26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Kar Üzerinde Motosiklet Yarışı

Türkiye'de ilk kez Davraz kayak merkezinde kar üzerinde motosiklet yarışları yapıldı.

Isparta

Türkiye'de ilk kez Davraz kayak merkezinde kar üzerinde motosiklet yarışları yapıldı.  Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından 59 branşın yer aldığı Pist, Süpermoto, Motokros, Enduro, Drag ve Sujeti yarışları, 2 bin metre yükseklikteki Davraz Kayak Merkezi'nde 2 bin metre yükseklikteki parkurda başladı. Gösteri amaçlı düzenlenen yarışlara çeşitli illerden 16 motosiklet tutkunu katıldı. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ve Isparta Motosiklet Kulübü (ISMOK) işbirliğinde düzenlenen yarış başlamadan önce, motosiklet tutkunları hünerlerini sergiledi. Kar üzerine tutunması için tekerlere somun monte edildi. Yarışçılar parkurda karlı rampadan atladı. Bu sırada bazı ufak kazalar yaşandı. Karlı rampadan atlayışı sırasında dengesini kaybeden bir yarışçıya sağlık ekipleri müdahale etti.

KARIN YUMUŞAMASI HAREKETİ GÜÇLEŞTİRDİ

Yüksek rampalarda gösteri sunmak istediklerini ama hava şartlarının buna müsaade etmediğini belirten Motokros Komisyon Başkanı Zeynur Öztürk, havanın ısınmasıyla kar üzerinde motosikletle hareket etmenin zor olduğunu söyledi. Öztürk, "Bu sene istediğimiz gibi olmadı ama seneye daha iyi olabilir. Bu organizasyon Türkiye'de ilk kez yapılıyor" dedi.  Türkiye Motosiklet Federasyonu görevlisi Şafak Uysal da, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle konuştu: "Karda yarış oluyor ama engebeli parkurlarda olmuyor. Buraya yarış için değil eğlenmek için geldik. Şenlik havasında geçmesini istiyoruz. Gösteri amaçlı da olsa yarış olacak. Ama zemin zorluyor." Yarışa Antalya'dan katılan motosiklet tutkunu Birol Uysal da sözlerini şöyle sürdürdü: "Motosiklet kullanmak zevkli ve çok zor bir iş. Özellikle, çivili lastik yaptık. Bu olmasa kar üzerinde hareket etmek imkansız. Yarışa değil eğlenmeye geldik, daha önce böyle bir deneyimim yok. Çünkü Antalya'ya kar yağmıyor."

 GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ

Isparta Gençlik Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Avrupa'da örnekleri olan ama Türkiye'de hiç yapılmayan kar üzerinde motosiklet yarışlarının ilkinin Davraz Kayak Merkezi'nde gerçekleştirildiğini söyledi. Gevrek, geçen sene kış sezonunda yapay pist oluşturarak deneme yaptıklarını belirterek "Olabileceğini gördükten sonra, Türkiye Motosiklet Federasyonu'na müracaat ettik. Federasyon bize destek verdi. Davraz, ilk kez böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Gelecek yıllarda geleneksel hatta uluslararası boyutta bu yarışları yapmayı hedefliyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR