24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

Kafeler Caddesinde Renkli Asfalt Uygulaması Yapılacak

Kutlubey Mahallesi Kafeler Bölgesi'nde her caddede özel renkli asfalt uygulaması yapılacak. Start verilen çalışmalar, 1 Ekim 2012'de tamamlanacak.

Isparta

   Isparta Belediyesi tarafından ‘Şehrin kalbi, öğrencilerin merkezi’ olarak tabir edilen Kutlubey Mahallesi Kafeler Caddesi’ne renkli asfalt uygulaması yapacak. Kafeler esnafı ile bir araya gelen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, esnaf ve burada ikamet eden vatandaşlara yeni uygulamanın Arnavut taş döşenmesi, andazit kaplama ya da asfalt kaplama mı yapılması noktasında görüşlerini sordu. Esnaf ve vatandaşlar ise “Taş yamaları yapılamıyor, halk mağdur oluyor, bayan arkadaşlarımız memnun değil, taşların temizliği zor” diyerek bölgede asfalt çalışması yapılmasını istedi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın bunun üzerine esnaf ve vatandaşlar arasında oylama yaptırdı. Oylama sonrasında asfalt yapılması kararlaştırılırken, Kafeler bölgesinde üzeri özel uygulamalı renkli asfalt dökülmesi kararlaştırıldı. Caddelerde çeşitli renklerde asfalt uygulaması yapacaklarını belirten Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, seçim döneminde ‘halkım ne istiyorsa ben onu yaparım’ sözünü hatırlatarak, kafeler bölgesinin güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi. Çalışmalara start verilirken, çalışmalar 1 Ekim 2012 tarihinde tamamlanacak.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, doğalgaz çalışmaları ve bazı bölgelerdeki altyapı çalışmalarının ardından yolları bozulan Kutlubey Mahallesi Kafeler Bölgesi’ndeki esnaf ve halk ile bir araya geldi. Bölgede bozulan yolların hangi yöntemle yapılması kararlaştırılan toplantıda, esnaf ve vatandaşların yüzde 100’e yakını asfalt dökülmesi noktasında hem fikir oldu.

Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Günaydın, vatandaşların asfalt talepleri karşısında yaptığı değerlendirmesinde “Biz burasının şık olmasını istiyoruz. Buraya talepleriniz doğrultusunda asfalt dökelim. Dökeceğimiz asfalt renkli olacak ve üzerine özel bir doku vereceğiz. Yaptığımız çalışmaların tamamlanmasıyla bayanlarımız rahatsız olmayacak. Bir şehri altından kaplasak, altyapısı olmazsa ne fayda. Öncelikle buranın tüm altyapı sorunlarını çözeceğiz ve asfalt kaplamasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Kafeler Bölgesi’ndeki çalışmanın normal şartlarda 3 ayı bulacağını ancak kendilerinin bunu 15 gün içerisinde bitireceklerini belirten Başkan Günaydın, “‘Seçimlerde halkım ne istiyorsa ben onu yaparım’ sözüm vardı. İsteğinizi yerine getireceğim. Ancak biz 15 günde burayı tamamlayacağız. Gerekirse 24 saat çalışacağız. Bu işin içerisinden çıkacağız. Sizlerden kızmadan, öfkelenmeden dişinizi sıkmanızı ve sabrınızı istiyoruz. Burada bir savaş yapacağız” şeklinde konuştu.

Bölge esnafı ve mahalle sakinleri ise, muhtelif zamanlarda yolda tamiratlar yapıldığını ve zeminin 30-60 cm arasında yukarıya çıktığını söylerken, yol kodlarının da eski seviyesine getirilmesini istedi. Kutlubey Mahallesi Kafeler bölgesinin asker, öğrenci ve velileri tarafından şehir merkezi olarak bilindiğini bu yüzden sabretmeye hazır olduklarını ve çalışmaların en güzel bir şekilde tamamlanmasını istediklerini anlattılar. Vatandaşlar belediye hizmetlerinden dolayı, Başkan Günaydın’a, “Cesaretinizi kutluyoruz. Perişanız, sizi de anlıyoruz. Şehrin her tarafı şantiye konumunda bu çalışmanızdan dolayı da sizi kutluyoruz” dediler.

Başkan Günaydın ise belediye ile daha sağlıklı irtibat kurulması ve taleplerin daha hızlı yerine getirilebilmesi amacıyla burada bulunan esnaflardan Kafeler Caddesi Derneği kurmalarını da isteyerek, derneğin alacağı kararlara kendilerinin de uyacağını ona göre yatırım ve diğer uygulamaların süratle gerçekleştirilebileceğini iletti.

Çalışmaların 1 Ekim 2012 tarihi itibariyle tamamlanacağını aktaran Başkan Günaydın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bölgemizde altyapı tamamen iflas etmiş durumda. Bölgemiz son 2-3 yıldan buyana ciddi anlamda sıkıntılıydı. Bölgede 60 yıllık altyapılar bulunuyor. Önce altyapıyı çözeceğiz ve ardından da gerekli asfalt çalışmasını gerçekleştireceğiz. Bu arada esnafımız ve vatandaşlarımız da eksik veya arızalı hatlarını değiştirsin. Bundan dolayı kaldırım kırma ve tamir bedellerini talep etmeyeceğiz. Burada da her zaman olduğu gibi asıl yerin altında çalışma gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalarda genelin yüzde 70’ini oluşturuyor. Burayı 24 ayar altından kaplayalım eğer altyapı sorununu çözmezsek yine kırmak zorunda kalınıyor. Şehrimizde yenileme reformu yapıyoruz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR