24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ITSO TATİLDE

25 NİSAN GÜNÜ İŞTE ITSO GERÇEĞİ BAŞLIĞI İLE YAPTIĞIMIZ HABERİMİZDEN, 3 GÜN SONRA ITSO BİZİ YANILTMADI. ITSO YÖNETİCİLERİ BOMBA 32'Yİ DOĞRULARCASINA, ŞEHİR DIŞINDA YAPILACAK OLAN HİZMET İÇİ TOPLANTIYA, PARDON, HİZMET İÇİ TATİLE, BİR KISIM MUHALİF ÜYEYLE KATILDI.

Isparta
ITSO Meclisi’nin Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde 5 yıldızlı otelde düzenlediği 2 günlük tatil aidat yatıran üyeleri kızdırdı. Mecliste yer alan bir kısım muhalifler ‘ITSO’nun parası’na yazık olacak’ diye tepki gösterip termal tesislerdeki tatile katılmadılar. Ancak başka bir kısım muhalif üyenin ise bu programa dahil olduğu öğrenildi. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, 4 yıldır ısparta’ya çok hayırlı yatırımlar getirmeye vesile oldukları ve özellikle yeni Teşvik’te ıspartayı 2. Bölgeye aldırmayı başardıkları için yorgun düştüler ve ITSO üyelerinin aidatlarıyla Afyonkarahisar Sandıklı’da 5 yıldızlı termal otelde iki günlük tatil için gittiler. AVCULAR’IN EKİBİ KATILMADI. ITSO Başkanlığı döneminde etkili çalışmalar yapan Eyüp Avcular listesinden meclise giren muhalefet üyelerinin Afyon'daki toplantıya katılmayan bir kısmı ‘Itso’nun parasına yazık değil mi'. Bu toplantı Isparta’da da yapılabilirdi. Bu tamamen turistik bir gezi. Toplantı bahane diye tepki gösterdikleri ve protesto amacıyla gitmedikleri öğrenildi.
İŞTE BUNDAN TAM 3 GÜN ÖNCE YAYINLADIĞIMIZ HABER VE ÜÇ GÜN SONRA ITSO'NUN BİR BAŞKA TOPLANTISI TAKDİR OKUYUCULARIN...
 
İŞTE ITSO GERÇEĞİ (BU HABERİ DİKKATLİ OKUYUN)!...

İŞTE ITSO GERÇEĞİ (BU HABERİ DİKKATLİ OKUYUN)!...

ITSO BÖYLEMİ YÖNETİLİYOR? ISPARTA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TOPLANTIDA, YER ITSO OLMASINA RAĞMEN KENDİLERİ BİLE YOK...NOT: TOPLANTIDA İŞTİRAKCİLER ISPARTA, ANTALYA VE BURDUR SANAYİ ODALARI.

SDÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi tarafından yürütülen BAKA destekli Batı Akdeniz Bölgesi'nde Orman ürünleri Sektörü Kümelenme Analizi Projesi  çerçevesinde ITSO'da yapılan bilgilendirme toplantısında sektörden kimsenin olmaması Orman ürünleri sektörünün bir araya gelemediğini gösterdi.

Son günlerde teşvik beklentisi ile yatıp teşvik ile kalkan Isparta, uykudan bir hayal kırıklığı ile uyanmış ve geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan teşvik paketinde Isparta 2. Bölgede yer almıştı. Bunun hemen akabinde gerek siyasi mekanizmalardan gerekse sivil toplum örgütlerinden hükümetin yerel temsilcilerine tepkiler gösterilmişti. Ancak bir taraftan teşvik alamayan Isparta’da bir taraftan da sektörlerin yapılan projelere rağmen bir araya gelememesi de Isparta’nın gelişmesi adına farklı bir boyutu da gözler önüne serdi. Isparta’nın teşvikte 2. Bölgeye alınması bir çok kesim tarafından eleştirilirken dün ITSO’de yapılan SDÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi tarafından yürütülen BAKA destekli  ‘Batı Akdeniz Bölgesi’nde Orman ürünleri Sektörü Kümelenme Analizi Projesi ‘ çerçevesinde ITSO’da yapılan bilgilendirme toplantıya sektörden kimsenin kimsenin katılmaması özellikle basın mensupları tarafından şaşkınlıkla karşılandı.Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi tarafından yürütülen,  Isparta, Burdur ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odalarının iştirakçi olarak yer aldığı ve BAKA destekli  ‘Batı Akdeniz Bölgesi’nde Orman ürünleri Sektörü Kümelenme Analizi Projesi ‘ çerçevesinde dün saat 14.00’de ITSO toplantı salonunda yapıldı. Sunumu yapan SDÜ Ekonomotri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Demirgil yaptı. Toplam 3 ayı kapsayan ve Haziran ayı sonunda tamamlanacak olan Batı Akdeniz Bölgesi’nde Orman ürünleri Sektörü Kümelenme Analizi Projesi ‘ ile ilgili bilgiler veren Demirgil şunları aktardı.

SEKTÖRLERİN ANKARA’DAN BEKLENTİLERİ YOK OLDU

“Isparta, Burdur ve Antalya’nın orman ürünleri sektöründeki analizinin ortaya çıkarılması, orman ürünleri potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla BAKA tarafından finanse edilen bu projede sektörlerin ilişkilerini bir kümelenme modeli ile ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bu projeyi Doğrudan Faaliyet Desteği Kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından finanse edilen bir proje. Bilindiği gibi yeni açıklanan teşvik paketi kapsamında Isparta 2. Bölgede gösterildi. Bunun yanısıra değişen rekabet ortamında bu sektördeki firmaların da Ankara’dan bir şeyler bekleme olasılığı artık yok.

YEREL TEŞVİKLER ORTAYA KOYULMALI

Yerel girişimlerin ve yerel mekanizmaların devreye sokularak sektörlerin ayakta tutulmasını sağlanması gerekiyor. Burada da başarısını yurt içinde ve yurtdışında ispatlamış bir model olarak kümelenme modeli karşımıza çıkmakta. Bu modelle Batı Akdeniz Bölgesi içindesektörün nasıl bir potansiyele sahip olduğunu ortaya koymaya çalışacağız. Bu potansiyelin de zayıf ve güçlü yönlerini ortaya koyacağız. Sektörün daha iyi bir konuma gelebilmesi için ne tür desteklerin alınması gerektiğine dair bir sonuç ortaya koyulacak. Yapılan bu kümelenme modeli Haziran sonunda yine kamuoyuyla paylaşılacak.

BOMBA 32 ANALİZ : EĞER BU TOPLANTI YURT DIŞINDA YAPILSAYDI ITSO YÖNETİMİ TAM KADRO YER ALIRMIYDI?

YAZILAMAYANLARI YAZACAĞIZ DEMİŞTİK YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ...

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR