20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

KARAYOLLARINA BİLE YARDIM EDEBİLİRİZ

Isparta Belediyesi kış mevsimi dolayısıyla karla mücadele için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Isparta
 Günlük yaşamın sorunsuz biçimde sürdürülebilmesi için kar yağmadan önce 100 araç ile 413 personelin hazır olacağını belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Karı adeta havada yakalayacağız” dedi. Günaydın ayrıca araç ve personelle istemeleri halinde Karayollarına dahi yardım edebilecek kapasitede olduklarını söyledi. Mevsimin ilk karı yağmadan önce Isparta Belediyesi karla mücadele için hazırlıklarını tamamladı. Isparta’yı 6 bölgeye ayıran belediye, kar yağmadan 3-4 saat önce belirlenen bölgelerde yerlerini alarak karla mücadeleyi anında başlatmak istiyor.
 
 Dün basın mensuplarıyla makamında bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, karla mücadele için belirlenen 6 bölgede önceliğin hastane, otobüs güzergahları ve sokaklar olduğunu söyledi.
 
  Artık karla mücadele için çok fazla tuz kullanmayacaklarına da dikkat çeken Başkan Günaydın, “Solüsyon kullanacağız. Çünkü tuz asfaltı çürütüyor” diye konuştu. “Karı havada yakalayacağız” diyerek karla mücadelede iddialı olan Başkan Günaydın, “Gerekirse kamu kurumlarına da yardım edebiliriz. Onlar bizi yardım etmedi ama biz ederiz” dedi. Günaydın, karla mücadele ile ilgili başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile birlikte şu bilgileri verdi: “İlimizde meydana gelecek olası kar yağışı ve buzlanma riskine karşı alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalarla ilgili birinci derecede karla mücadele yapacak koordinasyon sorumludur.
 
   Karla mücadele için yapılacak tüm çalışmalar koordinasyon merkezi tarafından yürütülecektir. Karla mücadelede çalışma yapacak tüm koordinasyon ekibi irtibatlarını telsiz veya telefonlarla yapacak ve tüm ekip verilen görevi eksiksiz yerine getirecektir. Koordinasyon merkezi telefonlarda gelecek talimatları, şikâyetleri ihtiyaçları vs. not alacak koordinasyon amirine bildirecektir. Karla mücadelede tüm koordinasyon ekibi hazırlıklarını ivedilikle gözden geçirerek en kısa zamanda tamamlayacak ve göreve hazır duruma gelecektir. Karla mücadelede gerekli olan tüm ekipmanlar görev yapacak personele ulaştırılacak ve teyidi yapılacaktır. Karla mücadelede kullanılacak tuz ve solüsyon (kar buz çözücü) malzeme stoku önceden hazırda bulundurulacaktır. Çalışacak tüm iş makinelerinin ve araçların arızaları ivedilikle giderilecek göreve hazır hale getirilecektir. Karla mücadele yapacak tüm personel ve araç listelerinde herhangi bir şekilde değişiklik olması halinde koordinasyon amirine bildirilecek ve listeler güncellenecektir. Karla mücadelede çalışmanın aksatılmaması için personelin yemek ihtiyacının bölgesinde karşılanması için önceden hazırlık yapılacaktır. Kar kalınlığının 5 cm’i geçmesi ile birlikte tüm kar kürüme araçlarının çalışmaya başlayarak kar yağışı biter bitmez en geç 3 ila 5 saat içerisinde öncelikli olan yerlerin (hastaneler ve çevresi, otobüs güzergâhları, ana arterler ve caddelerin) kar kürüme işlemlerinin bitirilmesi. Meteorolojiden gelecek hava durumu raporuna göre buzlanma ve kar yağışı riski durumunda tüm ekiplerin alarma geçerek, yapacakları çalışmalar konusunda hazır durumda beklemesi.” Öte yandan belediye karla mücadele için “alo kar hattı” oluşturdu. Kar yağışı esnasında taleplerini bildirmek isteyen vatandaşların 242 39 79 nolu telefonu aramaları yeterli olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR