24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,86 TL
  • 116.603
ISPARTA
KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

İTFAİYE SOS VERİYOR

Yalvaç Belediye İtfaiyesi’nde yeterli personel olmaması ve sadece 1 şoförün görev yapması endişe veriyor. Müderris Mahallesindeki yangında da görüldüğü üzere yangına ehliyeti olmayan görevlilerde müdahale etti

Isparta

Yangın, sel baskını, deprem gibi tabi afetler en fazla mal ve can kaybının yaşandığı vakalar. Bu doğal afetlerde zararı en aza indirgemek için yapılacak tek şey ise tedbir almak. Yalvaç’ta olası büyük bir yangın olması halinde yeterli tedbirin alınmadığı ise bir gerçek.

            5’İ MEMUR 9 İTFAİYECİ GÖREV YAPIYOR

            İtfaiye 24 saat görev yapan birimlerden bir tanesi. Her an olaylara müdahaleye hazır vaziyette bekleyen İtfaiyeciler tam donanımlı ve işini iyi bilen ekiplerden oluşması gerekirken Yalvaç Belediyesi İtfaiye Amirliğinde 1 amir 4 İtfaiye eri, 5 kadrolu memur görev yapıyor. İtfaiye araçlarını geçtiğimiz yıllarda modernize eden belediyede bu eksiklik ise korkutuyor.

            ARAÇLAR MODERN AMA ŞOFÖR YOK

            Belediye’nin İzmir’de modernize ettirdiği itfaiye araçları şimdilik yeterli düzeydeler ancak bu araçları kullanacak şoför olmadığı biliniyor. Zira Müderris Mahallesinde çıkan yangında araçlardan birini İtfaiye amiri Yakup Hisarardınlı’nın getirmesi de bu olayı doğruluyor.

            CANIMIZ ALLAH’A EMANET

            İtfaiyede görevli personelin özel kıyafet, duman maskesi gibi donanımları da tam değil. Nihayet son yangında yoğun duman olması nedeni ile itfaiye erlerinden sadece 1 kişide duman maskesi olduğu diğerlerinin ise yangına müdahale ederken zorlandıkları dikkat çekti.

            Büyük bir yangın olması halinde Belediye bünyesinde görev yapan personelin sayıca yetersiz kaldığı gibi deneyimli olmaması ve teçhizat bakımından da yetersiz olması nedeni ile zor durumda kalacağını belirten vatandaşlar, ‘Direk insan canı ve malına zarar verebilecek yangınlarda tasarruf olmaz. Belediye yönetimi bir insan canından olsa buradan elde ettiği para tasarrufu ile o canını kaybeden bir insanı geri getirebilecek mi? Belki itfaiyede görev yapan insanlar günün büyük bir bölümünü oturarak geçiriyor olabilir ama ani bir yangında da lazım olduğu gerçeğini kabullenmek lazım. İtfaiye araçlarını modernize etmek yetmiyor bu aracı en kısa sürede yangın mahalline yetiştirecek şoföre de ihtiyaç olduğunu da bir kenara yazmak lazım’ şeklinde görüş belirterek uygulamayı yanlış bulduklarını ifade ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR