26 Eylül 2018 Çarşamba

  • 6,166 TL
  • 7,261 TL
  • 239,71 TL
  • 99.292
ISPARTA 21°
BU BİRLİK BERABERLİK BİZİ HER YERE GÖTÜRÜR

BU BİRLİK BERABERLİK BİZİ HER YERE GÖTÜRÜR

162 BİN KİŞİYE AF GELİYOR

162 BİN KİŞİYE AF GELİYOR

DEMİRKÖPRÜ’DE FECİ KAZA 9 YARALI

DEMİRKÖPRÜ’DE FECİ KAZA 9 YARALI

IYAŞ'IN ÇEKİLİŞİ YAPILDI İŞTE TALİHLİLER

IYAŞ'IN ÇEKİLİŞİ YAPILDI İŞTE TALİHLİLER

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜNDEN DEREBOĞAZI VE DOSTLUK YOLU AÇIKLAMASI

Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, Dereboğazı yolunun Ağlasun ayrımına kadar olan kesimin bölünmüş yol olarak yılsonuna kadar tamamlanacağını ifade ederek, “68 kilometrelik büyük projemizin de 2018 yılında ihalesini yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Isparta

Ayrıca Keçiborlu-Dinar bölünmüş yolunun bu yıl bitirileceğini kaydeden Çobanoğlu, Isparta-Burdur dostluk yolunun 2018 yatırım programına alınması durumunda çalışmaların önümüzdeki yıl başlayacağını bildirdi. Çobanoğlu, Türkiye’de il bazında en çok sıcak karışım asfalt yapılan şehrin de Isparta olduğunu açıkladı.

Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, dün gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Isparta-Antalya(Dereboğazı) yolundaki bölünmüş yol çalışmalarını anlatan Çobanoğlu, Burdur dostluk yolu, Keçiborlu-Dinar, Atabey-Gönben ve Isparta Eğirdir yolları hakkında da bilgi verdi.

YILSONU İTİBARİYLE MİGROS KAVŞAĞININ PEYZAJINI HİZMETE SUNACAĞIZ

En önemli çalışmalarında birisinin Isparta-Eğirdir yolu olduğuna değinen Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, “Burada sıcak karışım ve üst yapı iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Migros Kavşağı da aynı proje kapsamındadır. Yıl sonu itibariyle Migros Kavşağının peyzajını hizmete sunacağız” dedi.

BÜYÜK PROJE İHALESİ 2018’DE

Dereboğazı olarak adlandırılan Isparta-Antalya yolundaki bölünmüş yol çalışmalarının Ağlasun ayrımına kadar  devam edeceğini ifade eden Çobanoğlu, bu hattın yılsonuna kadar tamamlanacağını duyurdu. Çobanoğlu, “25 kilometrelik kesim de Antalya tarafından devam ediyor. Şuan 36 kilometrenin 20 kilometresi bölünmüş yol olarak yılsonu itibariyle tamamlanacak. 68 kilometrelik büyük projemizin de 2018 yılında ihalesini yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

YILSONU İTİBARİYLE 140 KİLOMETRE İLE TAMAMLAYACAĞIZ

2017 yılında Isparta’da 120 kilometre sıcak karışım asfalt çalışması yaptıklarını dile getiren Çobanoğlu, “Bunu yılsonu itibariyle 140 kilometre ile tamamlayacağız. Uluborlu, Senirkent, Yalvaç aksı tamamlayacağız. Ayrıca Sütçüler kesiminde de 5 kilometrelik sıcak karışım asfalt çalışmamız devam edecek. Yılsonu itibariyle bunları tamamlayacağız” dedi.

KEÇİBORLU-DİNAR YOLU BU SENE BİTECEK

Isparta-Burdur dostluk yolunun da projesinin tamamlandığını hatırlatan Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, “2018 yılı yatırım programına konulması halinde çalışmalarımıza 2018’de başlayacağız. Keçiborlu-Dinar ve Atabey-Gönen arasındaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene Keçiborlu-Dinar yolunu tamamlayıp, yılsonu itibariyle bölünmüş yol olarak hizmete sunacağız” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE BİRİNCİYİZ

Çobanoğlu son olarak Türkiye’de il bazında en çok sıcak karışım asfalt yapılan şehrin Isparta olduğunu ifade ederek, sözlerini noktaladı.

MEDENİYETİN NİMETLERİNDEN HALKIMIZIN FAYDALANMASI

İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ

Vali Yardımcısı İsmail Akman da Dereboğazı yolunun duble olmasının önemine değinerek, “Dereboğazı yolunun duble yol olması konusundaki çalışmalar Antalya limanına ulaşma noktasında da önemli. Yolun bölünmüş olarak yapılması ihracatın artmasına da katkı sağlayacaktır.  Bu yıl güzel yollar yaptınız. Ağlasun yolunu kullanıyorum güzel bir yol olmuş. Biz köy yollarında da sıcak karışım asfalt yapıyoruz. Bu sene epey bir mesafe kat ettik. Medeniyetin nimetlerinden halkımızın faydalanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartali

12 Ekim 2017 Perşembe 15:42

Isparta antalya ve konya arasinda dudle yol bakiimindan zayif yetersiz milletvekilleri zayif ilcelere yatirim yetersiz disiplin cok calisma olmali

eğirdir yolu

12 Ekim 2017 Perşembe 14:04

müdür müdüüürr öyle onu yaptık bunu yaptık şunu yaptık türkiyede birinci olacaz demeyle olmuyor. ulan daha 30 km lik eğirdir yolunu 30 yıldır bitiremedinizya. adam olun belediyeden nasıl asfaltlama yapılır gidin öğrenin. atma müdür atma çnce eğirdir yolulu tamamla sonra buradan at. birde aklıma gelmedi değil şu eğirdir yolu mütahitiyle ortak değilsiniz dimi yoksa şimdiye kadar o yolu bitirtirdin.

FAKİROĞLU

12 Ekim 2017 Perşembe 08:40

ne birincisi bakın komşu Afyon a adamlar 6 ayda 1km lik tünel birtane kavşak bir yonca kavşak yaptılar hala birinciyiz demiyorlar.Birincilik hava kirliliğinde var pahalılıkta var ev kiralarında var.İnşaallah dediğiniz gibi birinci oluruz ISPARTAmıza yakışır örnek oluruz.

yazik cok yazik

11 Ekim 2017 Çarşamba 21:33

Olmassa o yolu kapatin da daha cok sevaba girmis olursunuz..

Kanuni Sultan Süleyman

11 Ekim 2017 Çarşamba 20:19

Isparta lı uyan ne yolu ne köprüsü menderes türel antalyada yapılmadık kavşak yol koymadı senn daha migros kavşağını yapamadın hani kurban bayramında ilk taşıt geçiyordu dogru bir şey geçti ama Isparta ya geçti.

vatandaş

11 Ekim 2017 Çarşamba 14:24

müdür haklı bir yolu daha teslim almadan 10 defa yama yaparsan birincilik kaşınılmaz hayırlı olsun

Hikaye

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:38

Gene aynı ****ler dönem dönem haber yapılır bitti bitiyor Dereboğazı yolu farenjit bitti bitiyor tonsilit olmuş bitti bitiyor artık kanser olmuş durumda Allah Ispartalılar sabır versin.

dereboğazı

11 Ekim 2017 Çarşamba 12:50

bu yol için hedef 2040 bence

Ispartalı

11 Ekim 2017 Çarşamba 12:03

İhale ekim kasım ayında idi ama yine 2018 e ertelendi biz Ispartalı olarak alıştık bu yol yaklaşık 5-6 senedir yapılacak her seçimde kullanıldı Süreyya sadi bilgiç vekilimizin yaptıkları tartışılmaz ancak bu yol için çok kandırıldık artık zor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR