21 Temmuz 2018 Cumartesi

  • 4,791 TL
  • 5,612 TL
  • 190,01 TL
  • 94.082
ISPARTA 29°
MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

BEKÇİLİK SINAVINA GİDERKEN KAZA GEÇİRDİLER

BEKÇİLİK SINAVINA GİDERKEN KAZA GEÇİRDİLER

İŞTE FETÖNÜN YENİ ŞİFRELİ PROGRAMI

İŞTE FETÖNÜN YENİ ŞİFRELİ PROGRAMI

Isparta

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında, örgütün yeniden yapılanmaya yönelik çalışmalara başladığı, bu kapsamda FETÖ mensuplarının mart ayından bu yana"Cryptnote" isimli şifreli haberleşme programı kullandığı tespit edildi.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen polis memuru Cumali K'nin örgüt mensuplarının kendisiyle yeniden irtibat kurmak istediği ihbarı üzerine soruşturma başlattı. Cumali K, ifadesinde, daha önce kendisinden sorumlu olan"mahrem imamların" evine geldikleri ve maddi manevi bir ihtiyacı olup olmadığını sorduklarını beyan etti. İtirafçı eski polis, evine gelen kişilerin ByLock'tan daha güvenilir bir program yükleyeceklerini söylediklerini belirterek, bilgisayar ve telefonuna "Cryptnote" isimli şifreli haberleşme programını yüklediklerini kaydetti.

Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eski polisin evine gelen 3 kişiyi takibe aldı. Ekipler, 2 aylık fiziki takibin ardından zanlıların, daha önce örgüt ile iltisaklı olduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen memurların evlerini ziyaret ettikleri ve toplantılar yaptıklarını belirledi.

Bunun üzerine zanlıların adreslerine düzenlenen operasyonda,İdris D, Mahmut O. ve Mutlu D. gözaltına alındı. Savcılıktaki sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan zanlılar, "terör örgütüne üye olmak"suçundan tutuklandı.

Zanlıların, örgütün yeniden yapılanmasına yönelik çalışmalar yaptıkları, bu bağlamda "Cryptnote" isimli şifreli haberleşme programını memuriyetten ihraç edilen mensuplarının bilgisayar ve telefonlarına yükledikleri ve bunun aracılığıyla FETÖ üyeleriyle iletişime geçtikleri saptandı. Zanlıların ayrıca cezaevinde bulunan üyelerinin ailelerine ulaşarak, örgütten kopuşları engellemeye yönelik görüşmeler yaptıkları tespit edildi.

Bugüne kadar açılan FETÖ soruşturmalarında ismi geçmeyen zanlıların cep telefonları, HTS kayıtları ve hesap hareketlerinin de incelendiği soruşturmada, zanlıların örgüt içi itirafların önüne geçmek ve hala deşifre olmayan mensuplarının moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla hareket ettikleri belirlendi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ibrahim Askeriz

12 Temmuz 2017 Çarşamba 18:39

bugun Feto bitse devlet varligini surdurebilmek icin baska bir terror orgutu uydurur, bugune kadar bize okullarda okutulan butun ayaklanmalari arastirin arkasindan neler cikacak sasiracaksiniz, cerkez ethem, seyh sait, dersim katliami, maras olaylari, corum olaylari, gazi olaylari, uludere, roboski katliami, madimak olaylari, diyar bakir katliami, kizilar saldirisi, danistay saldirisi, arkadalar daha faili mechuller var, devlet boyle kaoslarla ayakta kaliyor ve milletine ayar veriyor.

Ali doğru

06 Temmuz 2017 Perşembe 10:52

Cezaevine alınan neredeyse çete başı gibi kişilerin geri sayesinde elde ettikleri milyonluk işyerleri halen başka fetocular tarafından çalıştırılmakta ve hatta bu çalıştıranlar devlete kafa tutarcasına yaptıkları mal sevkiyatlarınınsevkiyatlarının fotografını facebookta paylaşıp alay edercesine hareketler sergilemektedir keşke kayyum ataması yapılsa bu köpeklerde susturulsa

Gelende

05 Temmuz 2017 Çarşamba 12:27

Serefsizsiniz. Feto kopekleri.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR