türkiye'de 10 ayrı yerde merkezi bulunan Avrupagöz Göz Merkezleri, şube ağına Isparta'yı da ekledi. Türkiye'de yeni ruhsat verilmemesi nedeniyle mevcut hastaneleri alıp, iyileştirerek yoluna devam eden Avrupagöz, Özel Kariyer Göz Hastanesi'ni de satın alarak Isparta'ya girmiş oldu.

Hedef kitlesine dar gelirli vatandaşları koyan, SSK farkı almama yönünde hizmet politikası tercih eden Avrupagöz Göz Merkezleri'nin başta İstanbul olmak üzere birçok kentte 10 ayrı merkezi bulunuyor. Avrupagöz, yakında Isparta ile birlikte Kütahya, Trabzon, Malatya ve Karadenizli Ereğli'de şubesini açacak.

Prof. Dr. Yavuz Bardak, SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki görevini bırakarak şehir merkezinde tarihi evi restore ettirerek örnek bir yatırıma imza atmıştı. Özel Kariyer Göz Hastanesi 2014'de Avrupagöz olarak hizmetine devam edecek.

Avrupagöz Göz Merkezleri'nde başta katarakt olmak üzere birçok göz hastalığı tedavi ediliyor. Merkezde tedavi edilen göz hastalıkları şöyle sıralanıyor:

"Katarakt, Retina, Keratokunus, Üveit, Konjonktivit, Rekraktif Cerrahi, Oküloplasti, Çocuk Göz, Şaşılık, Multifokal, Glokom, Göz kuruluğu ve Fakik IOL."

Uzman Kadro

Amatör ruhla profesyonel anlayışı ustalıkla birleştiren her bir Avrupagöz çalışanı, mesleki deneyimlerini hizmet içi eğitimle destekler. Sürekli ve nitelikli hizmet üreten, sorumluluk alan kadromuz, hastaların her türlü ihtiyacına en kısa sürede, kaliteli ve akılcı çözümler üretir.

İleri Teknoloji

Avrupagöz'ün tüm merkezleri, en ileri teknolojik cihazlarla donatılmıştır. Sağlık alanındaki ulusal ve uluslararası yenilikler, gelişmeler yakından takip edilir. Yüksek kaliteli hizmet verebilmenin ilk koşullarından biri olarak gördüğümüz güvenilir teknik alt yapının tesisi için enerjimizin önemli bir bölümünü araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ayırıyoruz.

Mükemmel Hizmet

Her koşulda hasta memnuniyetini esas kabul eden uzman hekimlerimiz ve idari personelimiz için hizmetin karşılığı 'mükemellik'tir. Hedef kitlesi ve marka paydaşları ile kurulan sağlıklı iletişim ortamı, ilişkileri uzun soluklu ve güvene dayalı hale getiriyor. Deneyimli kadromuz, bilgi birikimlerini en doğru ve etkili biçimde kullanarak, göz sağlığında klasik metodlarla inovatif yaklaşımların harmanlandığı en ideal çözümleri üretiyor.

Avrupagöz nasıl kuruldu?

Afyonlu bir ailenin çocuğu olan Ramazan Burak Telli, eğitim hayatı için geldiği İstanbul’da aileden gelen ticaret geleneğini sürdürdü. Göz tedavisi için gittiği hastaneyi satın aldı, iyileştirdi ve bir yıl sonunda verimliliği yüzde 80’e çıkardı. Hastalardan ücret farkı almadan sağlık hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyleyen Avrupagöz Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, şu an 8 olan hastana sayısını yıl sonuna kadar 13’e çıkarmayı ve Anadolu illerine yayılmayı planladıklarını belirtti. Toplam 9.5 milyon lira değerindeki bir yatırımla iki hatane aldıklarını söyleyen Telli, bundan sonra Irak, Suriye, Libya ve diğer Arap ülkelerinde varolmayı planladıklarını anlattı.

-En genç hastane sahibisiniz, sağlık sektörüne girişinizin hikayesini anlatır mısınız?

Babam makine mühendisidir ancak hep esnaflık yaptı. Dedem de esnaftı. Lastik ayakkabı imalatı yapan aile İstanbul’a geldikten sonra beyaz eşya toptancılığı yapmaya devam etti, ayakkabıcılık hâlâ bir yandan devam ediyor. Ben de babamla birlikte çalışıyordum ama hep içimde kendi işimi yapma hevesi vardı.Zaman içinde işletmecilik, gıda, telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde çalıştım. 1999 yıllarında cep telefonu yeni çıkmıştı ben de ithalata başladım, orada çok iyi işler yaptık. 2007 yılında önceden varolan göz rahatsızlığımı tedavi ettirmek ve kullandığım gözlüklerden kurtulmak için iyi bir hastane aradım. Avrupa Göz Merkezi’ne gittim, beni muayene eden doktor o merkezin sahibiydi aynı zamanda. Sonra irtibatımız sürdü ve iletişimimiz arkadaşlığa dönüştü.2008 yılında da ortak oldum.

-Bilmediğiniz bir sektöre girmek sizi korkutmadı mı?

Bir yıl içinde sağlık sektörüne ilgim artmıştı. O dönem hükümetin SGK’yı da özel sektöre açtığı dönemene denk geliyor, piyasa iyice hareketlenmişti. Doktor ortağıma işi beraber büyütelim ya da hisselerini bana devret teklifinde bulundum. 2009 başında Avrupagöz bana geçmişti -Bu süreçte neler yaptınız, Avrupagöz bugün nerede?

2009 yılı itibariyle hızla markaya yatırım yaptık kadroyu güçlendirdik. Teknolojiye yatırım yaptık, cihazları yeniledik ve yıl sonunda ciromuzu üç katına çıkarmıştık. Toplam 6 milyon dolar yatırım yaptık verimliliği yüzde 80’le çıkarmıştık. Hastadan fark almadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Küçükçekmece, Sultanbeyli, Bayrampaşa, Esenyurt’ta hastaneler açtık. Ankara, Çorlu ve Elazığ’ı bünyemize kattık. 1 genel hastane ve 1 diyaliz merkezinin de sahibi olduk. 2013 sonunda ise bu sayıyı 13’e çıkarmayı hedefliyoruz. Toplam 32 bin hastaya hizmet veriyoruz.

-Sizin işinizde teknolojinin önemi de büyük...

Göz hassas ve ince operasyon gerektirdiğinden teknoloji de ön plana çıkıyor. Biz de bu alanda gereken yatırımları yapıyoruz. Şu anda sadece bizde bulunan ve glokom tedavisinde kullanılan trabekton cihazı çok önemli.

-Hedef ve projeler ilişkin neler söylersiniz?

Anadolu’ya yayılmak istiyoruz, bu hizmetleri oralara da taşımamız gerekiyor. Sultanbeyli’de 15 yıllık bir hastaneyi satın

aldık. Yenileme çalışmaları devam ediyor. Avrupa Hospital olarak birkaç aya kadar açılışını yapmayı planlıyoruz. Arnavutköy’deki diyaliz merkezimiz var orayla beraber 9.5 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. Anadolu’ya yatırım yapacağız. İlk adımda Doğu ve Güneydoğu’ya açılmayı planlıyoruz, orada ihtiyaç çok fazla.

-Peki yurt dışı...

Irak, Suriye, Libya ve diğer Arap ülkelerinde olmayı düşünüyoruz. Sadece ortalığın biraz durulmasını bekliyoruz. İyi hizmet almak ama az para ödemek isteyen yabancıları buraya getireceğiz.

Göz hastalıkları 40 yaşından sonra görülüyor

TÜRKİYE nüfusunun yüzde 15-30’unda göz hastalığı görülüyor. Bunlar kırma kusurları dediğimiz miyop, hipermetrop, astigmatizma, presbiyopi ve katarakt, glokom gibi diğer göz hastalıkları. Bu 100 hastadan yüzde 6-10’una ameliyat gerekebiliyor. Çocuklarda şaşılık, göz tembelliği ve hipermetropiye sık rastlanır. 40 yaşından sonra da genellikle; glokom, katarakt, sarı nokta ve diyabet gibi retina hastalıklarına rastlanıyor. Hastalıkların cinsiyete göre dağılımında büyük bir fark bulunmuyor. Katarakt çocuklarda doğuştan görülürken, yetişkinlerde 40 yaşından sonra görülüyor. Glokom da katarakt gibi çocuklarda doğuştan görülebilirken, bu rahatsızlığa yetişkinlerde daha çok rastlanıyor.

Hastaneleri satın alarak iyileştiriyoruz

YENİ ruhsatla yeni hastane açılışı yasak. Bakanlığın temel stratejisi; özel hastane sayısı şu an mevcut hekim sayısına göre yeterli şeklinde. Dolayısıyla bundan sonraki hastane yatırımlarını mevcut olanları alıp iyileştirme yönünde olacak. Aslında bu sektörü koruyan bir karar. Doktor kadrosuna göre baktığınızda uygulama normal ama nüfusa göre yetersiz tabii ki. Ancak bir süre sonra ruhsatlandırma sistemi yeniden başlayacaktır diye düşünüyorum. Bizim sektördeki en büyük sıkıntı işletme problemlerinden kaynaklanıyor. Büyük oyuncular hariç sektörün yüzde 65’inde hastanelerin sahipleri doktor. Doktor sabahtan akşama kadar çalışıp hastane yönetme şansı yok, işletmecilik ileriyi görme marka yatırım gibi bir çok ayrıntı gerektiriyor. Bu bizim için avantaj haline geliyor.

 

Mart 2013 tarihinde yapılan bu röportaj alıntı yapılmıştır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR