20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

İŞTE YENİ KONSEPTİYLE KIZILDAĞ

‘38. Turizm Haftası’ etkinliklerine tadilatı yapılarak ülke turizme yeniden kazandırılan Kızıldağ Milli Parkında düzenlenen programla start verildi.

Isparta

Vali Vahdettin Özkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Cömert, Şarkikaraağaç İlçe protokolü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen programda yeni konseptiyle hizmete açılan Kızıldağ Milli Parkı, katılımcılardan tam not aldı.

            Turizmin insanlığı kaynaştıran bir araç olduğunu belirten Vali Özkan; “Turizm var olan güzelliklerimizi, özelliklerimizi, tarihimizi ve kültürümüzü ortaya koyarak paylaşmanın bir anahtarıdır. Öncelikle bölgemizin ve ilimizin zenginlik kaynaklarının kendi insanımız tarafından iyi bir şekilde tanınması ve farkında olunması önemli, akabinde dışarıdaki insanlık alemine tanıtmak ve sunabilmek daha da önemli. Bu manada yeniden turizme kazandırılan Kızıldağ Milli Parkı ilimiz ve ülkemiz turizmi açısından büyük önem arz etmektedir. O nedenle valilik ve kaymakamlık olarak iyi bir koordinasyonla burayı daha ileriye götürülebilmek için birlikte çalışmalar yapacağız. Burada gerçekten bir farkındalık oluşturulmuş, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

            Konuşmasının ardından katılımcılarla birlikte yenilenen Kızıldağ Milli Parkı’nın açılışını yapan Vali Özkan, tesisleri gezerek incelemelerde bulundu.. Güzel bir çalışma yapıldığını belirten Vali Özkan, emeği geçenlere teşekkür etti. 

            Turizm Haftası, hafta boyunca çeşitli tanıtıcı etkinliklerle devam edecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

MAHMUT AKSU

17 Nisan 2014 Perşembe 12:09

Aynı ilginin sütçüler ilçesi çandır köyü yazılı kanyon milli parkı kenarınada gösterilmemesi ne kadar acı. hayatlarından 100 yıllardın hiç vali, kaymakam görmemiş bu sıcacık insanların insanlıklarını görmezden gelerek korkunç bir doğa katliamına izin verilmesi işe için en korkunç tarafı. üstelik bu izin veren ilgililerin bölgeyi bir kez bile görmemesi işin en tuhaf yanı. sütçüler ilçesi çandır köyün söğüt yaylası civarındaki tamamen kanunsuz, hukuksuz, her tarafı pislik dolu, ihanet dolu doğa katliamlarına karşı gözlerini kapatan bu kişileri Cenab ı Rabbim affetmeyecektir. buraları görecek ne göz kaldı, duyacak ne kulak!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR