24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,567 TL
  • 5,353 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği hizmete başladı

Isparta Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği hizmete başladı. Yılda 111 Milyon'a hükmedecek olan genel sekreterlik, bünyesindeki 6 hastanenin tüm ihalelerini tek elden yapacak.

Isparta

 

GENEL SEKRETER GÖREVE BAŞLADI

 

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği kuruldu. Birliğin Genel Sekreteri Osman Aydın, dün basın karşısına geçerek yeni oluşum hakkında bilgi verdi. Genel Sekreter Osman Aydın, Genel Sekreterlik bünyesinde Isparta Devlet Hastanesi, Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Isparta Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Yalvaç ve Şarkikaraağaç Devlet Hastaneleri olmak üzere toplam 6 hastanenin bulunduğunu aktardı. Aydın, bu hastanelerin yönetim, işleyiş ve denetiminin genel sekreterlik tarafından yapılacağını ifade etti.

 

3 BAŞKAN GÖREV YAPACAK

İl Genel Sekreterliği’nin altında Tıbbi, İdari ve Mali Hizmetler Başkanlarının bulunacağını belirten Aydın, “Her hastanede de hastane yöneticileri bulunacak. Isparta Devlet Hastanesi’nde hastane yöneticisi ayrı iken diğer 5 hastanede hastane yöneticileri aynı zamanda başhekimlik görevini de yapacaklar. Her hastanemizde idari ve mali müdür, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, başhekim yardımcıları ve müdür yardımcıları bulunmaktadır” şeklinde bilgi verdi.

 

GENEL SEKRETERE PUAN VERİLECEK

İl Genel Sekreterlik bünyesinde görev alanların sözleşmeli statüde ye r aldığını belirten Aydın, “Sözleşme süreleri 26 ay olup 2014 yılı sonuna kadardır. Birlikler bakanlığımızın yapacağı özel hizmet alımı yoluyla her 6 ayda bir denetlenecek genel sekreter, daire başkanları, hastane yöneticileri ve başhekimlere değerlendirme puanları verilecek. Birlik hedeflerini tutturamayan idarecilerin görevine sözleşme süresi beklemeksizin son verilecektir.

 

SÖZLEŞMELER OTOMATİK OLARAK FESH EDİLECEK

Bir üst yöneticinin sözleşmesi fesih edildiğinde alt kademelerin sözleşmeleri de otomatik olarak fesh olacağını belirten Aydın, “Örneğin birlik sekreterinin sözleşmesi fesh olursa birlik kapsamındaki tüm idari kadro fesh olacak, hastane yöneticisinin sözleşmesi fesh olursa o hastanedeki tüm idarecilerin sözleşmesi fesh olacaktır.

 

İHALELER TEK ELDEN  YAPILACAK

İl Genel Sekreterliği bünyesindeki tüm hastanelerin ihalelerinin tek elden yapılacağını da açıklayan Genel Sekreter Osman Aydın, “Birlik kapsamında yapılan tüm harcamalarda mali işler başkanlığımızda oluşturulacak muhasebe birimi tarafından yapılacak ve denetlenecektir” dedi.

 

GENEL SEKRETERLİK NEREDE HİZMET VERECEK?

İl Genel Sekreterlik birimimiz geçici olarak Isparta Devlet Hastanesi Gülkent ek binamızdaki idari katta hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Aydın, “2 ay içerisinde Sağlık Müdürlüğü binasına yada il defterdarlık binamızın karşısında yapılmakta olan sağlık müdürlüğümüzün yeni binasına taşınmayı hedefliyoruz.”

 

YÖRETİCİ SAYISI DÜŞTÜ

İl Genel Sekreterliklerinin oluşmasıyla birlikte Türkiye genelindeki  7 bin yönetici sayısı 4 bine düştü. Genel Sekreter Osman Aydın, Isparta’da da yönetici sayısında azalma olduğunu belirtti. Aydın, idari kadroda olduğu halde ayrılmak durumunda kalan yöneticilere de bu güne kadar v erdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

 

İŞTE GÖREVİ SONA EREN YÖNETİCİLER

Isparta Devlet Hastanesi Müdür Yardımcıları: Alim Özsoy, Süleyman Yılmaz, İbrahim Başçiftçi, Sedat Kalay, Sadi Kaya, M. Ali Özmen, Ahmet Kahraman

Başhemşire Yardımcıları: Cennet Topuz, Ayla Kocabaş, Dilek Sever, Birgül Aköz, Kadriye Demir,  Melahat Aktaş, Zübeyde Küçükköse

Doğum Evi Hastanesi Müdür Yardımcıları: Doğan Belge, Burhan Özkan, Hanife Çobankaya,

Baştabip Yardımcıları: Hasan Ataç, Tamer Kuyucu

Başhemşire Yardımcıları: Tülay Ekin, Emine Demirekin, Fatime İlk, Fatma Ünver, Zekiye Kaya,

DR. Sadık Yağcı A.D.S. Hastanesi Baştabip Yardımcısı: Ahmet Yakıt

Hastane Müdür Yardımcısı: Bülent Yaşar

Başhemşire Yardımcısı: Havva Oskay, Zeliha Başaran

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR