visitor analyticsvisitor analytics

İŞTE HİZMET BUDUR

İŞTE HİZMET BUDUR
12 Kasım 2015 Perşembe 15:58

Yılda 70 bine yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Yazılı Kanyon yolu Isparta Belediyesi tarafından sıcak asfaltla kaplanıyor. 2 km’lik yolda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Günaydın, “Yaptığımız çalışma ile hem turizme katkı sağlıyoruz, hem de devletimize 1,5 milyon lira kazandırmış oluyoruz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Sütçüler Çandır’daki Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’na ulaşımı sağlayan 2 km’lik stabilize yolu Isparta Belediyesi sıcak asfaltla kaplıyor.

Isparta Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında 9 Kasım’da başlayan ve 9 Aralık 2015’te tamamlanması öngörülen yolun henüz ikinci çalışma gününde yolun yarısının asfaltlanması işi tamamlandı. Isparta Belediyesi çalışmaları birkaç güne kadar yol çizgileri ile birlikte tamamlamayı hedefliyor. Isparta Belediyesi Asfalt Üretim Fabrikası’nda ürettiği sıcak asfalt 135 km öteye taşınarak yolun asfaltlanması sağlanıyor.

Yazılı Kanyon Tabiat Parkı yolunda belediye tarafından gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, yolun Isparta Belediyesi tarafından yapılan protokol kapsamında asfaltının döküldüğünü söyledi. Bugüne kadar ilgili yolda ciddi bir yol çalışmasının yapılmadığını, dünya harikası Yazılı Kanyona her yıl yerli ve yabancı 70 bine yakın ziyaretçinin geldiğini anımsattı. Yolun bozuk olmasından kaynaklanan problemlerden dolayı ziyaretçilerin şikâyetlerinin bulunduğunu ve ziyaretlerin düştüğünü bunun da beraberinde turizm gelirinin düşmesine neden olduğunu kaydetti.

Yapılan çalışma ile birlikte tanıtıma da katkı sağlanmış olacağını ve yoldan kaynaklanan şikayetlerin de giderilmiş olacağını aktaran Başkan Günaydın, “Turizmimizin canlanmasını istiyoruz. Yolumuzu bitirdikten sonra yol çizgilerini de yapacağız. Normal şartlarda bu yolun yapımı 3 ay alır. Bizim Milli Parklarla yaptığımız protokolde bir ayda bitirilmesi yer alıyor. Ancak biz daha işe başladığımızın ikinci gününde yolumuzun yarısından fazlasını tamamlamış olduk. Burayı toplamda 5 gün içerisinde tamamlayarak teslim edeceğiz. Hem maddi olarak hem de turizm açsından şehrimize bir kazanç sağlıyoruz” dedi.

Sözleşme gereğince 2 km’lik iş karşılığında 550 bin lira + KDV’ye anlaşıldığını, normal şartlarda ihale edilmesi halinde bu yolun 2 milyon liraya mal olacağını kaydeden Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Isparta Belediyesi olarak turizme katkı, devletimize de 1,5 milyon lira kazandırmış olduk” görüşlerinde bulundu.

2 km uzunluğunda ve 6,5 ile 8,5 metre arasında değişen yol genişliğinde dökülen asfaltın yüksekliğinin sıkıştırılmış olarak 11-12 cm olduğunu aktaran Günaydın, “Dağın başına da, şehrin merkezine de yapsak, kalitemizden asla taviz vermiyoruz. Bu yolumuz uzun yıllar kalacak ve torunlarımıza kadar ulaşacak. Yapılan bu çalışmalarımızın Isparta’mıza, ülkemize ve turizmimize hayırlı olmasını diliyorum. İşte hizmet budur” şeklinde konuştu.

Müezzinler Köyü Muhtarı ve aynı zamanda Yazılı Kanyon Parkı işletmecisi Mustafa Acar da, parkın yılda on binlerce kişi tarafından ziyaret edildiğini söyleyerek, gelen ziyaretçilerin yoldan şikayetçi olduklarını bununda yapılan şu anki çalışmalarla giderildiğinden bahsederek, “Milli Parklarımız ve Isparta Belediyemiz işbirliği yaptı ve yolun yapımını gerçekleştiriyor. Allah razı olsun” dedi.

ÇAYBOYU YÜRÜYÜŞ YOLU KAUÇUK İLE KAPLANIYOR

Isparta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülençalışmalar kapsamında çocuk oyun alanlarının ardından Çayboyu’nda da yenilemeçalışması devam ediyor. Bu kapsamda çocuk oyun alanlarının kauçuk zeminlekaplama çalışmaları gerçekleştirilirken, geçen günlerde beton dökümü tamamlananÇayboyu’nda da yürüyüş yollarına kauçuk dökümü yapılıyor. Çayboyu’ndaki yürüyüşyolları genişletilirken, günün şartlarına daha da uygun hale getiriliyor veardından kauçuk döküm işleri sürüyor.

Çayboyu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen IspartaBelediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Çayboyu yürüyüş yolu ile 21çocuk oyun alanında toplam 4 bin metrekarelik alanının zemininin kauçuk ilekaplandığını söyledi.

Toplam bin 500 metrekareden oluşacak Çayboyu yürüyüş yolukauçuk kaplama işi ile birlikte Çayboyu’ndaki yürüyüş yolunun genişletildiğinisöyleyen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Çayboyu’ndaki yürüyüşyollarımızı genişlettik ve zemini kauçuk ile kaplıyoruz. Böylecevatandaşlarımız burada daha sağlıklı yürüyüş yapabilecekler. Çayboyu’ndayenileme çalışmalarımız sürüyor. Köprülerimiz daha estetik bir görünümekavuşuyor. Çayboyu’nda yine peyzaj çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çayboyu’nuinsanlarımızın daha güzel bir ortamda yürüyüş yapabilmelerini ve daha güzelvakit geçirebilmeleri için yeniliyoruz. Çalışmalar oldukça iyi gidiyor.Şehrimizdeki sağlıklı yollarımızı daha da geliştireceğiz. Yapılan çalışmalarınvatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

körler sağırlar

spartans
13 Kasım 2015 Cuma 17:29

merkezin bir sürü sorunu varken bu ne iştir anlamadım.bu adam ısparta ile resmen dalga geçiyor.

0 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

oyy oyyy

spartans
13 Kasım 2015 Cuma 17:27

başkan sav ı kaderine terkederken yazılı kanyona yol yapmak ne demek.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.yok artık....

0 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

ahh ıspartam

evin önününü süpür
13 Kasım 2015 Cuma 16:46

sayın baskan tönge mahalelesine giden çunur arayolu fatih mh pazar yeri ilerisi burlar bitti sütçüler kanyon yolumu kaldı insaf ha ayvalı köyü kesme köyü arasınıda unutma ****arda berbat insanlar yolda ölmekten doğurmaktan kurtulur dua alırsın devlet yetişemiyo sen çözersin görüyüm seni

0 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

şehiriçi asfalt

karamurat
13 Kasım 2015 Cuma 11:49

sayın başkan sen önce şehir içindeki yamalı bohça gibi olan yolların asfaltını yap. Cuma pazarının alt tarafındaki bahçalievler sokaklarına bak.. 50 metrelik bir yolda en az 10 yama var.. ayrıca küçük dar sokaklardaki çöp dağlarına bak..

4 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

yol

sengetli
13 Kasım 2015 Cuma 09:45

sn.başkan alkışlıyoruz hizmetlerden dolayı.yalnız halıkent mahallesinin ara sokakları yollar çok kötü.buralarda yeni asfalt dökülürse çok memnun oluruz.alt orta yol asfalt yapıldı.diğer yerler duruyor.

1 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

Kazık

Kazık
12 Kasım 2015 Perşembe 19:49

Ada'm asfaltı bedava dökmüş. Ziya devleti yine kazıklamış. Yazık, yazık

3 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

DELİ BİLE YAPAR

ALİ
12 Kasım 2015 Perşembe 18:27

İŞİ GAYDI ANGARİ SANKİ ÇOK BÜYÜK MATAF ONU DELİ YE SORSAN O BİLE YILLAR ÖNÇEDEN DÜŞÜNÜR YAPAR KAPALI PAZAR ALANI NERDE İTKM NE OLDU ZATEN YUSUFUN SON ŞANSI BİR DAHA KAZANMASI ZOR VE MHP BELEDİYE KAZANMASI ODA ÇOK ZOR MHP LEKEYE SÜRDÜ KAZANMA ŞANSI SIFIR BELEDİYELİK DİYORUM

3 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

????

+32
12 Kasım 2015 Perşembe 17:42

SAYIN BAŞKAN ÇAY BOYU YOLU SADECE SENİN EVİNİN ARKASINDAN MI İBARETO DERE ÇEVRE YOLUNA KADAR GİDİYOR.NE HİKMETSE DEMİR KÖPRÜDEN AŞAĞIYA GEÇİLDİMİ GERÇEKTEN DE DERE KENARI GÖRÜNÜM OLUYOR.Bİ GİT ORALARI İNCELE İSTERSEN SAYIN YUSUF ZİYA GÜNAYDIN BAŞKAN

11 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

TOZLU SOKAKLAR

Ali ertokuş
12 Kasım 2015 Perşembe 16:16

Be kardeşim gazikemal mahallesi sokakları toz ve topraktan geçilmiyor yapmayacaktın niye söktün eski yolu önce Isparta'nın yollarını yap.köy yollarını görevi olanlar yapsın.Yazık oluyor kış geliyor nezaman yapacaksın?

11 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

KÖYLERDE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

KÖYLERDE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

KÖYLERDE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Ramazanda Hurma Badez'den Alınır

Ramazanda Hurma Badez'den Alınır

Ramazanda Hurma Badez'den Alınır

ISPARTA-KEÇİBORLU YOLUNDA MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

ISPARTA-KEÇİBORLU YOLUNDA MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

ISPARTA-KEÇİBORLU YOLUNDA MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

LİSE ÖĞRENCİSİ CEYNUR DALDAL KİTAP YAZDI

LİSE ÖĞRENCİSİ CEYNUR DALDAL KİTAP YAZDI

LİSE ÖĞRENCİSİ CEYNUR DALDAL KİTAP YAZDI

ISPARTA VALİLİĞİ FETÖ/PDY SORUŞTURMASINDA SON SAYIYI AÇIKLADI

ISPARTA VALİLİĞİ FETÖ/PDY SORUŞTURMASINDA SON SAYIYI AÇIKLADI

ISPARTA VALİLİĞİ FETÖ/PDY SORUŞTURMASINDA SON SAYIYI AÇIKLADI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ RAMAZAN AYININ İLK İFTARINI SEÇMENLERİYLE AÇACAK

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ RAMAZAN AYININ İLK İFTARINI SEÇMENLERİYLE AÇACAK

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ RAMAZAN AYININ İLK İFTARINI SEÇMENLERİYLE AÇACAK

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

İşte Isparta ekonomisinin durumu

İşte Isparta ekonomisinin durumu