18 Haziran 2019 Salı

  • 5,873 TL
  • 6,600 TL
  • 252,15 TL
  • 92.250
ISPARTA
MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MEHMET TÖNGE MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

MADEN ŞİRKETİNİN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

GELİN ARABASINA ÖYLE BİR YAZI YAZDIRDI Kİ

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

OTOMOBİL AĞACA ASILI KADI

ITSO BAŞKANI BAŞDEĞİRMEN BRÜKSEL’DE

ITSO BAŞKANI BAŞDEĞİRMEN BRÜKSEL’DE

Isparta

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Avrupa İşletmeler Meclisi Üyeliğine seçilen Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen Avrupa Parlamentosunda yapılan Meclis Toplantısına katıldı.

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (EUROCHAMBERS) tarafından iki yılda bir organize edilen Avura İşletmeler Meclisi’nin bu yılki toplantısı Belkiça’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirildi. Türkiye’den Türkiye odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu’nun başkanlığında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in de Avrupa İşletmeler Meclisi Üyeliği sıfatıyla görevli olarak katıldığı Avrupa İşletmeler Meclisi toplantısı Belçika’nın başkentti Brüksel de yapıldı. 2 gün süren toplantıda, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Başdeğirmen, ihracat ile Türk-yabancı işadamlarının ortak sorunlarıyla ilgili görüş bildirdi.

EUROCHAMBRES’ın Avrupa Parlamentosu işbirliğiyle iki yılda bir gerçekleştirdiği ve Avrupa şirketlerini önde gelen ekonomik konuları tartışmak üzere bir araya getiren Şirketler Meclisi’nde, Avrupa iş dünyasının AB’nin şirketlerin önünü açan, girişimciliği ve tek pazarı AB standartlarını temel alarak geliştiren, daha fazla inovasyona yatırım yapan, gençlere heyecan veren bir gelecek sunan ve lider konumunu güçlü bir şekilde ortaya koyan bir Birlik olması gerekliliği inancı vurgulandı. Mecliste Türk şirket ve KOBİ’lerinin AB’deki ortaklarıyla iş yaparken karşılaştıkları vize ve tarife dışı engelleri,  bu sorunların giderilmesi için önerilerini soruldu. 

Meclisin oylaması için sorulan sorular arasında yer alan “AB, üyelikle sonuçlanacak şekilde, diğer ülkelerle iş bağlantılarını güçlendirmeli midir?” sorusuna verilen güçlü olumlu cevap (toplam 425 cevapta 300 evet), TOBB heyetinin gündeme getirdiği hususların önemle kabul edildiğini ortaya koydu.

Mecliste, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ve Avrupa Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Cecilia Malmström de bir konuşma gerçekleştirdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartalı stk

12 Ekim 2018 Cuma 09:09

Belediye başkanı esnafın işlerini elinden almak istiyor, lokanta açıyo, Cafe açıyo,hesabı yanlış yapıp lokantacılardan 2 kat para alınıyo, NEDEN ŞÜKRÜ BEY çıkıp esnafı savunmuyor? Ticaret odası demek sadece üyelerine gezi düzenlemek demek değildir !!sağolsun sadece Osman zabun esnafın hakkını savunuyor

ISPARTA GERÇEGİ GÖZARDI OLMAZ

11 Ekim 2018 Perşembe 15:48

RIFATBEY BİZ ARTIK ŞÜKRÜ BEYİ ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK AKPARTİDEN GÖRMEK İSTİYORUZ. DESTEKLERİNİZLE.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR