visitor analyticsvisitor analytics
21 Temmuz 2017 Cuma 13:37

İŞTE FEVZİ ÖZDEMİR'İN YENİ OTOGAR İÇİN AÇTIĞI İPTAL DAVASININ GEREKÇESİ

İŞTE FEVZİ  ÖZDEMİR'İN YENİ OTOGAR İÇİN AÇTIĞI İPTAL DAVASININ GEREKÇESİ
06 Aralık 2016 Salı 11:50

İŞTE FEVZİ ÖZDEMİR'İN YENİ OTOGAR İÇİN AÇTIĞI İPTAL DAVASININ GEREKÇESİ

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Fevzi Özdemir, düzenlediği basın toplantısı ile Belediyenin Çünür Mahallesi'nde yapacağı yeni otogar için Isparta İdari Mahkemesi nezdinde yürütmeyi durdurma talebiyle iptal davası açtığını duyurdu. Yeni otogarın yerinin yanlış olduğunu savunan Özdemir, şu açıklamayı yaptı: Pek çoğunuzun malumu olduğu üzere, Belediye Başkanlığınca yapılacak olan yeni otogar tarafımdan tartışmaya açılmıştır. Belediye Başkanlığı, tarafımca ileriye sürülen itirazlara konunun ciddiyeti ile mütenasip cevaplar vermemiştir. Bunun yerine konunun önemi gözlerden saklanarak, şahsımın bu konulardaki uzmanlığı tartışma konusu yapılarak demagojik bir dil kullanılmıştır.

Onbeş yıldır Isparta siyaseti ile uğraşıyorum. Elimdengeldiğince Isparta için projeler üretiyor ve bunları her ortamda kamuoyu ile paylaşmaya çalışıyorum. Yaklaşık on yıldır da yeni otogar inşası konusundakonunun uzmanları ile belki de yüzlerce defa görüştüm ve fikir alış verişindebulundum.

Öncelikle kesin bir dille şunu belirtmeliyim ki, Belediyeninyeni otogar alanı için seçtiği yer son derece yanlıştır ve Isparta’nıngeleceğine saplanmış bir hançerdir.

Belediye başkam bu alanın 30-40 yıl önce belirlendiğinisöylüyor.

Sizlere soruyorum 30-40 yıl önceki Isparta’da mı yaşıyoruz?,

30-40 yılda Isparta hiç mi değişmedi, gelişmedi?

Sanki 30-40 yıl öncesinin şartlan bugün de geçerliymiş,aynıymış gibi hareket ediliyor. Isparta 30-40 yıl önceki Isparta olsa idi belkibu yer tercihi doğru olabilirdi. Ama bugünün şartlarında kesinlikle yanlıştır.Yapıldığı takdirde hepimizce görülecektir ki, Çünür mevkiine yapılacak otogarçok kısa bir zamanda kentimizin zaten yoğun olan bu bölgesini iyiceyoğunlaştıracak ve içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.

Bu münasebetle Belediye başkanlığı tarafından Çünür mevkiineyapılacak yeni otogar inşasına karşı Isparta İdare Mahkemesi nezdinde yürütmeyidurdurma talepli iptal davası açmış bulunmaktayım. Dava dilekçemde itirazgerekçelerimi ayrıntıları ile yazdım. Söz konusu itirazlarım kısaca şunlardır,

1.            IspartaBelediyesinin yeni ve bugünün şartlarına uygun bir hazırlık ve planlamaaşamasından sonra yeni terminal alanı belirlemesi gerekirken, 30-40 sene önceterminal alanı olarak belirlenmiş bir bölgeye, sanki o zamanın şartlan aynıyladevam ediyormuş gibi terminal yapması yanlıştır.

2.           Terminalin yapılmak istendiği Çünür bölgesi, çok yoğun bir bölgedir.Aynı bölgeye bir de terminal yapıldığı takdirde en fazla 5 yıl sonra yoğunlukdaha da artacak, bölge tamamen kendi içerisinde boğulup kalacaktır.

3.            Yeniterminalin yapılacağı Çünür Bölgesi, Tarım alanı olduğu gibi, çevresindeoldukça yüksek katlı binaların yer aldığı, her geçen gün belki de emsallerininçoğalabileceği konut alanıdır. Bu sebeple terminal inşasına uygun değildir.

4.            IspartaBelediyesinin uygulayacağı terminal yerinin, ne yeni açılacak çevre yoluna nede mevcut olan raylı sisteme entegresi mümkün değildir. Çevre Düzeni Planındaöngörülen yeni çevre yolu ulaşım ağına tamamen aykırı ve ters yöndedir.

5.            IspartaBelediyesinin belirlediği terminal alanı özellikle ilçe terminal alanlarınıiçermemektedir. Zaten Belediye yetkililerinin şu an için kent merkeziiçerisinde kalan, köy ve ilçe otobüs terminalini yeni terminale şimdiliktaşımayacağız demeleri de yeni terminal alanındaki yoğunluğun artışıkorkusundan kaynaklanmaktadır.

6.           Isparta’nın 1/25.000’lik Çevre Düzeni Planı onaylanmamıştır. Belki deonaylanmayacaktır. Çevre Düzeni Planlaması açıklanmamış bir alana otobüsterminali ihalesi yapmak usule aykırı ve son derece hatalı bir idari işlemdir.

7.            Belediyetarafından terminal ile ilgili projede gerçek somut ihtiyaçlar belirlenmeden,çiçekler, böcekler ve ucube kule vb. binalarla vatandaşın gözü boyanmakta,adeta vatandaşımızın aklıyla alay edilmektedir.

8.            Belediyetarafından yeni terminalin yapılacağı Çünür Bölgesi, yeni çevre yoluna tamamenters bir alanda olduğu için, gereksiz yere şehirlerarası otobüslerin kent içitrafiğine girerek ciddi bir ağır vasıta yoğunluğu oluşturmasına sebebiyetverecektir.

9.            Belediyetarafından vadeli imalata dayalı, imalat artışım öngören, yıllara sâri ihalemodeli uygulanacağından ciddi bir Kamu zararı meydana gelecektir. Oysa ki aynıterminal P.P.P modeli ile hiçbir ücret ödemeden yapılabilecektir. Mevcutyapılmakta olan Bölge Hastanesi bu tip proje ile gerçekleştirilmektedir.Kısaca; Yap işlet Devret modeli öngörülmelidir.

10.          Kentinbugününü ve geleceğini ilgilendiren büyük projelerde halkın, ilgili kurumlarınve STK’ların katılımının sağlanması gerekirken, Belediye tarafından busüreçlerin tamamı göz ardı edilmiştir.

11.          İtirazımÇünür bölgesine otobüs terminali yapılmasına karşıdır. Diğer rekreasyonalanlarının yapılmasına herhangi bir itirazım yoktur. Çünkü bu bölgede gerçekihtiyaç yeni bir yaşam alanıdır. Asla otobüs terminali değil.

Umarım bu iptal davası, Isparta’mızın bugünü ve yarını adınaher yönüyle yanlış olan belediyenin bu girişimini durdurur. Isparta’mızınbugünü ve geleceği adına çok mühim olan yeni otogar inşasının da gerektiği gibive gereken ciddiyette kamuoyu tarafından tartışılarak akl-ı selime uygun birşekilde ve isabetli bir yere inşasına vesile olur. Saygılarımla."

Kıskanç

Yalavaçlı
07 Aralık 2016 Çarşamba 12:22

Kıskananlar var.Sen önce teşviğe bak.Sonra kaç kez göçen Eğirdir yoluna..

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

ÇOKMU GELİŞTİK

HALİL SERBAK
07 Aralık 2016 Çarşamba 11:48

ÇOK GELİŞTİĞİMİZDEN Mİ MİLLETVEKİLİ SAYISI 5 DEN 4 E,4 DEN 3 E DÜŞTÜ.BELEDİYE BAŞKANIMIN ALDIĞI KARARLARI VE YAPTIĞI İŞLERİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM.

3 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Bir yerlerden arsa aldında elindemi patladı...

selim
07 Aralık 2016 Çarşamba 10:13

Fevzi bey gereksiz işlerle meşgul. İhalesi yapılacak o olayı hazmedememiş. Belliki yeni otogardan rant alamamış...

4 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

laf laf laf

ziyaa
07 Aralık 2016 Çarşamba 09:01

30 40 yılı bırak fevzi bey.yıl 2016 şehir hastanesi ilin en yoğun trafik noktasına yapılırken niye sesin çıkmadı

25 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

otogar

sengetli
07 Aralık 2016 Çarşamba 08:39

istanbula ankaraya ilçelere giden cadde istanbul caddesi.üniversite tıp toki kayı çünür yolu.ipliksan halk otobüsleri özel okul şifa hast.Açılınca tic.san.odası vs.daha sonra otogar da o tarafa gidecek.istanbul caddesindeki trafik nasıl olacak acaba.daha şimdiden o yolda trafik zor ilerliyor.otogar için en uygun yer akkent tokinin o taraftır.eğirdir yolu üzeri.

2 Beğendim
22 Beğenmedim
 
Yanıtla

Fevzi bey

Salim sari
07 Aralık 2016 Çarşamba 06:10

Fevzi bey uzmanlik alani mimarmi muhendismi,neymis...bi cikiyor turizmci,,oluyor,,,turizmin neresinde,,,calismis ,,,merak ediyorum..simdi muhendis zannediyor kendini,,,herkezin uzmanlik alani var...tahsilini meral ediyorum fevzi beyin,,,net egitimi nedir ,,,cevre ve insaat muhendismi ,,, oyleyse kriterleri vardir ,,saygi gostermek lazim,,,degilse Lafi guzaf...eylemis,,

16 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Tekerine taş koyalım

Hizmet edene engel olalım
07 Aralık 2016 Çarşamba 01:24

Sizler gibi kendini siyasetçi bilirkişi zannedenler yüzünden Isparta'ya hizmet gelmiyor. Hizmet edenin de önüne taş koyuluyor Isparta'da.Hizmet edeceksen Yer öner, proje sun mesela..derdiniz belli efendi, tanıdık mütahit firması var dı da iş mi alamadınız?

20 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

Kemal
07 Aralık 2016 Çarşamba 01:03

olumlu yazanların çünürde olumsuz yazanların TOKİ de ve civarında rantı var,dagılın

1 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

YAZIK

YUSUF GÜNEL
07 Aralık 2016 Çarşamba 00:42

HERKES KENDİNE GÖRE BİR YORUM YAPMIŞ ANCAK İHALE AŞAMASINDA BU GÜN MÜ AKLINA GELDİ DİYENLER,FEVZİ BEY DAHA ÖNCE BUNUNLA İLGİLİ OLARAK KAÇ DEFA TENKİTTE BULUNDU OKUMAMIŞSINIZ DİNLEMEMİŞSİNİZ. DOĞRU SÖYLÜYOR BU GÜN BİLE YOL FELÇ DURUMDA ARTI ORAYA YAPILACAK BİR OTOGAR TERS... OTOBÜSTEN İNEN YOLCULAR TEKRAR ÇÜNÜR TARAFINA GİDİP YUVARLAK TAN MI DÖNÜP ISPARTA YA GELECEKLER VAY VAY..BİR İKİNCİ TRAFİK. ŞİFA HASTAHANESİ YENİ YERİNE TAŞINDI GİDİN ŞİMDİDEN ORASI BİLE FELÇ DURUMDA İYİ DÜŞÜNÜLMELİ..

1 Beğendim
23 Beğenmedim
 
Yanıtla

Kesinlikle dosdoğru yolda olan dosdoğru bir adam !

Celil Alptekin
06 Aralık 2016 Salı 23:44

Fevzi Abimi belki 40 yıldan fazladır tanırım. Daha bir kez olsun yanlış yaptığını, yanlış konuştuğunu veya yanlışın yanında yer aldığını görmedim ve duymadım. Bizzat kendisinden de dinlediklerime binaen, açtığı davada tüm Isparta'nın onun dimdirek arkasında durması gerekiyor. Kesinlikle herhangi bir hesap peşinde falan değil. O sadece bir Isparta Aşığı. Ne istiyorsa, ne yapıyorsa memleketinin bekası için yapıyor ! Seni seviyoruz Fevzi abi. Sonuna kadar arkandayız !

1 Beğendim
25 Beğenmedim
 
Yanıtla

Deniz
06 Aralık 2016 Salı 21:42

Bir ispartali olarak fevzi beye katiliyorum.onumuzdeki surecte ispartanin onunu acacak ,katma degeri daha yuksek biryer secilmesi daha dogru olur.cunurun bu is icin uygun olmadigi cok acik olup daha fazla zorlamaya gerek yok

7 Beğendim
34 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ciddiyet

Ciddi olalım
06 Aralık 2016 Salı 21:31

Fevzi beyin çıkışı isabetlidir. Unutmayalım hiç birimizin yapamadığını yapıyor. Fevzi Bey'i eleştiren arkadaşları ciddiyete davet ediyorum. Çünkü itirazlarınızın hiç birisi somut veriye dayanmıyor. Isparta'nın 20,30,40 yıl sonrasını öngörmüyor. Unutmayın oraya çocuk parkı değil kocaman otogar yapılacak. Belediye başkanlığı bir zahmet konunun ciddiyetine uygun bir şekilde hazırlık yapsaydı. Mesela kamuoyuna danışsaydı, ilgili STK'lardan ve Üniversiteden bilgi ve rapor alsaydı. Çok mu zor?

7 Beğendim
32 Beğenmedim
 
Yanıtla

Oz
06 Aralık 2016 Salı 21:21

Göz yumdunuz? Neden 14 yıldır ıspartya raylı sıstem gelsın de edınız? Neden çunurun yapulaşmasına ızın verdınız? Neddn konya yolunu ve antalya duble yolunu bıtıremedınız? Neden şehır içindekı trafıği dışarıya taşımak için ımar tevızyonu yapmadınız? Neden yenı cebre yolunu yapamadınız? Neden şehır hastnesını şehrın göbeğine yaptınız? Neden araç geçmeyen ucak ınmeyen projelere devlet garantısı verdınız? Önce bunları açıklayın sonra ptogarın yerını tartışırsnz!!!

21 Beğendim
11 Beğenmedim
 
Yanıtla

Oz
06 Aralık 2016 Salı 21:17

Tüm yazdığın maddeler, ne çözüm sunmak ne de iddia ettiği tezi açıklamaktan aciz cümleciklerden ibaret! Ona göre, otogarı şehrin çok dışına, mesela keçiborluyu gecınce bış bi arazı var oraya veya gelendosttan sonra bı boşluk yaratıp oraya mı yapmalı acaba? Raylı sısteme neden ters? Cunur yolundan gecen raylı sıstem hattının ıkj yuz metre içersındekı otogar kıme ters? Burdakı konutların yapılışına meddn ıtıraz edılmedı madem? Madem tarım alanlarını koruyosun da neden kayı koyunu imara açılmasına

16 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

TEBRİKLER

Abdullah ARIK
06 Aralık 2016 Salı 19:32

TEPRİKLER SAYIN FEVZİ ÖZDEMİR BEY AYNI FİKİRDEYİM YER OLARAK UYGUN BİR YER DEĞİL TOKİ EVLERİ CİVARINDA YENİ YAPILACAK ÇEVRE YOLUNA ENTEGRE OLACAK ŞEKİLDE YAPILMASI, ISPARTA İÇİN ÇOK UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BAŞKAN BEYİN PLANLAMALARI MAALESEF ÇOK KISA 10 YIL SONRA ORADAKİ YOĞUN TRAFİĞİ DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM. OYSA PLANLANLAMALAR EN AZ 50-60 YILLIK OLMASI GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ACİL OLARAK DURDURULUP YENİ BİR PLANLAMA YAPILMASI GEREKİR.

7 Beğendim
29 Beğenmedim
 
Yanıtla

bir iş yapacaksan önce halka danışacaksın

ali
06 Aralık 2016 Salı 18:44

zaten Isparta halkı her gelen ben bilirim matığıyla çalışıp iş yaptığı için ilerlemiyor önce yapacakları doğrumu yanlışmı Isparta buna ne diyor önce bunu araştırıp öyle hareket etseler hiç bir sorun olmaz

6 Beğendim
11 Beğenmedim
 
Yanıtla

otorant

senirceli
06 Aralık 2016 Salı 18:25

Katılıyorum Fevzi beye, Senirceköyü daha uygun, Belediye başkanım gelin senirceköyüne yapın.

6 Beğendim
20 Beğenmedim
 
Yanıtla

burakın bu işleri

hasan
06 Aralık 2016 Salı 18:21

fevzi özdemir kervan yolaçıkmış gideceği istikamete varmak üzere madem bu çok değerli görüşlerinizi yola başlarken söyeleseydinizde değerlendirilseydi bu işler şarkı türkü söylemeye benzemez 15 yıldır ısparta siyasetine ne katkı sağladınız çok merak ediyorum açıklayında bizde bilelim boş laf değil icraat lazım yapılan icraatlarada saygı gösterin gölge etmeyelim boş laflarla siyaset yapmayalım ziya bey iktidar partisinin belediye başkanı değil ve gücünün yettiğince ıspartaya birşeyler yapıyor

26 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

her şeyi ben bilirim mantığı

ali
06 Aralık 2016 Salı 17:57

herşeyi ben bilirim deyip istediği yere kimseye dinlemeksizim kafasına göre yer belirliyor önce Isparta halkına soracaksın halk ne diyorsa oraya yapacaksin çünkü oraya halk gidecek sadece 1 kişi deyil örneğin bir anket düzenle bir kaç yer göster halk en çok nere isterse ora yap sonra itiraz olursa ben kafama göre yapmadım halk bura istedi buraya yapıyom dersin

9 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

yuhh
06 Aralık 2016 Salı 16:45

ıspartaya bir gram faydanız yok tonlarca zararınız var.

16 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Proje tanıtılmış yeni otogarın yeri iptal olmaz
06 Aralık 2016 Salı 16:37

Proje tanıtılmış ısparta halkı benimsemiş inşaatı başlayacak proje iptal mi olur :))) Daima Ak partiye oyum ama güzel ve yerinde proje Isparta'ya yakışır proje

22 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla

muteşem

ali
06 Aralık 2016 Salı 16:25

fevzi beyin tahsili neymiş neiş yapar bu projeler mimarların işidir akp belediyesi o alanı imara acarken neredeymiş

27 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla

.

HOP DEDİK
06 Aralık 2016 Salı 16:18

YA DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ŞEYE BAKIN OTOGARI BURDURA YAPIN GİTSİN ZATEN HERŞEYİ BURDURA KAPTIRIYORUZ BİDE BU OLSUN BİŞEY EKSİLMEZ

13 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

Musa Doğan
06 Aralık 2016 Salı 16:18

Acilen yapilmasi lazim neresi olursa olsun yapilsin amac ispartamiz icin yapilsin cunku simdiki otagarin yeri degismesi lazim trafik felc durumunda cok gec kalindi gun gectikce buyugen sehiriz mantikli bir yere yapilmasi en dogrusu cevre illerimiz gun gectikce buyukmekte ama bizim ilimiz halen ayni artik yetkililer bir arada olup hemen bu sorunu cozmeleri lazim.hemde hemen

13 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Spartans
06 Aralık 2016 Salı 16:08

Sizi tebrik ediyorum.demekki neymiş ısparta 20-30 yıl geriden geliyormuş....

8 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

ÇALIŞAN ANNELER BU HABER SİZİN İÇİN!

ÇALIŞAN ANNELER BU HABER SİZİN İÇİN!

ÇALIŞAN ANNELER BU HABER SİZİN İÇİN!

ISPARTA'DA GECE YARISI ORTAYA ÇIKIYORLAR

ISPARTA'DA GECE YARISI ORTAYA ÇIKIYORLAR

ISPARTA'DA GECE YARISI ORTAYA ÇIKIYORLAR

156 CADDE YENİLENDİ

156 CADDE YENİLENDİ

156 CADDE YENİLENDİ

ISPARTA'DA JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

EGE BÖLGESİNDEKİ DEPREM ISPARTA'DA HİSSEDİLDİ

EGE BÖLGESİNDEKİ DEPREM ISPARTA'DA HİSSEDİLDİ

EGE BÖLGESİNDEKİ DEPREM ISPARTA'DA HİSSEDİLDİ

ISPARTA'DA YOLCU OTOBÜSÜ TRAKTÖRE ARKADAN ÇARPTI

ISPARTA'DA YOLCU OTOBÜSÜ TRAKTÖRE ARKADAN ÇARPTI

ISPARTA'DA YOLCU OTOBÜSÜ TRAKTÖRE ARKADAN ÇARPTI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

14 GÜN SONRA BULUNDU !

14 GÜN SONRA BULUNDU !