28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,706 TL
  • 5,507 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISTEM BÜYÜYOR

Üretmeyen toplumlar esarete mahkûmdur

Isparta

Gül ve Halı Festivali kapsamında temeli Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından atılan ve iki ayda bitirilmesi planlanan Isparta Belediyesi şirketlerinden ISTEM’in Doğal Taş Kesme Fabrikası ek tesislerinin, taş kesme makinesi geldi. İnşaat alanının zemini tamamlanırken, geçen günlerde Isparta’ya gelen taş kesme makinesinin ilkinin montajı gerçekleştirildi. Fabrika alanında incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 10 Haziran’da temeli atılan ek tesislerin 30 Temmuz’da açılışının yapılacağını ve fabrikanın şehre istihdam sağlayacağını, bunun yanı sıra da önemli bir ekonomik girdi elde edileceğini söyledi.

ISTEM fabrikasında üretilen kaliteli ürünler şehre yansıtılıyor. Bugüne kadar emsallerine göre daha kaliteli üretilen ürünler yeni ek tesislerin kurulmasıyla birlikte kalitesini daha da yükseğe taşıyacak. ISTEM bünyesinde RoseStone markasıyla üretilen malzemeler, şehirde dayanıklı asfaltların yapıldığı caddeler olmak üzere değişik yerlere döşeniyor.

Fabrika alanında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Yapısal olarak bu fabrikamızın yıllarca esnemeden, çatlamadan çalışmalarını sürdürebilmesi için çalışmalar yaptık. Depreme ve titreşime dayanıklı, geleceğe yönelik olarak planlama yaptık. Bu fabrikamızı iki ay içerisinde tamamlayacağız dedik ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. 30 Temmuz’da bu fabrikamızın açılışını yapıyoruz. Bu fabrikayı yapmaktaki gayemiz daha kaliteli mal üretme düşüncesidir. Emsallerimize göre ürettiğimiz mallarımız onlara göre çok kaliteli. Biz emsallere göre değil, ihracata yönelik tesisler kuruyoruz.

Diğer yandan şehrimizde kaliteli üretimler de yapmaya başladık. Yeni tesislerimizin ürünleri de çıkınca daha kaliteli ve uzun yıllar dayanacak kaldırımlar yapma programımız var. Bu uygulamaların bazıları şehrimizdeki kaldırımlarda yapıldı. Bu aşamadan sonra şehrimize daha kaliteli, daha özel işler yapılsın istiyoruz. Bizim koyduğumuz taş yüzyıl yerinde duracak. Halbuki daha önce konulan taşlar neydi, konulduğu günün akşamında yerinden oynuyordu, kırılıyordu, ertesi gün tamirat giriliyordu. Bu olayı da çözüyoruz. Bu kayırmacılık, lüzumsuz yere kayırılarak yapılan ihaleler, kalitesiz işçilik, kontrolsüzlük gibi olaylar vardı. Bu olay yalnız Isparta’da da değil, tüm Türkiye’de de var. Bunu da kökünden çözmek istiyoruz. Dayanıklı kaldırımlar, dayanıklı mallar bu milletin, tüyü bitmedik yetimin hakkı. İşte bu şekilde taşlar, attığınız temeller yıllarca dayanmak suretiyle korunabilir. Kaliteli yapmak baştan, aşağı kardır.

Bu fabrikamızın üretimi 30 Temmuz’da başlayınca buradaki net elde ettiğimiz kaliteyi, bu sefer diğer fabrikamızda da tekrar revizyon devamı olacak. Revizyon fabrikamız çalışırken yapılacak. Mal kaybı verdirmeden yapacağız. Dolayısıyla kalitemizi en üst seviyeye çıkaracağız. İnşallah bu fabrikalarımız, yetiştirdiğimiz bu ustalarımız Isparta’mıza çok ciddi anlamda güzellik, kalite verecektir.

Yeni tesislerimizin devreye girmesiyle birlikte 12 kişiye daha bir istihdam yaratmış oluyoruz. Çalışanlarımızı artırmış oluyoruz. Onun için de sevinçliyim. Çünkü üretmeyen toplumlar esarete mahkûmdur” dedi.

Diğer taraftan Yalıtım ve İzolasyon Fabrikası’nı da tamamlayacaklarını aktaran Başkan Günaydın, orada da 30 kişiye yakın bir istihdam oluşturulacağını dile getirdi. Günaydın, “İşte ekonominin en kötü anlarında istihdam yaratma olayları çok önemlidir. Biz o prensipleri kaçırmadan çalışıyoruz. İnşallah Isparta’mıza daha sonra kuracağımız yeni fabrikalarla da şehrimizin yatırımda, finansında ve istihdamında da bir lokomotifi olma yoluna da girmek üzereyiz. Isparta Belediyesi şirketleriyle birlikte lokomotif olacaktır. Biz burada fabrikaları var ediyoruz. Yok edilen, satılan fabrikaları da var ettik, bundan sonra da edeceğiz. Isparta artık bu güzel örnekleri gördükçe de ileride daha kararlı düşüncelere de sahip olma imkânlarını bulabilir umudunu da taşıyorum” şeklinde konuştu.

 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR