27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

İŞTE O SÖZLER

Yerel seçimlerin bitmesiyle birlikte gözler genel seçimlere çevrilmeye başladı. Milletvekilliğini düşünenler yavaş yavaş basın açıklamaları yapmaya ve adaylıklarını beyan etmeye başladılar.

Isparta

Emekli Vali Memduh Oğuz, da milletvekilliği adaylığını açıkladı. Memduh Oğuz,  Türkiye Cumhuriyeti devleti için bunca yıl yaptığı hizmetleri bundan böyle milletin vekili olarak yapmak istediğini beyan etti.
Ak Partiden aday adayı olacağını açıklayan Emekli Isparta Valisi Memduh Oğuz; Isparta siyasetinde çok ses getirecek iddialarda bulundu.
Memduh Oğuz yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Genel seçimlere daha çok vakit  var. Ondan önce cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Süreç içerisinde pek çok sosyal ve politik hadise gerçekleşecek.  Biz bu süre içerisinde de inandığımız "İlim Şehri Isparta" fikrinin tahakkuku için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunun dışında bir gayretimiz yoktur. Hiç bir pozisyon talebimiz de yoktur. Milletimizin ve Devletimizin bize bu güne kadar verdiği  makam ve imkanlara ancak teşekkür borcumuz vardır. Bunu da sağlığımız elverdiği müddetce kendi ilgi alanımızda hiç bir karlılık beklemeden hizmet ederek ödemeye devam edeceğiz.
Amacımız Isparta'mıza tarihi  "İlim Şehri "  misyonunu yeniden kazandırıp O'nu insanlık için bir ilim ve irfan merkezi haline getirmektir.  
Dar görüşle, günlük veya kısa vadeli çıkar planlarıyla bu kutsal hedefi anlayabilmek mümkün değildir. 
    Oysa bu hem Isparta'nın hem ülkemizin hatta tüm insanlığın huzur ve nutluluğuna yönelik büyük bir projedir. Bütün rütbe ve makamlar bu mukaddes hedef yanında küçük ve      değersiz  kalır.
Kanaatimiz odur ki Isparta sosyal ve siyasi hayatında "İlim Şehri Isparta" hareketinin ağırlıklı, etkili ve belirleyici bir yeri olduğu süreç içerisinde net olarak görülecektir.
KISACA MEMDUH OĞUZ
Memduh Oğuz (d. 1948, Nevşehir, Türkiye), Türk bürokrat.
    Avanos, Çayeli, Afşin, Derinkuyu, Dicle, Hayrabolu kaymakamlığı, iki yıl Hayrabolu belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1982 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. Bu görevde iken İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliğine atandı. Ardından sırasıyla Burdur, Tekirdağ, Kocaeli, Kırklareli valiliği görevlerini yürüttü. 15 Aralık 2010 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Isparta valiliğine atanmıştır. Ağustos 2013'te emekli olmuştur. Kendisi Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Isparta Belediye Başkanlığına adaylık başvurusu yapmıştır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

barbaros32

19 Nisan 2014 Cumartesi 13:12

Chp li bir vekil sayesinde herhalde isparta alacagi dersi cikarmistir eger ismarlama bir vekil yine ispartadan aday olacaksa skmdiden o pariye oyumuz yok haydar oner verdi gazi ispartaya gitti sonra isparta chp il baskanligi eskisi yenisi birbirine dustu eger simdide oguz akp den vekil olursa isparta simdiden kaybetti acik acik yaziyorum bu tur insanlar devletin yetkisi ile bir sehre atanip milletin sempatisini kazanip sonra bu olayi kendi lehlerine cevirerek vekil olup kacip gidiyorlar akilli ol isparta sana kendi vekillerin bursey yapamiyorki secilen yabancilar ne yapsin bir tanesi basimizda hala ornek o yuzden eger ispartali olmayacak ve suanki ako vekilleri olacaksa oy moy akp ye yok

Ercan

18 Nisan 2014 Cuma 21:23

Önce Ispartalı olacaksın.Evini satıp gitmeyeceksin.Ispartalının aklını yitirdiğini falan düşünmeyeceksin.Pensilvanyadaki en büyüğe selam gönderdiğin günü hiç unutmayacaksın.Kendi işine yani emekli olup yaşamını kendi kendine devam ettirerek insanların aklıyla alay etmeyeceksin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR