26 Eylül 2018 Çarşamba

  • 6,166 TL
  • 7,261 TL
  • 239,71 TL
  • 99.292
ISPARTA 21°
BU BİRLİK BERABERLİK BİZİ HER YERE GÖTÜRÜR

BU BİRLİK BERABERLİK BİZİ HER YERE GÖTÜRÜR

162 BİN KİŞİYE AF GELİYOR

162 BİN KİŞİYE AF GELİYOR

DEMİRKÖPRÜ’DE FECİ KAZA 9 YARALI

DEMİRKÖPRÜ’DE FECİ KAZA 9 YARALI

IYAŞ'IN ÇEKİLİŞİ YAPILDI İŞTE TALİHLİLER

IYAŞ'IN ÇEKİLİŞİ YAPILDI İŞTE TALİHLİLER

KARA HAVACILIK OKULU TAŞINIYOR

Milletvekili Bilgiç müjdeyi verdi Kara Havacılık okulu yılsonundan itibaren Isparta’ya taşınacak

Isparta

Yüklenici firmanın mali açıdan sıkıntılar yaşaması nedeniyle tamamlanamayan Kara Havacılık Okulu inşaatının bitirilmesi için birinci etap ikmal ihalesine çıkılacak. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Ankara’da bulunan Kara Havacılık Okulu’nun yıl sonu itibiriyle Isparta’ya taşınacağını söyledi.

15 Temmuz’da başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişiminden sonra Isparta Kara Havacılık Okulu’nun sadece bir okul değil komutanlık olarak konuşlandırılması kararlaştırıldı. Bu doğrultuda Etimesgut'taki Kara Havacılık Okulu Komutanlığı topyekun Isparta’ya getirilecek.

Genelkurmay’ın 15 Temmuz’dan sonra verdiği kararla, Isparta Kara Havacılık Okulu Projesi katlanarak büyüdü. 1500 personelin çalışması beklenen Kara Havacılık Okulu'nda bu değişiklikle çalışan askeri personel sayısı 3 bin 500’e çıkacak. Her 3 ayda bir de daha çok yabancı askeri pilotlar Isparta’ya gelip, eğitim alacaklar.

Isparta’nın rüya projesi Kara Havacılık Okuluyla ilgili AK Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç önemli açıklamalarda bulundu.

Okul inşaatının birinci etap ikmal ihalelerinin yapıldığını söyleyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, “Taşınmayla ilgili ihalelerde tamamlandı. Yıl sonu itibariyle kara havacılık okulu yerine taşınmaya başlayacak” dedi.

Bilgiç “Kara Havacılık Okulu biliyorsunuz birinci etap ikmal ihaleleri yapıldı aynı zamanda ikinci etap Alay komutanlık taşınmasıyla ilgili ihalelerde süreçlerde tamamlandı. Yıl sonundan itibaren Kara Havacılık Okulu tamamen taşınmaya başlıyor, bu da Isparta için gerçekten önemli bir hizmet olduğunu düşünüyoruz.” dedi

350 DÖNÜM ARAZİNİN TAHSİS İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Öte yandan Keçiborlu’yu yapılması planlanan Bölge Cezaevine de değinen Bilgiç, yaklaşık 350 dönüm arazinin tahsisi için işlemlerin devam ettiğini kaydetti.

Bilgiç “Keçiborlu tarafında ciddi bir TOKİ çalışmamız var 518 konutlu ilçelerde bizim için önemli. Yine Adalet bakanlığı ile cezaevi yapımı için çalışmalar sürdürülüyor. Keçiborlu belediyesi 350 dönüme yakın bir arazinin adalet bakanlığına cezaevi yapımı ile ilgili olarak tahsisini sürdürüyor.” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

veli

12 Ekim 2017 Perşembe 00:55

kac seneen beri yok şu sene tamam yok bu sne tamam diye diye okulu bi acamadınız pekte inandırıcı gelmedi

ekipler_amiri32

11 Ekim 2017 Çarşamba 14:46

evet ALİKÖYÜ TOKİYE NE OLDU TÖBOSUN AYIP ONADA Bİ ZAHMET EL ATIVERİN ARTIK

MADUR

10 Ekim 2017 Salı 20:15

2014 YILINDA BUYANA HALA MAAŞLARIMIZI ALAMADIK MAHKELERDE SÜRÜNÜYORUZ ŞİMDİDE ISPARTADAKİ DAVA KEÇİBORLUYA AKTARILDI BEKLE 3 YIL DAHA NEDE OLSA HEP MADUR OLA İŞÇİİİİİİİ SAYIN VEKİLLLLLLL

Spartalı

10 Ekim 2017 Salı 09:52

Hemen kiralara zam yapalım . Hemen ev fiyatlarını arttıralım. Ne güzel haber . Gelsin paralarda bi apart daha alıp öğrencileri yolalım

Burhan

10 Ekim 2017 Salı 09:00

Peki Allah aşkına Ali köy tokiye ne oldu yine unutturdu uz ayıp valla

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR