20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İŞTE POLİSİN MÜTHİŞ BAŞARISI

1 milyon 13 bin lirayı çalan hırsızları ayak izi ele verdi. Altın Kereste Fabrikasına girerek yaklaşık 1 milyon TL'ik nakit para, döviz ve çek çalan 3 hırsız İstanbul'da yakalanarak Isparta'ya getirildi.

Isparta

Davraz Mahallesi Çevre Yolu Keresteciler Sitesinde ticari faaliyetini sürdürmekte olan ve İşadamı Ali İhsan Altınok’un sahibi olduğu Altın Kereste Fabrikası geçtiğimiz hafta içerisinde soyuldu.

 

HIRSIZLAR KASAYI KIRARAK AÇTI

Elektriklerin kesik olması nedeniyle güvenlik kameralarının çalışmadığı bir gece fabrikaya giren 3 zanlı, fabrikada yönetim bölümünde bulunan odaların kapılarını kırarak ortalığı didik didik etti. Kasanın anahtarını bulamayan zanlılar Çelik Kasa’yı kırarak içindeki para, döviz ve çekleri alarak kaçtı. Ancak, söz konusu zanlılar iki gün sonra İstanbul’da yakayı ele verdiler.

 

ALTINOK; “KAPILARI VE KASAYI KIRMIŞLAR”

Altın Kereste Fabrikası Sahibi Ali İhsan Altınok, hırsızlık olayını kısa sürede aydınlatan Emniyet mensuplarına teşekkür ettiğini belirterek, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçtiğimiz Hafta Pazartesi günü sabah fabrikaya geldiğimizde ortalığın darma dağın olduğunu gördük ve yaptığımız araştırmada kapıların kırıldığını, kasanın da kırılarak içindeki  1 milyon TL, 6 bin dolar ve 116 adet çekin çalındığını fark ettik. Hemen Emniyeti arayarak durumu bildirdik. Olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri fabrikada incelemelerde bulunarak delilleri topladılar. Bize de verdiğimiz ifadenin ardından hırsızların ve çalınan para, döviz  ve çekler bulunduğunda haberdar edeceklerini belirttiler. Bizde beklemeye koyulduk.

 

“GİDEN PARALARIN BULUNACAĞINA İHTİMAL VERMİYORDUM”

Aslında çalınanların bulunup bana geri döneceğinden pek ümidim yoktu ve ihtimal de vermiyordum. ‘Artık gitti’ diye düşünüyordum. Ancak, Emniyetimizin başarılı çalışmaları ile hırsızlık olayı kısa sürede çözüldü ve ben bin dolar eksiği ile çalınan eşyalarıma kavuştum. Emniyete çok teşekkür ediyorum.

 

“SOYGUNU PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE YAPMIŞLAR”

Hırsızlık olayından üç gün sonra Emniyetten beni aradılar ve Emniyete kadar gelmemi istediler. Gittiğimde fabrikamı soyanların birisi Diyarbakır, 2’si Mardin nüfusuna kayıtlı 3 kişinin olduğunu söylediler. Bu şahıslar hırsızlık olayından iki gün önce Antalya’dan bir araç kiralayarak Isparta’ya gelip hırsızlık yapacakları yerlerin keşfini yapmışlar ve ardından hırsızlık olayını gerçekleştirmişler. İşyerimde hırsızlık yaptıkları gece geç saatlerde fabrikama gelerek camı kırıp içeri girmişler ve o gün elektrikler de kesikti onun için fabrikamdaki 18 güvenlik kamerası çalışmadığı için görüntü elde edilemedi.

Yüzlerinde maske, ellerinde eldiven takarak alt kattaki Yazıhanemdeki tüm masaların çekmecelerini karıştırmışlar, bilgisayarların şifrelerini almışlar. Daha sonra üst kata çıkarak oradaki odaların da kapılarını kırarak içeriye girmişler. Gizli odadaki kasayı dışarı çıkarıp kırmak suretiyle açmışlar ve içindeki  1 milyon TL, 6 bin dolar ve 116 adet çeki alarak tekrar Antalya’ya dönmüşler. Hırsızların fabrikada bu olayı 1 veya 1,5 saatlik bir süre içinde gerçekleştirdiklerini tahmin ediyoruz. Aynı şahıslar fabrikamdan çaldıkları paraların 300 doları ile kendilerine yeni giyecek bir şeyler almışlar. Daha sonra kiraladıkları aracı teslim edip başka bir araç kiralayarak İstanbul’a gitmişler. Ancak, Emniyetimizin titiz ve başarılı çalışması sonucu yakalanarak Isparta’ya getirildiler. Şimdi kendileri yargı önünde hesap veriyor. Ben ise çalınan paralarımdan hırsızların harcadığı bin dolar eksiği ile teslim aldım ve çok mutluyum” dedi.

 

“EMNİYETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İşadamı Ali İhsan Altınok, büyük gayret göstererek bu hırsızlık olayını kısa zamanda aydınlatan Emniyet mensuplarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR