15 Ağustos 2020 Cumartesi

ISPARTA
BAŞKAN ATASOY'UN BÜYÜK BAŞARISI

BAŞKAN ATASOY'UN BÜYÜK BAŞARISI

KAMYON İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

KAMYON İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

BAŞVURULAR DURDURULDU

BAŞVURULAR DURDURULDU

PARTİ ROZETİNİ BAHÇEDE TAKTI

PARTİ ROZETİNİ BAHÇEDE TAKTI

İZSİZ TİROİD AMELİYATI İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

İZSİZ TİROİD AMELİYATI İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğine gelen 23 yaşındaki Zeynep Altınok, ağızdan uygulanan Transoral Endoskopik Total Tiroidektomi (TOETVA), izsiz tiroid ameliyatı yapıldı. Ülkemizde ve dünyada sınırlı sayıdaki merkezlerde yapılan uygulama ile hasta, hem kısa sürede normal hayatına geri döndü hem de ameliyat izi kalmadı.

SDÜ Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mehmet Zafer Sabuncuoğlu, hastanın durumunun gayet iyi olduğunu ve 2 gün sonra taburcu ettiklerini ifade ederek, “Bu tür operasyonlar ülkemizde de dünyada da sayılı merkezlerde yapılmakta. Bizler SDÜ Genel Cerrahi kliniği olarak tiroid cerrahisinde Türkiye’deki en tecrübeli kliniklerden biriyiz. Bu vakamızda hastamızın iz kalmaması yönünde isteği vardı. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra ameliyatı endoskopik olarak yapmaya karar verdik. Ağzın içinden girilerek yaptığımız operasyon ülkede sayılı merkezlerde yapılmakta ve SDÜ Genel Cerrahi kliniği olarak bu tür ameliyatları başarı ile gerçekleştirmekteyiz” dedi.

 SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğretim Üyesi İsmail Zihni, “Bu operasyonun açık ameliyattan hiçbir farkı yok, en büyük avantajı, hastanın ameliyat olmamış gibi olması. Açık ameliyata göre en önemli özelliği iz olmaması. Hastaya bakıldığında dışarıdan hiç ameliyat olmamış gibi görünüyor” diye konuştu.

 Yaşadığı rahatsızlıktan dolayı öncesinde birkaç merkeze giden 23 yaşındaki Altınok, polis olmak istediğini ve bunun için mülakatlardan elenmemek adına izsiz ameliyat olmak istediğini belirtti. Araştırmaları sonucunda SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde söz konusu ameliyatın başarı ile yapıldığını öğrendiğini ifade eden Zeynep Altınok,  “Doktorlarımıza polis olmak istediğimi bu yüzden ameliyat izi kalmasını istemediğimi söyledim. Gerekli tetkik ve kontrollerim yapıldıktan sonra hocalarımız sağ olsunlar kapalı ameliyat olabileceğimi söylediler. Buraya geldiğim ilk andan itibaren benimle çok ilgilendiler. Sonrasında ameliyat oldum, benim için iz kalmaması çok önemli idi. Ameliyat sonrasında da hiç ağrım ya da her hangi bir rahatsızlığım olmadı. Bu vesile ile ameliyatımı gerçekleştiren hocalarıma ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Hepsi ilk günden bu yana hep yanımda oldular. Bu tür rahatsızlığı olanlara SDÜ Hastanesini kesinlikle tavsiye ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Tıp hastası

04 Temmuz 2020 Cumartesi 01:12

Zafer hoca çok cesaretli ve bilgili bir hoca Isparta için çok büyük değer sağlığımıza kavuştuk sağolsun ameliyatsiz sağlığına kavuşacak da hasta bekliyo sonuna kadar risk yoksa tabi en son çare diyor ameliyat hekimlerin bı çoğunda basit yol hemen keselim var ALLAH razı olsun hocam.

Mehmet Yılmazer

03 Temmuz 2020 Cuma 23:45

Zafer hoca ekibine başarılar dilerim.sağlığıma kovuştuŕan ekip.

ISPARTALI

03 Temmuz 2020 Cuma 17:24

bu ekip ısparta adına kazanılmış en büyük değerdir...zafer hocam ve diğer bütün arkadaşlar tıp adına ellerinden gelenin fazlasını yapıyolar ..

Hüseyin

03 Temmuz 2020 Cuma 15:52

Allah razı olsun. Ellerinize sağlık. Teşekkürler.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR