23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,760 TL
  • 5,610 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

İŞTE UZAKTAŞ KİMDİR? BUGÜNE KADAR NELER YAPMIŞTIR...

2014 Mart yerel seçimleri için beş yıldır bekliyorduk. Nihayet partimizin adayı da bugün (13 Aralık 2013-Cuma) itibarı ile Başbakanımız tarafından açıklandı. Nuri UZAKTAŞ bey. Nuri beyin başta Ispartamıza, partimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını niyaz ediyorum.

Isparta

Öncelikle bu yazının bir önceki “Beş Yıl Bekledik, Üç-beş gün daha bekleriz” başlıklı yazımızın yorumlarında yazılan “tarafgir” olacağı gibi kanaatinizin yersiz olduğunu belirterek başlamak istiyorum. Zira bu yazımız ile, bir önceki mezkur yazıma ve diğer tüm yazılarıma olumsuz yorum yapan arkadaşlarıma bakış açılarının farklı olabileceği noktasından hareketle görüşlerine saygı duyduğumu ifade ediyorum.

Evet, Uzaktaş bey adayımızdır. Ak Partinin belediye başkan adayı. Ispartamızın adayı. Başbakanımızın Isparta’daki yol arkadaşı. Son referandum seçimlerinde ülke ortalamasının üzerinde bir ekseriyetle “evet” diyen Ispartamızın Ak Parti belediye başkan adayı.

Neden UZAKTAŞ bey oldu? Diyenler için şu cevapları hatırlatmamızda faydalar var:

1-    Uzaktaş bey, tüm diğer aday adaylarımız gibi bu güne kadar dünya görüşü itibari ile Ak Parti’nin standartlarına yani parti profilimize uyan bir duruş sergilemiştir.

2-    Uzaktaş bey, Isparta İmam-Hatip Lisesi mezunudur ve yüksek tahsilini de Ankara Üniversitesi’nde “Siyasal Bilgiler” okuyarak tamamlamıştır. Bu anlamda müstakbel bir belediye başkanı olarak edindiği mesleğini icra edecektir.

3-    Uzaktaş bey, hem kendi ailesinde hem de hanımının aile çevresinde şehrimizde uzun yıllar ikamet eden, hemşerimiz Bediuzzaman Said Nursi Hazretlerinin terbiyelerine paralel olarak yetişmiştir. Ülkemizde şu günlerde pompalanmak istenen “parti-cemaat” çatışması adına ilaç gibi bir isimdir. Zira Başbakanımızduygusal davranmayarak olaya yanlı bakmamış ve tabiri caizse yıllardır bu partiye hizmet eden biri olarak, Sezar’ın hakkını Sezar’a vermiştir.

4-    Uzaktaş bey, halktan biridir. Yüksek falan filan hiç değildir. Peygamber hiç değil, melaike hiç değildir. İl teşkilatımızda il başkanı olarak görev yaparken, sokaklardan geçerken, kendisi hakkında “selam vermedi, selam almadı, soğuk suratlı, tanımıyoruz” gibi eleştiriler Ispartamızın geleceği adına “haklı” eleştiriler değil, “şahsi” eleştirilerdir. Belediye başkanından beklenen şey şehrimizi yarınlara taşımasıdır.

5-    Uzaktaş bey, teşkilatı içinde gösterdiği performans ve liderlik vasıflarını şehrimiz ve halkımız için de kullanacak ve partimizin çizgisine ve partimizin hizmet anlayışına yerel anlamda katkılar sağlayarak, Başbakanımızın yol arkadaşı olacaktır.

6-    Uzaktaş bey, aldığı eğitim ve kültür gereği hanımını, kayınbiraderini ve yakın aile çevresini belediye yönetimine katmayacaktır. Zira aldığı “siyasal bilgiler” eğitimi ile buna zaten ihtiyacı yoktur. Kendisi bu işibaşkan sıfatıyla yakın çevresinden destek almadan pekâlâ yürütebilecek yetenektedir.

7-    Uzaktaş bey, tape kayıtlarına düşmeyecek ve hakkında bilmem kaç trilyonluk zimmet davalarıyla yargılanmayacaktır. Zira henüz adaydır. Yetişmiş olduğu çevre, temsil ettiği parti misyonu referansı olacaktır.

8-    Uzaktaş bey, iktidarın yani iktidar partisinin belediye başkan adayıdır. Belediye başkanı olduğunda şehri ziyarete gelen bakanlarımızdan “borcumuz yok, sizden bir şey istemiyorum” demeyecek ve  şehrimizin yarınları için kaynaklar ve yatırımlar isteyecektir. Hatta Başbakanımızdan geçmiş dönemden kalan borçlar içinyardımlar isteyecektir. İktidardan, iktidar partisinin belediye başkanının kaynak istemesi kadar doğal ne olabilir.

9-    Uzaktaş bey, yaklaşık 20 yıldır yılan hikayesine dönen ITKM inşaatını bir an önce bitirecek ve kişiselkaprislere kesinlikle girmeyecektir. Zira Eski Çarşamba pazarını kendisi yıkmamış, yeni ITKM’yi de kendisi yapmamıştır. Onun derdi, ITKM’nin bitirilemeyişinden dolayı şehrimizin daha fazla paralar ve daha fazla katma değerler kaybetmemesi olacaktır.

10-          Uzaktaş bey, kişisel kavgalara düşmeyecektir. Siyaset arenasında yeni bir aktördür. Henüz hata yapmamıştır. Yapmayacaktır da inşallah. Kambursuzdur. Karın ağrısı yoktur. Eşini kimse tanımaz, eğer kızı varsa ne iş yaptığını kimse bilmez. Kayınbiraderi belediyeye girmemiştir, girmeyecektir de inşallah. Gelecekse de eniştesini ziyaret edip, çayını içip, çekip gidecektir. Kayınbiraderi belediye şirketlerinde yönetim kurulu üyesi asla olmayacaktır inşallah.

11-          Uzaktaş bey daha önceki belediye başkanlarımızdan tecrübe ettiğimiz “teşkilatı ile geçinememek, kavga etmek” gibi problemlere düşmeyecektir. Zira teşkilatın taa içinden gelmektedir. Teşkilat-başkanlar uyumunu onun kadar kimse daha iyi yapamayacaktır. Bu şehre hizmette beraberliğin ne anlama geldiğini en iyi “o” bilecektir.

12-          Uzaktaş bey, sokaklarda veya caddelerde olduğunda yine bazılarımızı belki görmeyecek ve belki deselam vermeyecektir. Ancak bu onun burnu havada, yüzü soğuk, hemşerileri ile ilgilenmediği anlamına asla gelmeyecektir. Şehri için var gücüyle çalışmaktan başını kaldıracak zamanı olmayacaktır. Yarınlarda seçim meydanlarında bu şehir için projelerini tek tek ortaya koyduğunda kendisi hakkındaki endişelerin ne kadar yersiz olduğu görülecektir.

13-          Hasılı Uzaktaş bey, 13 Aralık 2013 tarihinde açıklanan ismine, “Nuri” ismiyle müsemma olarakçalışacak ve aldığı terbiyenin ışığında bu memlekete hizmet edecektir. Belki sizi bazılarımız çok tanımıyorolabilir ama 2014 Mart’a kadar kendinizi yakinen tanıtacak ve Ispartalıların aradığı başkan adayı olduğunuzu göstereceksiniz. Hz. Ömer gibi bir şehrü’l-eminlik yakışacaktır size. Ispartalı olarak beklentimiz bu. Hayırlı cumalar olsun hepimize. Hayırlı Cumalar Nuri başkan. Mübarek bir Cuma günü omzunuza yüklenen bu sorumluluğu güzel hizmetlerinle şereflendirin inşallah. Evet, Uzak ara UZAKTAŞ olsun. Yolunuz açık olsun, Rabbim utandırmasın…

İsmail TANIŞMAN—Belediye Meclis Üyesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR