20 Nisan 2019 Cumartesi

  • 5,810 TL
  • 6,542 TL
  • 237,83 TL
  • 96.861
ISPARTA
1 AYDA 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

1 AYDA 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ISPARTA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

ISPARTA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

KAFELER CADDESİNDE ŞOK EDEN OLAY

KAFELER CADDESİNDE ŞOK EDEN OLAY

ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

KARA PAKET KAÇAKÇIYA IŞIK OLUR

KARA PAKET KAÇAKÇIYA IŞIK OLUR

Isparta

Kamuoyu nezdinde yoğun tartışmalara neden olan Meclis gündemindeki Kanun Teklifi’ne dair değerlendirmelerde bulunan

Isparta Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Ali Bapbacı; 'sigara paketlerinin kara paketlerde satışa arz edilmesini öngören uygulamaya karşı olduklarını paylaştı.

Bazı Milletvekilleri tarafından sunulan teklifin kaçak sigara ticaretini hortlatacağını kaydeden Başkan Bapbacı, bu tarz bir uygulamanın kaçakçılar için kazanç kapısı olacağına değindi. Yıllarca esnaf ve devletin yasadışı sigara ticaretine karşı kenetlendiğini ve taviz vermeksizin mücadele ederek yüzde yirmi seviyelerinde olan kaçak sigara oranını yüzde sekiz gibi düşük bir kademeye geriletmeyi, birlikte başardıklarını söyledi. Esnafın, kaçağın yeniden artacağı ve gelirlerinin büyük ölçüde azalacağına dair ciddi bir tedirginlik içinde bulunduğunu kaydeden Bapbacı, kara paket gibi uygulamalara kesinlikle karşı olduklarının altını çizdi. Başkan Bapbacı, “Esnafımızın gününü karartan ‘kara paket’, kaçakçıya ışık olur” diyerek, “Olan esnafımıza, oluşacak vergi kaybından dolayı devletimize, milletimize olacaktır. Devletimiz zarar edecek, kaçakçılar kara paket ile bayram edecek” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mehmet gembay

07 Kasım 2018 Çarşamba 16:44

Bu sigara nasıl bir meret? Niye başladım . pişmanlıktan başka birşey değil yahu. Başkan Babuşçu ilginç bir demeç vermiş.

Mehmet

07 Kasım 2018 Çarşamba 15:50

hade len ordan bandrol var fligram var ne alaka paketle ? senin derdin başka

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR