20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

ITSO'YA 120 YILLIK HİZMET BİNASI!

ITSO'YA 120 YILLIK HİZMET BİNASI!

Isparta

ISPARTA Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yeni hizmet binasıyla ilgili, "İnşallah bu binamızda 120 yıl hizmet için yeterli olacak. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin gelecek 120 yılına hizmet edecek nitelikte ve özellikte" dedi.

ITSO'nun Süleyman Demirel Bulvarı üzerindeki kendi arsası üzerinde inşa edilen yeni hizmet binası Ramazan Bayramı'nda görücüye çıktı. ITSO'nun yeni binası Isparta Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, muhtarlar, sivil toplum ve mesleki örgüt temsilcileriyle çok sayıda iş adamının katıldığı bayramlaşma programında misafirlere tanıtıldı.

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yeni hizmet binasının özelliklerini anlattı. 20 bin metrekare kullanım alanına sahip yeni ITSO binasında 11 ayrı kuruluşun da hizmet vereceğini belirten Başdeğirmen, "Bu proje Isparta'nın büyümesine, gelişmesine bir katkıdır" dedi. Başdeğirmen, şöyle konuştu:

"Burası bizim dışımızda 11 tane daha kuruma hizmet veren bir kampus haline gelecek. Amacımız modernleşen Isparta'da şehir merkezindeki yoğunluğu aşmak, memleketimizin büyümesine katkı sağlamak. Üyelerimizin en kaliteli şekilde hizmet almasını sağlamak istiyoruz. 11 ayrı kurumun daha olması üyelerimiz açısından büyük avantaj. İŞKUR, KOSGEB ve BAKA gibi kurumlarla da işini burada halledebilecek."

20 bin metrekare kapalı alana sahip binanın 4400 metrekaresini BAKA'ya, 1000 metrekaresini Ticaret Borsası'na, 425 metrekaresini Eczacılar Odası'na sattıklarını anlatan Başdeğirmen, geri kalan 14 bin metrekarenin de ITSO'nun kullanım alanı içerisinde olduğunu kaydetti. 3500 metrekare kapalı alanı olan binanın üstünde arşivler, mescit ve diğer birimlerin bulunacağını vurgulayan Başdeğirmen, "Burada Kredi Garanti Fonu olacak. İŞKUR, KOSGEB'in temsilcilikleri olacak. Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odamızın temsilciliği, Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu olacak. Yine SDÜ'nün bizlerle alakalı bölümü burada üyelerimiz için hizmet verecek.Teknoloji Transfer Ofisi'ni buraya taşıyoruz. Isparta Genç İş adamları Derneği ile Isparta Girişimci ve Sanayici İş adamları Derneklerimiz de burada olacak.Ekonomiyle alakalı, ticaretle alakalı birçok birimi buraya toplamış olacağız" diye konuştu.

Şehir merkezindeyken üyelerin 3-4 ayrı yere gitmek zorunda kaldığına işaret eden Şükrü Başdeğirmen, şöyle devam etti:

"Şimdi hepsi bir noktada. Her birimin kendisine özel asansörü ve merdiveni var. Şehir merkezindeki yerimizde aracınızla gelip,işinizi göremiyordunuz. Trafik yoğunluğu çok fazlaydı. Üyelerimizin desteğiyle bu binayı Isparta'ya kazandırmış olduk. Burada 7 tane toplantı salonumuz var.Meclis salonumuz var. 20'den 450 kişiye kadar 7 tane toplantı salonumuz var.Kime ne lazımsa orayı kullanabilecek. Restoran, kafemiz burada olacak. Dışarıda 7 tane iş yerimiz var. Biri banka için diğerleri de eczaneler için. Yanımızda hastane olması dolayısıyla iş yerlerini eczane olarak düşündük. Bizden önceki başkanlarımız, yöneticilerimiz hepsinden Allah razı olsun Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'na çok güzel bir mekan kazandırmışlar. Şehir merkezinde olması ve trafik sıkışıklığı nedeniyle buraya geldik. Trafik sıkışıklığı problemi olmasa daha o bina bize 15-20 yıl daha yetirdi. 50-60 yıl Isparta Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine hizmet etmiş. Şimdi de yeni hizmet binamızdayız. İnşallah bu binamızda 120 yıl hizmet için yeterli olacak. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin gelecek 120 yılına hizmet edecek nitelikte ve özellikte."

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mehmet

01 Temmuz 2017 Cumartesi 17:32

Konu disi olacak ama Sukru beyin caliskanligini biliyoruz.Bir belediye baskani olarak gormek isteriz.

Hıstorical housr

29 Haziran 2017 Perşembe 21:16

Bnce 5200 yıl versin ki ilerde tarihi eser olarak kullanılabilir! Hdm içinde düğün sünnet fln yapılır! Bkz. Efes harabeleri restorant ve düğün salonu!!

üye

29 Haziran 2017 Perşembe 19:14

yeni hizmet binanız hayırlı olsun. Ancak keşke internet hizmeti olsada üyeler oraya gelmeden elektronik ortamda işlerini halledebilsinler.

RSelcan

29 Haziran 2017 Perşembe 15:26

Zannediyorum Hizmet Yeterlilik Belgesi vb hizmetleri sağlayacak olan TSE Temsilciliği de burada faaliyet gösterecek.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR