23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,777 TL
  • 5,631 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Kadın doktorun içmek istediği çay yaşamını altüst etti

Kadın doktorun içmek istediği çay yaşamını altüst etti

Isparta

Doktor Ş. Aydın Yoldemir’in, kahvaltı yapmak için gittiği kafede başına gelen bir olay yaşamını altüst etti. Çay servisi yapan garson bir termos dolusu kaynar çayı Yoldemir’in üzerine döktü. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Yoldemir ameliyat edildi. Doktoru iyileşmenin iki yılsüreceğinisöyledi. Olay sonrası psikolojik tedavi de gören Yoldemir, olayın yaşandığı Atakent'teki ünlü bir eğlence zincinin sahipleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mekân sahiplerinden Özlem Ebru Koralı ise, olayın kaza olduğunu, Yoldemir için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi.

 

Geçtiğimiz Anneler Günü’nde Yoldemir (34), kendisi gibi doktor olan eşi, annesi ve kardeşi kahvaltı yapmak için Küçükçekmece Atakent'teki mekâna gitti. Kahvaltı öncesi ilk çayları kadın bir garson servisetti. Kahvaltı esnasında çay servisi için ise bir erkek garson elinde termosla Yoldemir Ailesi’nin olduğu masaya yöneldi. Garson, bardağı dolduracağı esnada dolu haldeki termosu Yoldemir’in üzerine döktü. Kaynar haldeki çay Yoldemir’in göbeğine ve bacaklarına döküldü.

 

AĞRI ŞOKUNA GİRDİ

Yoldemir acı ile feryat etti. Mekân karıştı. O kargaşa esnasında çayı döken garson, diğer çalışanlar tarafından mekândan uzaklaştırıldı. Olay yerine ambulans çağrıldı. Ancak ambulans gelmeyince;doktor eşi,  Yoldemir’i en yakın hastaneye götürdü. Acı çeken Yoldemir’e pansuman yapılmaya çalışıldı.Ancak ciddi seviyedeki yanıklar nedeni ile pansuman işlemi yarıda kaldı.Görevli doktor, meslektaşı Yoldemir’in ağrı şoku yaşadığını tespit ederek narkotik ağrı kesiciyi damardan verdi. Yoldemir’in ağrıları dinmeyince bir doz ağrı kesici de serum yolu ile verildi.

 

Yanık bölgenin estetik ameliyattan bir hafta sonraki hali

EVDE YATALAK KALDI

Bu hastanede ilk tedavisi yapılan Yoldemir’in yanıkkonusundauzman bir plastik cerahiye gitmesi istendi. Yoldemir, bu kez Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Bu hastanede medikal pansuman malzemeleri ile pansumanı yapıldı Yoldemir evine gönderildi. Evinde yatalak durumda kalan Yoldemir, bir başkası olmadan ihtiyaçlarını dahi gidermedi.  Ancak aradan birkaç gün geçtikten sonrayanık bölgelerinde kötüleşmenin olduğu anlaşıldı.


İYİLEŞME İKİ YIL SÜRER

Bu kez başka bir plastik cerrahi uzmanı ile temasa geçildi.Yoldemir’in durumunu gören Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi PlastikCerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özhan Çelebiler, ‘acil ameliyat’kararıverdi. Hastaneye yatırılan Yoldemir’in ameliyatı yapıldı. Sol bacağındancilt alınarak  yanık yerlerinenakledildi. Ameliyat sonrası 8 gün hastanede kalan Yoldemir’e, 30 Mayıs günü kontrolegittiğinde 2 haftaboyunca banyo yapmaması gerektiği söylendi. Yoldemir’i esas sarsan haber ise ikinci kez kontrole gittiği sırada verildi: “Yanık bölgelerindeki iyileşme en az 2 yıl sürecek; üstelik vücutta kalıcı izler oluşacak.” Yoldemir’in yaşadıkları psikolojisini altüst etti. Yoldemir’e,gittiği psikiyatri polikliniğinde, posttramvatik stres bozukluğu ve depresyon tanısı konuldu.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Uzun bir tedavi süreci geçiren Yoldemir geçtiğimiz günlerde avukatları aracılığı ile Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Temmuz ayı sonuna doğru savcılığa sunulan dilekçede,11 Mayıs'ta yaşanan olay sonrası hastane işlemlerinin uzaması nedeni ile gecikme yaşandığına işaret edildi. Suçlanan isimler arasında şirket yöneticilerinden N.Özlem Ebru Koralı ve Tuncay Yüksekoğlu ile kimliği belirlenmeyen garson yeraldı. Suç duyurusu dilekçesinde, şüphelilerin kasten yaralama suçu işledikleri iddia edildi.

 

Yanık bölgenin ameliyattan bir ay sonraki haliKAYNAK HÜRRİYET

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sevgi çelik

09 Ocak 2018 Salı 21:38

benim bacağıma ve elime yağ döküldü çok kötü iz kaldı.bacağımın bir tarafı kahverengi sert olmuş.lütfen bana yardımcı olun doktora gittim tenin rengini almış bunu geçiremeyiz dedi yanık yaklaşık 2 yıl olucak lütfen cevap yazın

msakar

04 Eylül 2014 Perşembe 00:52

yanıklar için yapılması gereken:köy yumurtasından 10 tane yumurtayı alıp rafadan kaynatacaksınız,kabuğunu ve beyazını ayırıp,sarılarını bir piknik tüpünn üzerinde mümkünse açık havada tavanın içine yağsız koyup tahta kaşıkla devamlı karıştırmak suretiyle kavuracaksınız,bazen tavanın içine alev alıp yağ yanmaya başlayabilir üfleyip söndürün,çok pis kokabilir,en sonunda yarım kahve fincanı kadar billur renkli yumurta yağını çıkartmış olacaksınız.bu yağı direkt yanık yere bir tavuk teleğiyle süreceksiniz.iyileşene kadar.ne yanık izi kalır,nede sürmeye başlandığından itibaren yanık çok acı verir o acıyıda yok eder.hangi derece yanık olursa olsun.Allah şifa versin.www.msakar32@mynet.com adresimden sorabilirsiniz.

anne

02 Eylül 2014 Salı 16:51

rabbim acil şifalar versin benimde başımdan geçtı yorum yapan arkadaşa katılıyom şarkikiraağaçtaki kadın fayda verir kesin ulaşın denedim bizzat

muhteşem kunt

02 Eylül 2014 Salı 15:19

yanık tedavisinde çok faydalı krem yapan şakikaragaç göksöğütilçesinde bir kadın bakıyor çok iyi netice veriyor iz bırakmıyor herhangi bir yanıkta göksöğüde gidin

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR