27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

İSTİKRAR İÇİN YENİDEN AK PARTİ DEDİLER

İSTİKRAR İÇİN YENİDEN AK PARTİ DEDİLER

Isparta

1 Kasım seçimleri için startı veren AK Parti Isparta Milletvekili adayları,  basın toplantısı düzenledi. Toplantıda gündem terör ve ülkede yeniden istikrarın sağlanması için AK Parti’nin tek başına iktidar olması gerektiği oldu.    

 

 AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, seçim startının Isparta’da verildiğini belirterek, yoğun bir bayramlaşma programı içinde olduklarını söyledi. Zabun, “Teşkilat olarak hemşerilerimizle buluşmaya devam edeceğiz.Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan çıkışının adresinin millet iradesine bağlı olduğunu bir kez daha söyleyeceğiz.   Biz sırtımızı vesayet odaklarına şer odaklarına yaslamadık. Milletimizin iradesini başımızın üzerine koyduk. 7 Hazirandan sonra da bu iradeye uygun olarak duruşumuzu ortaya koyduk. Tüm milletimizin önünde süreç  cereyan etti ve hükümet kurma girişmeleri sonuç vermedi. Yine millet iradesine başvurmak anayasal zorunluluk olarak ortaya çıktı. Milletimiz 1 Kasım seçimlerinde bu düğümü çözecektir” dedi.

 

MİLLET İSTİKRAR ARAYIŞINDA

 

AK Parti ikinci sıra Milletvekili Adayı Said Yüce de 7Haziran  sonrası yegane çıkış yolununyine millet iradesine başvurmak olduğunu belirterek  “Teşkilatımızla beldeleri köyleri ziyaret ediyoruz. Her gittiğimizi yerde ilgiyle karşılandık.  Milletimiz istikrar huzur arayışında. AK Parti’nin iktidarında yaptığı hizmetleri AK Parti’ye oy vermeyenler de biliyorlar. Seçimlerden sonra meydana gelen anarşi olaylarından sonra 1 Kasım seçimlerinin başka tartışmalarla devam edeceğini görüyoruz. Özgürlüklerin de  demokrasinin tam anlamıyla yerleşmesinin de,  ülkenin bölünmez bütünlüğü sayesinde olacağı net bir şekilde görülüyor” diye konuştu.

 

1 KASIM SEÇİMLERİNİ KİMSE

 

AK PARTİYE FATURA EDEMEZ

 

7 Haziran seçimleri öncesi pek çok siyasi partinin HDP’nin değirmene su taşıdığını barajı aşması için elinden geleni yaptığını ifade ettiklerini hatırlatan AK Parti Milletvekili ve birinci sıra Adayı Süreyya Sadi Bilgiç de “ MHP ve CHP kanadının HDP ile karşı karşıya gelmeme gayreti içinde olduğunu gördük.  CHP’nin de sanki bir kollama içinde olduğunu gördük. Bunların birlikte nalsı hareket edebildiklerine şahit olduk. 12 Eylül referandumunda özgürlükleri  geniş anlamda koruyan  sivil anayasa girişiminde o gün için hem PKK’nın uzantısı HDP’nin, MHP ve CHP’nin aynı çuval içinde referanduma nasıl karşı çıktıklarını hep birlikte gördük.  Türkiye’de terörün tasfiyesi için çözüm süreci başlattık. Bu süreçte PKK Türkiye’den çekiliyor görüntüsü verirken, başka adlarla yapılanmalara giderek bunlarla mücadele için mevcut kanunlar yeterli olmadığından iç güvenlik  kanunu çıkarıldı. Bu kanunu temeli terörle mücadele edebilmek için güvenlik güçlerinin elini güçlendirmekti. Yine aynı şekilde MHP, CHP ve HDP buna karşı çıktılar.Biz birinci önceliğimiz vatandaşın can ve mal güvenliği derken; onlar bunu önemsemeyerek bu paketi engellemeye çalıştılar. 7 Hazirandan sonra müthiş bir şımarıklık içinde HDP Eş Başkanı ‘Biz gücümüzü PKK’dan  PYD’den  alıyoruz’ demiştir.  Terör olayları tırmandırılmaya başlanmıştır.Kararlı bir biçimde terörün kökünün kazınması için başlatılan operasyonlara da kimlerin ne ölçüde destek verdiği malumunuzdur. Bunun ne 7 Haziran ne 1 Kasım seçimleriyle alakası yoktur.  Terörün tırmanmasındaki sebep, Türkiye’de 7 Haziran sonrası otorite boşluğu olacağı düşüncesiydi. Hiçbir şekilde oluşan parlamentodan koalisyon çıkmayacağını biliyorlar, zaten oluşmasını da istemiyorlardı. Bunu dış güçler, onların taşeronu paralel çete ve terör örgütleri istemiyor. Daha seçim gecesi MHP GenelBaşkanı ‘Biz hiçbir koalisyon içinde yer almayacağız’ dedi. CHP kabul edilemeyecek  taleplerle masaya oturmuştur. Onların temel amacı Türkiye’de istikrarsız bir ortamın oluşturulmasıydı. Ancak ülke hükümetsiz kalmasın, kararlı bir mücadele sürdürülmektedir. Operasyonlar  devam etmektedir. Terör örgütlerinin faaliyetleri bitene kadar bu operasyonlar sürdürülecektir.  1 Kasım seçimlerini de kimsenin AK Parti’ye fatura etme hakkı yoktur. Bu bizim tercihimiz değildir.Diğer partilerin hükümet olmaktan kaçınmalarından kaynaklanan bir süreçtir.Milletimiz Türkiye’nin sağduyusu AK Parti’dir diyerek Türkiye’nin önüne konmak istenen bu açmazlardan çıkaracağını biliyoruz ” dedi.

 

CESARETLERİ YOK

 

Üçüncü Sıra Adayı Haydar Kemal Kurt da “ 1 Kasım seçimleriTürkiye’ni istikrarı kalkınması için vazgeçilmez olan tek başına iktidarı sağlar diye temenni ediyorum.  AK Parti dışındaki partilerin  ülkenin yarınına ilişkin  ellerini taşın altına koyacak cesaretleri olmadıklarını 7 Haziran sonrası gördük. Kendilerini parlamento içinde ama hükümet dışında tutarak siyaset yaptıklarını zanneden bu zihniyete milletimiz gereken dersi verecektir. Biz 76 milyonun memnunu olacağı bir yönetimi talep ederek siyaset yaptık. Biz daha ileriyi düşünerek hükümet ettik. Mevcut sorunların çözümü için gayret gösterdik. Hayal edilemeyecek hizmetleri sunduk. Milletin iradesiyle oluşacak bir iktidar bazı dış ve iç güçler tarafından istenilmiyor.  7 Haziranda yapılan seçimler bu ülkeye iktidar sağlayamadı. Anayasa gereğince yeniden seçime gidiyoruz. Bizim millete taahhüdümüz yine mili iradenin tek güç kaynağı olduğu bir yönetim” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

okur yazar

26 Eylül 2015 Cumartesi 20:19

ülke güvenliği ve istikrar için akp,ye oy yok

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR