27 Mayıs 2020 Çarşamba

ISPARTA
KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

GÜL TARLALARINI DON VURDU

GÜL TARLALARINI DON VURDU

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

KARANTİNA SÜRESİ DOLAN 293 UMRE YOLCUSU MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ

KARANTİNA SÜRESİ DOLAN 293 UMRE YOLCUSU MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ

Isparta

ISPARTA'da umre dönüşü koronavirüs önlemleri kapsamında 14 gün boyunca karantina altında tutulan 586 kişiden yapılan testleri negatif çıkan 293'ü memleketlerine gönderilmeye başlandı.Suudi Arabistan'daki umre ziyareti dönüşü 16 Mart tarihinde Isparta Murat Hudavendigar Erkek Öğrenci Yurdu'nda karantina altına alınan 586 umre yolcusunun, 14 günlük karantina süresi dün tamamlandı. Hafta sonu umreden dönen vatandaşlara koronavirüs testleri yapıldı. Yapılan testlerde sonuçları negatif çıkan 293'ünün memleketlerine gönderilmesine karar verildi. Karantina süresi dolan umre yolcuları bugün otobüslerle memleketlerine gönderilmesi için işlemler başlatıldı. Valizlerini hazırlayan vatandaşlar için 15 yolcu otobüsü hazırlandı. Otobüsler görevliler tarafından dezenfekte edilirken, şoförlere de özel kıyafetler giydirildi. Vatandaşlar yurttan görevliler eşliğinde alınarak otobüslere bindirildi. Her otobüse 23 kişi olacak şekilde bindirilen vatandaşlar, Konya başta olmak üzere Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Şanlıurfa'ya doğru yola çıkmaya başladı. Gün içerisinde gönderim işlemlerinin süreceği belirtilirken, isteyen vatandaşların ise kendi imkanlarıyla memleketlerine gitmelerine izin verileceği kaydedildi. Otobüslerin geçeceği güzergahtaki tüm il valilikleri ve kaymakamlıklar da uyarıldı.

BAZILARININ SONUCU POZİTİF ÇIKTI

Diğer yandan, yurtta kalan vatandaşlardan bazılarının testlerinin pozitif sonuçlandığı, bunların karantina sürelerinin uzatıldığı ve tedavilerinin ardından yeniden test yapılarak, sağlık durumlarına göre memleketlerine gönderilecekleri belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İspartali

01 Nisan 2020 Çarşamba 14:13

İnsanları ilgilendiren kaç kişinin negatif çıktığı değil, kaçının pozitif çıktığı ve bunlara ne yapıldığı haberi düzgün yapın size ogretmedilermi insan köpeği isirdiginda haber değeri vardır

Dinin tek sâhibi Allah'tır!

01 Nisan 2020 Çarşamba 01:22

Diyanet bu konularda aydınlatıcı öncü kuruluş olmasî gerekirken maalesef her konuda geç kalıyor, tedbirde geç kaldı! Fetödede biz aldatıldık demişlerdi, milleti aldatılma konusunda uyarmasî gereken kurum! Hac Umra yurt içi gezileri tertib eden diyanet milleti aydınlatmaktan ziyade âdeta turizm şirketi gibi çalışıyor! Bunu pasta gören süleymanlılar eskiden kadınların Hac Umra gitmeleri câiz değil derken, Şu sıralar onlarda baktılar bu işte para var Kendileri bu işe girip Kadınlarada câiz dediler!

Vaybe

01 Nisan 2020 Çarşamba 01:12

70 derecede ölüyormuş!

Vatandaş

01 Nisan 2020 Çarşamba 01:11

O yurtlar bütün odalar ve bütün alanlar çok kapsamlı dezenfekte edilmeli! Hollanda açıkladı corona lağımları yaşam alanı edindi diyerek; Milletimiz tuvalet ve banyolardan bolca Çamaşır suyu kullanmalı ve beyazları 90 derecede renklileri 70 derecede yıkamalıki lağımlara corona tutunup, k****izasyon deliklerinden buharla havaya yükselmesin!

Yazıktır

31 Mart 2020 Salı 21:16

Kalan pozitifler Ispartamıza hayırlı olsun. Onlarla uğraşacak sağlık personeline Allah sabır versin.

Sağlıkçı

31 Mart 2020 Salı 20:47

Yazmaktan korkmayın! İnsanları doğru düzgün bilgilendirin. Testleri negatif çıkan 293 kişi derken geri kalan 293 vaka da pozitif demek. 211 vaka covid+ gerisi de muhtemelen takip edilecek hastalar. Herkes dikkat etsin. Sosyal mesafeyi korusun, maskesini taksın, zorunlu olmadıkça çıkmasın.

Vatandaş

31 Mart 2020 Salı 20:20

Çin corona için 3 günde ayrı hastane yaptı! Bizdede ayrı hastaneler yapılmalı, Hatta eski devlet hastaneleri şimdi kullanılabilirdi bu corona hastanesi olarak! Benim yiğenim çocuk kronik hasta haftada iki sefer hastaneye gitmesi gerekiyor , daha bu şekilde mecbur hastaneye gitmesi gereken nice vatandaşlarımız var ! Hastanelere gitmek istemiyoruz lâkin bu mecbur giden vatandaşlarımız için bir tedbir varmı! Onca ev doktoru bile pozitifken...... Rabbim Bütün dünyamızın yar ve yardımcısı ol. Âmiyn.

Kendini bilen Vatandaş

31 Mart 2020 Salı 18:56

Belliydi zaten de genede bir umut belki iyi tedbir alınmıştır çok az kişide korona vardır diye düşünmüştüm. Nerdeyse 300 !!!! Bu rakam şimdi bizim şehir için çok ciddi ve tehlikeli. Bakalım kaçımızı öldürüp kaçımızı tüpe bağlatıcak bu umreciler. Belki bazılarımız hafif hasta olucak fakat ailemize ucu dokunucak belli de olmuyor işte. Neyse evde kalın evde bu sayı çok ciddi !

Ispartalı

31 Mart 2020 Salı 17:19

Bazıları denilen kaç kişi

Eyüp gümüş

31 Mart 2020 Salı 16:32

211 kişi pozitif çıkmış kyk da. Yarısı şehir hastanesi yarısı sdü tarafından kontrole aşınacak, durumu ağır olanlar yatırılacakmış, geri kalanı da kyk da karantinaya devam edilecekmiş, bu iş çığrından çıktı, herkes evinde kalsın

Vatandaș Kamil

31 Mart 2020 Salı 16:19

586-293=?

!!!!

31 Mart 2020 Salı 15:53

Evlerine gönderilenlerin bu arada pozitif olanlardan virüs kapıp kapmadıkları belli değil ve kuluçka döneminde olup olmadıkları belli olamıyacağından bâri 2 haftada evleri de karantinaya devam etmeli değillermi? Şimdi bulundukları binada onca pozitifin olduğu ortamdan evlerine gidiyorlar! Ankarada karantinanın uzatıldığı yazıyor kafamız karmakarışık! Rabbim bütün dünyadan belaları defet, bütün kâinatta hayırları aç. Âmiyn.

Ali

31 Mart 2020 Salı 15:46

Dün 1 hafta uzatıldı denmişti bugün bırakılmışlar, neye göre alınıyor bu kararlar, hatırlı kişiler devreye mı girdi

İspartali

31 Mart 2020 Salı 15:44

Güle güle gidin artık oradada evden cikmayin

çiçek

31 Mart 2020 Salı 15:33

daha fazla insan vardı yurtlarda onlar hastamı çıktı niye herşey saklanıyor kimin ne olduğunu bilmezsek nasıl tedbr alacağız

Vatandaş

31 Mart 2020 Salı 15:19

Bu insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz siz ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR