18 Aralık 2018 Salı

  • 5,349 TL
  • 6,088 TL
  • 214,77 TL
  • 90.571
ISPARTA
KORKUNÇ KAZA ÖLÜ VE YARALILAR VAR

KORKUNÇ KAZA ÖLÜ VE YARALILAR VAR

ISPARTA'DA KAÇAK İÇKİ OPERASYONU

ISPARTA'DA KAÇAK İÇKİ OPERASYONU

ISPARTA'NIN ACI KAYBI

ISPARTA'NIN ACI KAYBI

İNTİHAR EDEREK YAŞAMIN SON VERDİ

İNTİHAR EDEREK YAŞAMIN SON VERDİ

KABALIK KÖYLERE HALI SAHA!

Bugüne kadar köylere hizmet denince akla ilk olarak yol, su, kanalizasyon işleri gelirken, artık hizmetin sınırları ve şekli çok değişti. Bugün artık yol, su, kanalizasyon gibi işleri büyük ölçüde tamamlanan köylere İl Özel İdaresi tarafından oyun parkları, sosyal tesisler, sportif alanlar yapılıyor.

Isparta

Köylere hizmetin sınırları artık daha da genişliyor. Isparta Valisi Şehmus Günaydın daha önce İl Genel Meclisi ziyaretinde köylerin artık yol, su, kanalizasyon gibi ihtiyaçlarının üstüne çıkarak yeni taleplerle geldiğini söylemişti. Bu noktada İl Özel İdaresi geçen yıl köylerin su ihtiyacını karşılamak için kullanılan pompaların enerji ihtiyacını karşılamak için güneş enerjisi sistemleri kurulmuştu.  Vali Şehmus Günaydın’ın bu yıl kalabalık köylere gençler için halı saha yapılacağını söylemesinin ardından Deregümü köyüne halı saha yapılması için İl Genel Meclisine Hüseyin Yıldırım tarafından önerge verildi.

HİZMETİN TANIMI DAHA DA GENİŞLEDİ

Köylerin su, yol, kanalizasyon gibi hizmetlerin ötesine geçerek çocuk parkı, spor tesisleri, sosyal tesisler gibi hizmetler talep etmesine İl Özel İdaresi aracılığı ile her türlü hizmet götürülüyor. Isparta Valisi Şehmnus Günaydın kasım ayı sonunda İl Genel Meclis üyeleri ile bir araya geldiğinde köylerdeki vatandaşların hizmet beklentilerinin değiştiğini belirterek “Önümüzdeki seneden itibaren köylerimize halı sahalar yapacağız. Nüfusu fazla olan 6 köyümüzde halı sahalar yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İLK HALI SAHA İÇİN ÖNERGE VERİLDİ

İl Genel Meclisine Hüseyin Yıldırım tarafından Deregümü köyüne halısaha yapımı ile ilgili önerge verildi. Yıldırım önergesinde “İlimiz Merkez Deregümü köyü nüfusunun kış aylarında 2000 yaz aylarında ise 4000 kişiye ulaştığı, bu köyümüzde yaşayan gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla spora yönlendirilmeleri için halı sahaya ihtiyaç duyulduğu, bu nedenle İl Özel İdaresi teknik elamanların inceleme yapılarak uygun bulunduğunda halı saha yapılması için gereğinin yapılmasını meclisimizin takdirlerine arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

 “5 MİLYON LİRA TASARRUF”

Öte yandan diğer önemli bir çalışma ise içme suyunu pompa sistemiyle temin eden köylerde uygulanan güneş enerjisi sistemi. Güneş enerjisi sistemi sayesinde elektrik maliyetlerinde ciddi tasarruflar sağlandı. Vali Günaydın, daha önce yaptığı açıklamada “116 köyümüzden geriye kalan 44 köyümüzde de bu sistemi 2018 yılında uygulayacağız. Bu sayede yaklaşık 5 Milyon Lira tasarruf sağlayacağız. Ayrıca 2018 yılında başlatacağımız proje ile köy içi aydınlatmalarını da güneş enerjisiyle sağlayacağız” demişti.

 “KAPI ÖNÜNE KADAR PARKE”

Diğer taraftan bu yıl köylerde parke taşına daha da ağırlık verilecek. Vali Günaydın, vatandaşların köylerdeki yaşamını daha da kolaylaştırmak için evlerin önüne kadar parke taşı hizmeti götürüleceğini belirterek, bunun 2018’de daha üst noktalara taşınacağını bildirmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

SÜTCÜLER

14 Ocak 2018 Pazar 02:24

ŞEHİRDEKİ HALISAHALAR DEREGÜMÜ KÖYÜNE YAKINDIR UZAK KÖYLERE YAPILMASI GEREKİR

Güller diyarı

13 Ocak 2018 Cumartesi 19:18

Sayın valim ben Eğirdir Akdoğan köyünde belaman mahallesinde oturmaktayım.Muhtarimiz başa geldiğinden bu yana mahallemize karşı herhangi bir çalışması olmamış diğer mahallerin evlerin önüne kadar taş döşeme işlemi yaptırmış ve yaptırmaya da devam ediyor. K****izasyon geçeceğini belirterek atlatmaktadir.Lütfen bizim mahallemize köyümüze de sahip çıkın. K****izasyonun bir an önce yapılıp mahallemize taş döşemesinin yapılmasını ve çamurdan kurtulmayı istiyoruz.iyi çalışmalar dilerim

KESMEDER UYESI

12 Ocak 2018 Cuma 23:49

Valimizden istirhamimiz sehre yakin merkez koyler olanlar, zaten sehirdeki hali sahaya gelebililiyorlar. Onemli olan sehre en uzak olan Sutculer Kesme Koyune Hali Saha yapilmis olmasidir.

yazisogut

12 Ocak 2018 Cuma 15:53

Sayin valim merkeze en yakin koy yazisogut koyu yoluna bi el etsaniz 2016 yilinda koyumuze ziyaret ettiginizde bu yil olmaz seneye yapalim dediniz aradan 2 yil gecti ne gelen var ne giden merkeze uzak oldugu icinmi gelen giden yok

Gelendostlu

12 Ocak 2018 Cuma 12:20

Sayın valim hizmetlerinizi taddirle karşılıyorum ve izliyorum.Birde bizim kaderine terkedilmiş 5500 nüfuslu Gelendost adında koca bir köyümüz var burayıda görürseniz sevinirim.Hükümet binasının önü yanı arkası tam bir rezalet.Hele birde kaymakamlık konutu varki görmeyin gecekondu gibi.yollarına diyecek kelime yok.temizlik ise tam bir fiyasko.saygılarımla.

üniversiteli

12 Ocak 2018 Cuma 12:02

Tahsin Bilginer Havuzu devletindir. Lisanslı Yüzücülerden antrenman ücreti olarak 5tl ücret alınıyor.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR