26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

KAÇAK ÇATI KATLARI HUZUR BOZMAYA DEVAM EDİYOR....

Bir duyarlı okuyucumuzdan gelen mektubu sizlerle paylaşıyoruz. Ticari faliyetleri nedeniyle söz konusu inşaat firmasının adını yazmıyoruz. Eğer yetkililer bu konuyla ilgilenirse elimizde firmanın ismi ve kaçak olan yerlerin belgeleriyle birlikte resimleri mevcut. İşte o okuyucu mektubu...

Isparta
 Öncelikle sitenizi düzenli olarak takip eden bir Ispartalı olarak sizleri kutlamak istiyorum. İzlediğiniz yayın politikası ile haberlere tarafsız ve cesur yaklaşımınızı tebrik ediyorum. Buradan size iletmek istediğim şey Isparta'da yaygın olarak karşılaşılan ama çok da gündeme getirilmeyen bir yapı sorunu.
  Projeye uygun olarak yapılmayan ve yüklenici firmalara haksız kazanç sağlayan kaçak çatı katları. Bir inşaat firması tarafından yapılan bir binada proje ile ilgisi olmamasına rağmen yapılan çatı katları maalesef apartmanda huzur bırakmadı. Bu proje dışı yapılaşmanın getireceği önemli sıkıntılar maalesef Isparta Belediyesi ya da daha doğrusu bazı Belediye çalışanları tarafından göz ardı edilmekte.
 Yazılan dilekçe ve şikâyetler sonuçsuz kalmakta; adeta yüklenici firmanın yaptığı hukuksuzluk ve kanun dışı uygulamalar Isparta Belediyesi’nin Yapı Denetim ve Kontrolörlüğü birimindeki personeller tarafından meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. 
 Her şeyden önce Isparta 1. derece deprem bölgesi üzerinde kurulu bir şehir. Sadece bu sebepten dolayı bile olsa yapılaşmada uyulması gereken kurallara bağlı kalınması ve alınacak olan önlemlerin tavizsiz uygulanması gerekir.
 Ama maalesef belediye tarafından bu ihmal ya da suiistimal ediliyor. İkincisi bu tip yapılar aile yaşantısının getirdiği ihtiyaçlara cevap vermediği için kullanan kişiler daha ziyade bekâr kişiler. Lütfen yanlış anlaşılmasın kastedilen cidden bekâr ya da öğrenci arkadaşlarımız değil. Kastettiğimiz bu tip yapıları haftalık ya da kısa süreli olarak, toplumun ahlak değerleri ile örtüşmeyen emelleri için kullanan kişiler… Bu yüzden öğrenci ya da bekâr olsun adabı ile kullanan arkadaşlarımızı tenzih ediyorum.
  Aile hayatının söz konusu olduğu bir binada ahlaka aykırı bir yaşamın olması sadece o apartman için değil o sokak ya da mahalle için de ciddi bir sıkıntı. Bu bahsi geçen sıkıntıları yaşayan bir apartman olarak Isparta’mız için bu konuya dikkatinizi çekmek istiyoruz.
  Bir inşaat firması tarafından yapılan bir bina maalesef bahsettiğimiz gibi projeye bağlı kalınmaksızın yapılmış, yüklenici firma bu durumdan haksız bir kazanç elde etmiş ve apartman sakinleri olarak bizler onların sebep olduğu bir dizi sıkıntıları yaşamaktayız.
  Apartmandaki sorunun düzeltilmesi için Belediyeye yapılan başvurular maalesef sonuçsuz kalmakta ve Belediye tarafından adeta oyalanmaktayız. Yüklenici firma sorunun çözümünden çok hala işin ticari boyutunu düşünerek alt katları kelepir fiyata kapatarak çatı ile birleştirip iki katlı daireye çevirmenin yollarını aramakta.
  Karşımızda topu taca atan bir belediye ve sürekli ofsaytta oynayan bir yüklenici firma varken sorunun çözümünden uzağız. Sizi duruma ortak etmemizin yegâne amacı; yüklenici firmaların en azından bundan sonraki çalışmalarında daha dikkatli olmalarını ve Belediyemizin de İnşaat Yapı Denetim firmaları da dâhil olmak üzere konunun muhataplarını daha yakından takip etmelerini sağlamaktır.
  Konu hakkında bir haber yapılırsa, sanırım bu firma ve belediyeleri de daha dikkatli olmaya zorlayacaktır. Eğer ilgilenirseniz elimizdeki belge resim ve dokümanları paylaşabiliriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR