23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,755 TL
  • 5,619 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Kardeşlerini Taciz Eden Abiye 22.5Yıl Ceza

Kardeşlerini Taciz Eden Abiye 22.5 Yıl Ceza

Isparta

Yalvaç'ta kız kardeşleri C.M. ve M.M.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 35 yaşındaki H.M., 22 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

 

Kaşıkara Köyü'nde oturan 12 yaşındaki C.M. geçen yıl okulda erkek arkadaşı tarafından taciz edilince okul müdürüne şikayette bulundu.Rehber öğretmene olayı anlatan C.M., ağabeyi H.M.'nin de 2013 yılında kendisin eve kardeşi 11 yaşındaki M.M.'ye cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Okul idaresinin durumu bildirmesi üzerine jandarma ekipleri H.M.'yi gözaltına aldı. H.M.,sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, cinsel istismara uğradığı iddia edilen kız kardeşler ise aileden alınarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na ait yetiştirme yurduna yerleştirildi.

 

'AĞABEYİM KOMPLO KURDU'

'Cinsel istismar' suçundan hakkında dava açılan H.M.'nin karar duruşması dün Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, 8 aydırtutuklu sanık H.M. avukatıyla katılırken, mağdur kızkardeşler katılmadı.Tarafların yakınlarının da izlediği duruşmada son savunmasını yapan H.M.,suçlamaları kabul etmedi. Kendisine ağabeyi M.M.'nin komplo kurduğunu savunan H.M., "Babam bana ev almıştı. Ağabeyim bu evi benden almak istedi. Ben kabul etmeyince kız kardeşlerim aracılığıyla komplo kurdu" dedi.

 

KARDEŞLER İFADELERİNİ DEĞİŞTİRDİ İDDİASI

Kız kardeşlerinin verdikleri ifadede, taciz olayının yaylada çadırda gerçekleştiğini söylediğini hatırlatan H.M., olay tarihinde yaylada olmadığını aktardı. Bu tarihte hal binası inşaatında çalıştığını kaydeden H.M.,tanık ifadelerinin de bu yönde olduğunu vurguladı. Savunmasının devamında kardeşlerinin verdikleri ifadeleri değiştirdiğini de anlatan H.M.,"Kardeşlerim bu fiili işlemediğimi, ağabeyim M.M. ve eski eşinin telkiniyle böyle bir iftirada bulunduklarını, pişman olduklarını söyledi. Kayıtlardamevcut. Ben asla böyle bir şey yapmadım, şayet yapsaydım bugün burada olmazdım" diye konuştu.

 

AVUKATI BERAAT İSTEDİ

H.M.'nin avukatı Cemal Özkan ise mağdure kardeşlerin sonradan sosyal hizmet uzmanı tarafından alınan talimatlı ifadelerinde ağabeylerinin bu suçu işlemediğini, iftira attıklarını açıkça belirttikleri söyledi. Suça ilişkin dosyada mağdurelerin ilk ifadelerindeki beyanları dışında hiçbir maddi delil bulunmadığını savunan avukat Özkan, "Mağdurelerin anne ve babaları da böyle bir olayın olmadığını ifadelerinde belirtmiştir. Dosya kapsamından da anlaşılacağı üzere sanığa bu suçtan dolayı ceza verilemez kanaatindeyiz. O nedenle iddianameye katılmıyoruz" dedi.

 

'NEYİN CEZASINI ÇEKECEĞİM HAKİM BEY'

Sanık H.M. ve avukatının savumasından sonra mahkeme heyetikararı açıkladı. Duruşma salonunu boşaltan mahkeme heyeti, tarafların yakınlarından sadece bir kişinin karar okunurken duruşma salonunda kalmasına izin verdi. Mahkeme, H.M.'yi 'cinsel istismar' suçundan 22 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti.

 

H.M. duruşma salonundan çıkarılırken, "Ben böyle birsuç işlemedim, neyin cezasını çekeceğim hakim bey" dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı Mustafa Mutlu, "Tamam tamam temyiz edersin,çıkabilirsin" diye karşılık verdi.

 

Kararı adliye kapısında beklerken öğrenen sanık yakınları sinir krizi geçirdi.

 

Nurettin Arkan / Yalvaç

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

manevi destekmi

16 Ağustos 2015 Pazar 17:56

Ali once muftu personeline sevgi manevi destek olsunda ah ali ah diyanet cokuyo dunya batiyo

Isyan

16 Ağustos 2015 Pazar 15:38

Ben bu savcularin verdiyi karalara sasiriyorum adami tanimam ama okudutum haberden dolayi bedava yatacak

ali

16 Ağustos 2015 Pazar 14:51

Isparta il müftülüğü manevi yıpranmayı engelleyici,manevi destek proğramlarını görevlileri ile iddia edilen çarpık durumların haberlerinin geldiği yerlere daha fazla ağırlık vermeli.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR